Bluetooth stereo reproduktoru Xiaomi
recenze

Bluetooth stereo reproduktoru Xiaomi

Jednoduše a retro
9

Čínská společnost Xiaomi patří je jedním z fenoménů posledních let. Smartphonům Xiaomi se podařilo získat na trhu významnou pozici, výrobce však myslí také na příslušenství k nim. Z široké škály dostupných doplňků se k nám nyní dostal Bluetooth stereo reproduktor od Xiaomi. Jak se povedl?

Za zapůjčení Xiaomi Bluetooth reproduktoru děkujeme obchodu www.xm.cz, kde můžete zařízení také zakoupit.

Ke smartphonům dnes můžete připojit kdeco. Od chytrých hodinek přes monitory zdravotního stavu až po sledovací zařízení pro vaše miláčky. A nemusí být zrovna čtyřnozí a chlupatí. Mnoho samostatných společností v tomto oboru našlo svůj zlatý důl, ale osobně jsem vždy rád, když nabídku příslušenství ke smartphonům rozšíří také samotní mobilní výrobci.

Oficiální fotografie Xiaomi Stereo Bluetooth reproduktor (retro edice)

To se týká samozřejmě i čínského Xiaomi, které pod svou značkou nabízí desítky doplňků ke smartphonům a tabletům, více či méně pokročilých. Před nějakým časem jste si tak u nás mohli přečíst například recenzi Xiaomi Mi Bluetooth Game Controller – bezdrátového herního ovladače, vyzkoušeli jsme také externí zdroj od Xiaomi nebo jejich fitness náramek. Dnes se však zaměříme na zvuk.

Xiaomi BT Reproduktor
Výrobce Xiaomi
Rozměry 154,5 x 62 x 25,3 mm, ~200 g
Konektivita Bluetooth 4.0, microUSB 2.0 (nabíjení)
Podporované profily Bluetooth EDR, A2DP, AVCRP
Dosah Bluetooth až 10 m
Výstup 2 x 1,8 W
Baterie 1200 mAh, až 10 hod poslechu

Design a konstrukce

Reproduktor od Xiaomi bohužel nemá žádné přesné označení, a tak je to zkrátka „jen“ reproduktor. Jeho design odpovídá tomu, na co jsme u Xiaomi zvyklí. Je velmi čistý a jednoduchý, stříbrno-bílé provedení se pak hodí téměř kamkoliv. Můžete si všimnout, že Xiaomi sází také na retro – reproduktor trochu připomíná stará tranzistorová rádia ze 70. let.

Originální Xiaomi Stereo Bluetooth reproduktor (retro edice)

Rozměry reproduktoru jsou 154,5 × 62 × 25,3 mm, hmotnost pak necelých 200 gramů. Rám reproduktoru je vyrobený z hliníku a dodává celému zařízení potřebnou pevnost a zároveň také prémiový nádech. Přední a zadní strana je překrytá bílým plastem, který sice vypadá trochu lacině, ale celkový dojem je opravdu solidní. Xiaomi dlouhodobě patří mezi výrobce, kteří si dávají záležet na zpracování svých produktů a testovaný reproduktor to pouze potvrzuje.

Na celém těle najdete pouze tři prvky, které narušují jinak perfektně čistý design. Jedná se o tlačítko pro zapnutí reproduktoru, microUSB konektor pro nabíjení a nepatrnou informační LED mezi nimi, která vám ukazuje aktuální stav připojení reproduktoru a případně úroveň nabití akumulátoru.

Výbava a funkce

V předchozí kapitole jsem zmiňoval retro design. Ten rozhodně není na škodu, retro bude vždy v módě. Retro výbava však v módě určitě není, a to se bohužel týká i testovaného reproduktoru od Xiaomi. Reproduktor od Xiaomi se umí pouze spojit… a hrát. A to dnes už podle mého názoru nestačí.

Ale pojďme mluvit konkrétně. Na celém těle reproduktoru najdete pouze jedno tlačítko pro vypnutí/zapnutí, informační LED a microUSB konektor. Zcela chybí jakékoliv další klávesy například pro ovládání hudby. Přepínání skladeb a ovládání přehrávače přímo na reproduktoru mi opravdu chybělo. Vytknout musím také absenci NFC, takže párování budete muset provádět hezky postaru a přes reproduktor si bohužel ani nezavoláte. Mikrofon zcela chybí, takže například jako handsfree do kanceláře vám toto zařízení neposlouží.

Možná si říkáte, že hlavní funkcí reproduktoru je přeci hrát a to Xiaomi nabízí. Nicméně povedený design a kvalitní konstrukci vám dnes nabídne kdekdo. Bluetooth reproduktorů je na trhu nepřeberné množství a musíte nabídnout něco navíc, abyste zákazníky zaujali.

Diskuze ke článku
.
pěkná recenze ale chtělo by to videorecenzi :/
Strášce Galaxyje
Umí ten reproduktor přehrát všechny frekvence, které slyší evropské ucho? A není do něj před použitím flashovat zbastlený firmwér?
Pepan
Zcela jasná kopie Dietera Ramse. Mají štěstí že průmyslové vzory z 60 let už nejsou nejspíš chráněné.
krokot
U takhle malého reproduktoru nevím, jestli má nějaký význam stereo zvuk. Radši jsem koupil model NDZ-03-GA, který je sice mono, ale má 3W a je kulatý takže zvuk jde hezky po celé místnosti. Ale zajímalo by mě, jak hrají ve srovnání, protože o tomhle modelu jsem uvažoval také.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze