Ohebné telefony Samsung začínají výrazněji pronikat i do firemní sféry

Ohebné telefony Samsung začínají výrazněji pronikat i do firemní sféry
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Profesionálové oceňují velký displej i špičkový výkon
  • Z Fold je oblíbený například u uživatelů z investičního a burzovního prostředí

Společnost Samsung Electronics oznámila, že počet chytrých telefonů Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip prodaných pro firemní využití vzrostl meziročně více než na dvojnásobek. Od ledna do října 2022 narostl prodej skládacích telefonů Samsung firemním zákazníkům v porovnání se stejným obdobím roku 2021 o 105 %.

Očekává se, že prodej skládacích chytrých telefonů po celém světě dosáhne 16 milionů, což znamená meziroční růst o 73 %. A z toho vyplývá, že tento typ konstrukce začíná být běžnou, mainstreamovou záležitostí. V roce 2023 by prodejní číslo mělo vyskočit až na 26 milionů kusů. A díky snadnému multitaskingu na velikém displeji a optimalizovaným aplikacím se skládací telefony rychle prosazují i mezi firemními zákazníky.

Výhody skládacích telefonů při profesionálním využití

Celá řada firem v posledních letech přechází na flexibilní systém práce – pracovat se dá odkudkoliv. Tím pádem podniky zkoušejí nové technologie, aby maximálně zvýšily produktivitu takové práce. Skládací telefony si v poslední době získávají největší oblibu ve finančnictví – v nedávném výzkumu uvedlo 74 % finančních poradců z dotazovaného vzorku, že je pro ně důležité být neustále v kontaktu prostřednictvím mobilního zařízení.

Například displej Samsungu Galaxy Z Fold4 nabízí podstatně větší pracovní plochu, na které lze využít většinu funkcí z notebooků a stolních počítačů. Součástí základního uživatelského rozhraní je navíc lišta podobná těm ze stolních systémů – užitečný nástroj pro zvládání více úkolů a aplikací najednou bez přerušení práce. Rozměrný displej se výborně hodí i na práci s více okny vedle sebe. Lze otevřít až tři okna různých aplikací, nebo dvě okna v jedné aplikaci a třetí v jiné. Uživatelé tak mohou například psát nebo číst zprávy v Gmailu a zároveň mít otevřené dva panely prohlížeče Chrome, přesně jako na počítači.

Galaxy Z Fold4 se kromě toho dokáže přizpůsobit různým způsobům práce. Režim Flex Mode se tradičně hodí pro videokonference, ale v nové verzi v partnerských aplikacích navíc umožňuje elektronický podpis nebo ruční zápis poznámek pomocí dotykového pera S Pen.

Výhodná partnerství, díky nimž jsou přednosti skládacích telefonů ještě výraznější

Podle nedávného průzkumu využívají profesionálové z investičního a burzovního prostředí nejčastěji aplikaci Bloomberg Professional – v oblibě ji mají především obchodníci, analytici či správci investičních portfolií. Díky jedinečnému provedení modelu Galaxy Z Fold si v této aplikaci mohou finančníci intuitivním způsobem zobrazit data společnosti Bloomberg, analýzy či zprávy, a přitom mají k dispozici nastavení a funkce, na jaké jsou zvyklí. Uživatelé mohou bez problémů přepínat mezi hlavním a předním displejem – přední displej se výborně hodí třeba pro posílání rychlých zpráv IB neboli Instant Bloomberg. Na velkém displeji se zase dobře čtou články ze zpravodajských serverů, displej se skvěle hodí i pro monitoring tržních zpráv v reálném čase, procházení portfolií nebo analýzu grafů. Profesionálové z finančního oboru tak mohou pracovat podle zažitých zvyklostí, ovšem na mobilním zařízení, které se jim ve složeném stavu vejde do kapsy.

Samsung Galaxy Z Fold4 – videorecenze

Další těžkosti, s nimiž by se zaměstnanci finančních institucí mohli při práci mimo kancelář potýkat, řeší spolupráce Samsungu a IBM. Partnerská firma IBM iX se ve spolupráci s jednou takovou významnou institucí podílela na vývoji mobilního prostředí, v němž finanční poradci mohou snadno a rychle otevírat a spravovat nejrůznější informace týkající se trhů a portfolií. Díky režimu Samsung DeX a integraci dotykového pera S Pen mohou uživatelé s daty snadno pracovat, přetahovat a kopírovat soubory mezi jednotlivými aplikacemi, převádět ruční zápisky na text nebo dokonce pracovat s digitálními podpisy, to vše na mobilním zařízení, ovšem v prostředí připomínajícím běžné počítače.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze