Acer Switch Alpha 12
recenze

Acer Switch Alpha 12

Tichý jako myška
8

Acer Switch Alpha 12 bychom dle parametrů mohli zařadit mezi nejlepší zařízení 2v1: pasivní chlazení, výkonné procesory Core i3, i5 nebo dokonce i7 Skylake, jemný displej s možností použití pera, podsvícená klávesnice nebo celkově kompaktní provedení. Nevypadá to vše krásně? Vypadá, ale zda to tak bude i fungovat, jsme ověřili v naší recenzi s videopohledem.

Hardware a výkon

Procesor a operační paměť: dospělý procesor

Námi testovaná nejvýkonnější verze je osazena dvoujádrovým procesorem Intel Core i7-6500U a 8 GB RAM. To stačí i náročnějším uživatelům a výkon postačí i na střih kratších videí. Ovšem pozor, pokud dáte Aceru Switch Alpha 12 skutečně zabrat, zadní strana se rozžhaví do nepříjemných teplot. Stále ale pracuje dobře a i při střihu videa můžete provozovat kancelářskou práci bez záseků. Pasivní chlazení tekutinou náročné aplikace prostě nezvládá. Udržet na ni ruku, byť jen krátkou chvíli, je nemožné. Při kancelářské práci je ale tělo Aceru chladné, maximálně vlažné.

Líbilo se nám:

  • vysoký výkon
  • pasivní chlazení

Nelíbilo se nám:

  • vysoké teploty zadní strany při zátěži

Grafika: na hry to nebude

Nyní bude všem jasné, že kvality displeje při hraní her nevyužijete. Intel HD Graphics 520 stačí na základní věci, ale na hry to není. Úprava fotek, případně občas i nějaké to video ještě zvládne, víc ale ne. Například Dirt Rally si zahrajete pouze na nízké detaily.

Nelíbilo se nám:

  • nedostačuje na hry

Úložiště: rychlost především

Systém si vezme nějaké to místo pro sebe a máme zde i trochu bloatwaru. Zbyde vám 440 GB na vlastní data. A rychlost disku? Ta vůbec není špatná, i když Acer má drobné rezervy, tak si není na co stěžovat. V našem případě je místa dostatek a disk komunikuje vysokou rychlostí. U menší paměťové varianty můžete využít externí disk a připojit jej přes USB 3.0, nebo přes USB-C.

Rychlost disku

Líbilo se nám:

  • dostatečně rychlý

Operační systém: Windows 10 Home

Operačním systémem je známý Windows 10 Home. Navíc v něm najdete několik aplikací. Z Acer Portálu máme již předinstalovanou aplikaci AbPhoto pro automatické ukládání fotek do počítače. Spolehnout se také můžete na cloudové úložiště abFiles. Doinstalovat si lze i aplikace od Aceru pro správu hudby nebo dokumentů.

Předinstalovaný je také program Acer Care Center, kde máte celé zařízení pod kontrolou. Můžete například kontrolovat místo na disku, připojení k dané Wi-Fi nebo základní informace o systému. Tradičně nechybí antivirus McAfee LiveSafe Internet Security, který bez zakoupení přestane fungovat po 30 dnech.

U Windows 10 plně oceníte dotykový displej. Odpustit si Acer mohl další předinstalované aplikace, například Booking.com.

Windows 10

Nelíbilo se nám:

  • bloatware

Baterie: pouze v laboratorních podmínkách

Acer Switch Alpha 12 vsází na úsporný procesor a akumulátor s kapacitou 4 870 mAh. To není mnoho, ale i tak Acer slibuje výdrž až 8 hodin. Pokud začneme naším testem streamování Full HD videa, tak se dostaneme pouze na 3 hodiny a 30 minut. Při kancelářské práci s polovičním jasem, aktivovanou Wi-Fi a podsvícenou klávesnicí se výdrž prodlouží na 5 hodin. Kde je oněch 8 hodin? Na ty se dostanete s minimálním jasem obrazovky, vypnutou Wi-Fi a úsporným režimem, který omezí výkon. Zároveň nesmíte dělat nic náročného, například smíte pouze psát ve Wordu. V takovém případě skutečně na 8 hodin dosáhnete, ale při běžné práci s nimi nepočítejte.

Acer Switch Alpha 12

Switch Alpha 12 následně nabijete za 2 hodiny na 100 procent, na 80 procent se ovšem dostanete již za 1 hodinu a 20 minut.

Nelíbilo se nám:

  • nízká výdrž na baterii
Diskuze ke článku
Jirka
Pěkné, ale pořád to není úplně ono. Chyby které jsou popsány v článku jsou celkem zásadní a když bych vzal dražší konfiguraci, tak tam je to neomluvitelné. Tohle se mi líbí víc než Surface a věřím, že jěště model, dva a budu si moci koupit konečně 2v1.
Petr
Porad mi unika smysl 2v1, pro solidní práci to ma maly displej, na hry to ma slaby výkon a jako tablet je to moc tezky :-(
Martin K.
Skutečně je touchpad tak strašný, jak se píše v recenzi?
Martin Čihák
Martin Čihák
Taky by mne to zajímalo. To s tím TouchPadem. Chci něco do školy, co bude i suplovat nějaký ten výkon. Mobilita tohoto zařízení se hodí

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze