Apple iPad (2017)
recenze

Apple iPad (2017)

Nejdostupnější iPad všech dob neurazí
25

Ať už máte Apple rádi, nebo ne, iPad je jednoznačně nejúspěšnější tablet na trhu. Jeho prodeje ovšem v poslední době klesají, a to i proto, že trvá velmi dlouho, než uživatelé změní své staré iPady za nové. A právě na majitele nejstarších iPadů Apple cílí se svým nejnovějším iPadem (2017), který je má přesvědčit svým poměrem cena/výkon. Vyplatí se nový iPad koupit?

Zhodnocení a závěr: Pro koho je určený?

Nyní tedy stojíme před zásadní otázkou. Vyplatí se nový iPad koupit? Odpověď je taková, že záleží čistě na vaší situaci. Pokud máte iPad Air 2, argumenty pro koupi nového iPadu se budou hledat jen velice těžko. Novinka má o něco výkonnější procesor, ale nic jiného prakticky nenabídne. Starší Air 2 má navíc paradoxně lepší displej, díky čemuž je i tenčí a lehčí.

iPad (2017) 13
iPad Air a iPad (2017)

O něco těžší rozhodování budou mít majitelé původního Airu. Těm totiž nový iPad kromě rychlejšího procesoru nabídne i dvojnásobnou RAM, Touch ID a v neposlední řadě podporu paralelního chodu dvou aplikací (Split View).

Novým iPadem však Apple cílí primárně na lidi s nejstaršími iPady, kteří doteď váhali s jejich výměnou. Novinka totiž útočí primárně cenou, potažmo poměrem cena/výkon. Jedná se o zařízení, které má k nákupu přimět uživatele, kterým doteď bylo líto platit malé jmění za zařízení, na němž si na toaletě přečtou Twitter, v tramvaji zprávy a večer pustí film.

Apple iPad
Původní iPad (2010)

Nový iPad startuje na ceně 10 990 korun (za 32GB Wi-Fi verzi) a je tak s přehledem nejdostupnějším iPadem. I starší a hardwarově slabší iPad mini 4 startuje o 2 tisíce korun výše. iPad (2017) přitom přichází s krásným displejem, fenomenální výdrží, vysokým výkonem, vyladěným operačním systémem a typickou elegancí. Tyto okolnosti dělají z iPadu dobrý kup a je jasné, že tablet si své zákazníky najde. Apple ostatně dobře ví co dělá. Nový iPad není revoluční novinkou, kterou zkrátka musíte mít. Tento tablet míří jinam a dělá dobře.

iPad (2017) - 32 GB, Wi-Fi iPad (2017) - 128 GB, Wi-Fi iPad (2017) - 32 GB, LTE iPad (2017) - 128 GB, LTE
Cena 10 990 Kč 13 990 Kč 14 990 Kč 17 990 Kč
apple-ipad-2017
Klady
  • cena
  • výdrž baterie
  • vysoký výkon
  • stabilní iOS se skvělou nabídkou aplikací
Zápory
  • horší displej než u iPadu Air 2
  • chybí Smart Connector a podpora Pencil
  • mobilní operační systém nesvědčí práci
Diskuze ke článku
pes
Ten hlas ve videorecenzi je opravdu nepříjemný.
Dragereker
Zase tablet z mega ramčekmi okolo
Jj
Design applu se zastavil někde před pěti lety ne? Opravdu nehezké zařízení...
Bobek
Takže oni u zařízení jakým je tablet šetří na displeji? Jelikož jsem první Air měl, tak tomuhle bych se tedy vyhnul obloukem. Mezera mezi sklem a zobrazovačem je opravdu velká, leskne se, ale mě nejvíce vadil jakoby plastový pocit při dotyku na displej, působilo to strašně lacině a ta mezera zase jako displej z pravěku. Applu se nechce vkládat peníze do vývoje a tak jsme svědky zařízení které je, podobně jako třeba iphone SE, slepeno z několik let starého hw, osazeno novějším cpu a hned je z toho novinka pro rok 2017. Cena je hodně vysoká, vzhledem k použitému hw a faktu, že Apple vlastně nic nevymyslel jen vymetl sklady od starých zásob. Prodat nic za co největší cenu, to jest asi krédo co tato firma aktuálně razí. Stejně jako iphone 7, tak i tento tablet dnes vypadají hodně zastarale.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze