Apple iPad (2017)
recenze

Apple iPad (2017)

Nejdostupnější iPad všech dob neurazí
25

Ať už máte Apple rádi, nebo ne, iPad je jednoznačně nejúspěšnější tablet na trhu. Jeho prodeje ovšem v poslední době klesají, a to i proto, že trvá velmi dlouho, než uživatelé změní své staré iPady za nové. A právě na majitele nejstarších iPadů Apple cílí se svým nejnovějším iPadem (2017), který je má přesvědčit svým poměrem cena/výkon. Vyplatí se nový iPad koupit?

Displej: návrat k prvnímu Airu

Displej iPadu (2017) oproti předchozím modelům ničím nepřekvapí. Tablet opět disponuje Retina displejem o úhlopříčce 9,7 palce a rozlišení 2 048 × 1 536 pixelů s jemností 264 bodů na palec. I když se nejedná o nijak ohromující čísla, displej je krásně jemný a jednotlivé obrazové body běžným okem nerozeznáte. Použitý LED panel má navíc skvělé podání barev i perfektní pozorovací úhly.

Ačkoli má ale displej nového iPadu stejné rozlišení, jaké měl iPad Air 2, Apple na něm přeci jen trochu šetřil a v porovnání právě s Airem 2 je to znát. iPad Air 2 měl totiž laminovaný displej, jehož tři vrstvy zobrazovače byly sjednoceny do jedné, byla zredukována vrstva mezi displejem a krycím sklem a navíc panel disponoval vylepšenou antireflexní vrstvou. U nového iPadu ale Apple v rámci minimalizace nákladů a snížení koncové ceny zařízení toto vylepšení neimplementoval. Letošní iPad má tedy stejný displej, jaký měl původní iPad Air, což se projevuje tím, že je displej jakoby dál za sklem a navíc produkuje více odlesků.

Baterie: nevídaná výdrž

Baterie novinky je stejně velká, jako tomu bylo u iPadu Air. Kapacita (nevyměnitelného) akumulátoru činí 8 827 mAh, tedy poměrně výrazně více, než jakou měl iPad Air 2. To se na výdrži iPadu přirozeně pozitivně podepsalo. Deset hodin přehrávání streamovaného videa není pro iPad žádný problém a při běžném používání vydrží tablet i přes 13 hodin. Pokud chcete hrát náročné 3D hry, tak se samozřejmě připravte na to, že baterii vybijete dříve.

Výdrž je tedy opravdu velice solidní. iPad bude na tomto poli jen těžko hledat vyrovnaného soupeře, a to jak mezi konkurenčními tablety ostatních výrobců, tak i v portfoliu Applu. Při nabíjení se na 80 % dostane za necelé 3 hodiny, na 100 % budete s originální nabíječkou čekat něco málo přes 4 hodiny.

Líbilo se nám:

  • displej má dobré pozorovací úhly i čitelnost na přímém světle
  • skvělá výdrž baterie

Nelíbilo se nám:

  • displeji chybí antireflexní vrstva
  • baterie se nabíjí poměrně dlouho
Diskuze ke článku
pes
Ten hlas ve videorecenzi je opravdu nepříjemný.
Dragereker
Zase tablet z mega ramčekmi okolo
Jj
Design applu se zastavil někde před pěti lety ne? Opravdu nehezké zařízení...
Bobek
Takže oni u zařízení jakým je tablet šetří na displeji? Jelikož jsem první Air měl, tak tomuhle bych se tedy vyhnul obloukem. Mezera mezi sklem a zobrazovačem je opravdu velká, leskne se, ale mě nejvíce vadil jakoby plastový pocit při dotyku na displej, působilo to strašně lacině a ta mezera zase jako displej z pravěku. Applu se nechce vkládat peníze do vývoje a tak jsme svědky zařízení které je, podobně jako třeba iphone SE, slepeno z několik let starého hw, osazeno novějším cpu a hned je z toho novinka pro rok 2017. Cena je hodně vysoká, vzhledem k použitému hw a faktu, že Apple vlastně nic nevymyslel jen vymetl sklady od starých zásob. Prodat nic za co největší cenu, to jest asi krédo co tato firma aktuálně razí. Stejně jako iphone 7, tak i tento tablet dnes vypadají hodně zastarale.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze