HP EliteBook Folio G1
recenze

HP EliteBook Folio G1

Střet odolnosti a elegance
4

Poptávka po ultimátních a ryze pracovních noteboocích s dlouhou výdrží je na samém vrcholu a HP v tuto chvíli přichází s notebookem, který má vysoké požadavky poslední doby splnit. HP EliteBook Folio G1 slibuje nejen dobrý výkon, ale taktéž dobrou výdrž na baterii – to vše zabalené do odolného těla.

Displej: 4K na 12palcích? Proč ne

Ruku na srdce – jde o naprostou zbytečnost. Na 12,5palcovém displeji by přeci bohatě stačilo Full HD, které HP nabídne také v ostatních dvou variantách. Na druhou stranu, pokud se podíváme na mnohem menší zařízení, třeba na mobilní telefony či tablety, tak nabídnou extrémní rozlišení třeba na pouhých 5 palcích. Proč tedy 4K nenabídnout na 12,5palcovém notebooku? Windows si již s takto vysokým rozlišením dokáže víceméně poradit a jediný, kdo bude těžit z extrémní jemnosti 352 PPI, je uživatel. Zvláště pokud bereme v potaz, že nedotyková Full HD varianta s menším SSD se nabízí jen o 4 tisíce levněji.

HP EliteBook Folio (2016)

To by bylo k rozlišení. IPS panel Folia G1 vám nabídne výbornou podívanou i co se pozorovacích úhlů týká. Se 4K variantou se nese i další příjemnost, kterou je dotyková vrstva. Notebook, jak již bylo zmíněno, není konvertibilní, ale dotykový displej se jistě hodí. Dále už si panel ale chválu nezaslouží, a to především kvůli značnému nádechu obrazu do červena, který je vidět zvláště na bílém pozadí. V případě, že přidáte manuální regulaci jasu, která rozbliká celý displej, a přesycené barvy, není již displej takovým lákadlem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Menší výtku mám i k minimálnímu jasu, který zrovna nebude v kombinaci s přesycenými barvami šetřit vaše oči.

Líbilo se nám:

  • 4K rozlišení
  • dobré pozorovací úhly
  • dotykový displej

Nelíbilo se nám:

  • přesycené barvy
  • nádech do červena
  • trhaná regulace jasu

Zvuk a webkamera: míříme dospodu

„Kdysi dávno, před mnoha a mnoha lety, se nabízely notebooky, jejichž reproduktory byly umístěny vespod na základně, a uživatel byl tak ochuzen o hlasitý výstup. Výrobci se ale časem poučili a reproduktory začali umisťovat na zkosené hrany základny. Od té doby si uživatelé mohli vychutnat jejich hlasitost. A potom přišel HP EliteBook Folio G1 a vrátil nás zpět do temných časů utlumených reproduktorů.“ Asi takto by se v krátké pohádce dal shrnout zvukový výstup Folia G1. Samotná kvalita zvuku ze 4 reproduktorů není špatná, na čemž se podílela svým softwarem i firma Bang & Olufsen, ovšem jejich umístění je tristní a v případě, že zařízení položíte na jakýkoli rovný podklad, máte po zvuku.

HP EliteBook Folio (2016)

U pracovního notebooku s cenou nad 40 tisíc korun byste jistě ocenili i Full HD webkameru, která by se hodila zvláště při videokonferencích, které jsou stále více populární. Z nepochopitelného důvodu tu najdeme ale pouze HD rozlišení – HP se svým vlastním modelem Spectre x360 inspirovat nenechalo. Kvalita obrazu je tedy naprosto průměrná a ničím vás tady nepřekvapíme. HP si ale schovává trumf v podobě IR kamery, která poslouží při přihlašování skrz Windows Hello.

Líbilo se nám:

  • kvalita reprodukce

Nelíbilo se nám:

  • umístění reproduktorů
  • pouze 720p webkamera
Diskuze ke článku
Martin P.
Opět chodění okolo horké kaše na téma že Core M ( a vněm integrované grafické jádro je nevýkonné řešení. Ne proti předchozímu se nijak zásadně výkonnostně neposunul a podle druhu optimalizace testu je maximálně výkonný jako nějaké slabší i3 , většinou však jako Pentioum dual-core, Celeron případně x let staré Core2duo.
Luboš
Bude někdy i test Panasonic Toughbook? Ten tuhle parodii strčí do kapsy,je sice skoro jednou dražší ale i tak.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze