Deveroux etool SW9
recenze

Deveroux etool SW9

klasické, přesto chytré hodinky
3

Chytré hodinky mají povětšinou zásadní problém – s těmi klasickými si je nespletete. Pokud nechcete dávat světu na odiv, že na svém zápěstí nosíte další chytrou elektroniku, nastává problém. Značka Deveroux na to šla chytře, když nabídla chytré hodinky, které vypadají jako běžné a inteligentní funkce a displej se skrývají takříkajíc „za oponou“.

Na trhu existuje velké množství chytrých hodinek různých výrobců, avšak jen málo z nich dokáže nabídnout ten luxus, že nezasvěcený člověk nepozná, že na svém zápěstí nosíte cokoli chytrého. Samozřejmě na trhu existují hodinky, které jsou chytré, ale displej nenabídnou. U těch se však musíte spolehnout na notifikační LED diody, případně vibrace. To ale zcela nenaplňuje představu o chytrých hodinkách.

Deveroux etool SW9

Pak je zde značka Deveroux, která nabízí chytré hodinky pod označením etool SW9. Na první pohled se jedná o zcela běžné a vcelku decentně vypadající mechanické hodinky, které zaujmou koženým páskem a povedenou lunetou. Nic netušící uživatel pak může být překvapený, když se na spodní části ciferníku objeví monochromatický displej, který informuje o zmeškaných událostech, případně nabídne pohled na ušlou vzdálenost. Hodinky etool chtějí být chápány jako klasické hodinky, které nabídnou něco navíc. Povedlo se? To odhalí naše dnešní recenze.

Technické parametry Deveroux etool SW9

Kompletní specifikace
Konstrukce41 × 41 × 12 mm, 56 g, odolnost: ano
Pásekkožený, vyměnitelný: ano, zapínání: přezka
Displej?, 0,69" (96 × 16 px), tvar: hranatý
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ano
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: ?
Akumulátor80 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 0:40 hodin
Dostupnostčerven 2016,

Obsah základního balení: nic nového pod sluncem

Obsah základního balení je vcelku chudý. Kromě hodinek v něm nalezneme nabíjecí kabel, který má magnetickou koncovku. Dále si zde ještě našel místo stručný manuál v českém jazyce, ze kterého se dozvíte jen to nejnutnější. Krabička samotná vypadá vcelku hodnotně, sráží ji jenom bílá barva, kvůli které nepůsobí tak luxusně. Jde však především o obsah, a na ten se podíváme nyní.

Deveroux etool SW9

Design a konstrukce: klasické a vcelku hezké

Hodinky se standardně dodávají spolu s vkusným černým páskem, který nese označení „genuine leather“. Jedná se tedy o pravou kůži, což při ceně kompletu zhruba 3 500 korun znamená příjemné zjištění. Kromě černé verze se stříbrným tělem existuje také varianta čistě černá (včetně těla hodinek) a varianta „Rosegold“, která při stejné ceně nabídne zlatou barvu a hnědý kožený pásek. Samotná luneta je v obou případech ocelová. Sklo je vypouklé a přechází do lunety bez většího předělu. Samotný ciferník působí usedlým dojmem, moc se nám tam však nelíbí logo výrobce, které zkrátka nepůsobí na ciferníku estetickým dojmem. Na některých fotografiích dokonce prodejci logo z fotek mažou, aby design působil čistším dojmem. Kdo by očekával datumovku nebo ručičku pro stopky, ten bude zklamaný. Výrobce se snažil udělat ciferník co nejvíce jednoduchý.

Deveroux etool SW9

Design se dá zhodnotit jako povedený, luxus v pravém smyslu však samozřejmě očekávat nelze. Hodinky působí vkusně a málokoho jejich design urazí. Přesto se najdou slabiny. Tou největší je zřejmě ciferník, který je lehce zaměnitelný s dalšími čínskými hodinkami ne zrovna valné kvality. Kožený pásek je vcelku povedený, na ruce se nosí příjemně i několik hodin. Rozměr osiček činí standardních 20 mm, takže nic nebrání výměně za vámi oblíbený řemínek. Hodinky jsou cílené spíše na muže, a tak nepřekvapí, že ani maximální utažení by na subtilní dámské zápěstí nemuselo dostačovat. Uvnitř se ukrývá strojek QWARTZ.

Na spodní straně hodinek nalezneme hned dva zajímavé prvky, konkrétně senzor tepové frekvence, který podsvěcuje zelená barva, a také piny pro uchycení magnetické nabíječky. Vzhledem k voděodolnosti 3 ATM (IP69) nedoporučujeme výměnu baterie doma, v tomto případě bude lepší odkázat se na hodináře.

Deveroux etool SW9

Na pravém boku těla hodinek se nápadně vyjímají hned tři ovládací prvky. Prostřední je klasická korunka pro mechanickou změnu času, vrchní a spodní tlačítko již slouží pro ovládání menu hodinek. Korunka je uchycena opravdu bytelně, čas si tedy omylem rozhodně neposunete.

Velikost těla hodinek činí 41 × 41 × 12 mm trochu vyšší je tedy tloušťka. Celkovou hmotnost okolo 100 gramů vzhledem k poctivému zpracování naprosto chápeme.

Líbilo se nám

 • zpracování hodinek
 • kožený pásek v základním balení

Nelíbilo se nám

 • nepříliš zajímavý ciferník

Tlačítka: zprostředkovatel inteligentních funkcí

Vrchní tlačítko hodinek slouží jako zapínací tlačítko, respektive jako tlačítko, které aktivuje displej a další doprovodné inteligentní funkce. Stačí jej stisknout po dobu 5 sekund a displej se zapne nebo vypne. Na funkčnost strojku a ručiček to však samozřejmě nemá žádný vliv. Spodní tlačítko slouží pro návrat k předchozí nabídce, navíc umožní i rychlé spuštění senzoru tepové frekvence. Tlačítka musíme pochválit za příkladnou zpětnou vazbu, jejich nahmatání je snadné i poslepu.

Deveroux etool SW9

Líbilo se nám

 • zpětná vazba

Nabíjení a výdrž: standardně i chytře

Bez aktivních inteligentních funkcí spoléhají hodinky na klasickou baterii, která dle slov výrobce vydrží až dva roky. Dále je tu interní baterie s možností dobíjení a kapacitou 80 mAh, která se stará o přísun energie pro inteligentní část hodinek. Tato baterie zajistí zhruba 5denní výdrž, což je vcelku příjemná hodnota. Pokud však zapnete neustálé sledování tepové frekvence, výdrž se smrskne na zhruba 2 dny. Jako obvykle záleží na počtu přečtených notifikací a dalších aspektech. Nabíjení i z USB portu trvá pár desítek minut.

Líbilo se nám

 • kompletní dobití během pár desítek minut
 • výdrž baterie klasické hodinkové části

Nelíbilo se nám

 • rychlé vybití při využívání senzoru tepové frekvence

Aplikace: první problém

Aplikace HPlus Watch pro doprovodné chytré zařízení je dostupná pro zařízení s operačním systémem Android (4.3 a vyšší) a iOS (iOS 7 a vyšší), výrobce ji distribuuje skrze obchody s aplikacemi zcela zdarma. Bohužel, na samotné aplikaci se šetřilo asi nejvíce. Začneme ale postupně. Po instalaci jste vyzváni k vyplnění vašeho profilu: aplikace se vás zeptá na věk, váhu, hmotnost, datum narození a pár dalších podrobností, vyplnit samozřejmě můžete co chcete. Hodinky se následně propojí skrze Bluetooth. I spárování u nás proběhlo „na první dobrou“, čili až do této chvíli vše v pořádku. Aplikace je přehledně rozdělena na několik karet: Přehled, Aktuální tep, Nastavení a Profil.

Přehled (ušlé kroky, vzdálenost a spálené kalorie) funguje bezproblémově, avšak i zde podezíráme aplikaci z toho, že data na pozadí synchronizuje velmi nepravidelně – data se často načítala až neuvěřitelně dlouho.

Na další kartě Aktuální tep se má zobrazovat tepová frekvence v přehledném grafu podle času. Na pohled hezké, avšak synchronizace tepové frekvence funguje opět velmi zvláštně. Některá manuální měření se do grafu vůbec nepromítla, problémy tropí také přepínač, který aktivuje neustálé měření (například při běhu či jiných sportovních aktivitách). Jakmile přepínač stisknete, hodinky na povel nereagují a navíc již nelze přepínač opět vypnout. Aplikaci jsme vždy museli restartovat a následně zkusit postup znovu, častokrát jsme tento postup museli i opakovat.

Ukázka prostředí aplikace pro iOS

V záložce Nastavení máte hned několik možností, konkrétně připojit/odpojit hodinky, manuálně synchronizovat data, nastavit budík (ten může být pouze jeden), případně se nechat upozornit na dlouhé sezení a tedy pobídku k pohybu. Nastavit lze také 12/24hodinové zobrazení času na displeji, jednotky, spořič displeje, aktualizaci softwaru a můžete také vymazat uživatelská data. V nastavení lze také aktivovat průběžné sledování tepu. To funguje tak, že se měření tepové frekvence automaticky spustí každých 10 minut. Bohužel, i tato funkce je náladová a ne vždy hodinky slibovaný interval 10 minut dodrží. V poslední záložce Profil lze následně editovat zadané údaje (denní cíl kroků, věk, pohlaví, výška, váha, ...), avšak i zde nastává problém. Stránku totiž čas od času nelze posunout až na konec a opět je nutný restart aplikace.

Bohužel, aplikace je velmi špatně odladěná a některé přepínače zkrátka fungují, jak se jim zachce. Během našeho testování jsme se aplikaci vyhýbali jak to jen šlo, využití našla jen při občasné kontrole karty Přehled a nastavení budíku

Stáhnout HPlus Watch

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Líbilo se nám

 • přehlednost aplikace

Nelíbilo se nám

 • neodladěnost
 • některé položky nejsou zcela počeštěny
 • občasné problémy se synchronizací
Diskuze ke článku
Meli
OT: Mohli by jste udelat prosim recenzi hodinek Finow X5?
kkjkanjdja
Withings Activité sú mi sympatickejšie. Chcelo by to v tomto segmente širší výber. imho práve takéto zariadenia majú zmysel.
mental.disease
Súhlasím s predošlým názorom. Ale celkovo je "smart watch" segment o ničom. Buď žalostný vzhlad, výdrž, alebo slabá funkčnosť..
Ani sa nedivím, že po kontinuálnom raste tento trh zaznamenal -32% pokles.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze