Realme válí, aktuálně patří mezi 6 nejprodávanějších výrobců na světě

Realme válí, aktuálně patří mezi 6 nejprodávanějších výrobců na světě
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Výrobce již funguje na 61 trzích, přičemž se mu velmi daří i na českém
  • Mezi TOP 6 se Realme dostalo za pouhé 3 roky

Realme neustále roste a dle dat agentury Counterpoint se již dostalo mezi šestici největších světových výrobců. Mezi šest největších značek se Realme dostalo za pouhé tři roky, a to je na globální scéně výkon hodný pozornosti.

Poměrně nedávno zcela neznámá značka již expandovala na 61 trhů po celém světě a dostala se mezi 5 nejlepších značek na 18 z nich. Nejúspěšnější bylo Realme ve druhém čtvrtletí letošního roku na Filipínách a v Bangladéši, v Česku se ve stejném období dostalo stejně jako třeba v Indii a v Rusku na čtvrté místo. Celkově bylo Realme podle objemu dodávek v Evropě páté. Další významný mezník zaznamenalo Realme v srpnu. Podle údajů výzkumné firmy Strategy Analytics se stalo značkou, která pokořila nejrychleji v historii hranici 100 milionů dodaných smartphonů na globální trh.

Velký důraz Realme klade na produkty s podporou 5G. Jejich podíl na dodávkách stoupl z 8,8 % v prvním kvartálu na 15,9 % ve druhém kvartálu. Tím se podle údajů Counterpoint Market Monitor Service dostala na třetí příčku. Takřka všechny nové modely od Realme totiž nejnovější mobilní sítě podporuji, důkazem budiž například Realme 8 5G. Výrobce nicméně klade důraz i na výše postavené kousky, kde v nejbližší době počítá s modely řady Realme GT.

tisková zpráva
Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze