Nokia 6300 v roce 2023 - stojí za pořízení?

Nokia 6300 v roce 2023 - stojí za pořízení?
Fotografie: freepik.com

Nové generace telefonů vychází každý rok s novými technologiemi a funkcemi, pro koho je tedy vhodná Nokia 6300? Ale co kdybychom vám řekli, že legendární Nokia 6300, známá svým ikonickým designem a spolehlivostí, má stále co nabídnout i v roce 2023?

Historie Nokie 6300

Nokii 6300 uvedli na trh v roce 2007 finové se svou společností Nokia jako středně třídní telefon s elegantním kovovým designem a spolehlivými funkcemi. Fotoaparát, který disponuje rozlišením 2 megapixely, se stala oblíbenou volbou pro mnoho uživatelů. I přes nástup moderních smartphonů si Nokia 6300 stále udržela svou ikonickou pověst a v roce 2020 byla aktualizována na podporu 4G sítí, což jí umožnilo zůstat relevantním modelem i v nové době.

Rozdíl mezi Nokia 6300 a smartphone

 1. Operační systém a funkce: Nokia 6300 používá jednoduchý operační systém, zatímco smartphony běží na pokročilých operačních systémech jako Android nebo iOS. Při srovnání smartphonů s Nokií 6300 musíme zmínit, že je primárně určena pro základní komunikační potřeby.
 2. Hardware a výkon: Smartphony mají výkonnější hardware, což umožňuje spouštět náročné aplikace, hry a multitasking. Nokia 6300 má jednodušší hardware a méně výpočetní kapacity.
 3. Displej: Smartphony mají větší, barevnější a dotykové displeje, což je vhodné pro sledování videí, surfování na webu a hraní her. Nokia 6300 má menší displej bez dotykového ovládání.
 4. Fotoaparát: Moderní smartphony mají většinou pokročilé fotoaparáty s vysokým rozlišením a mnoha funkcemi, zatímco Nokia 6300 má jednoduchý fotoaparát s omezenými možnostmi fotografování.
 5. Aplikace a konektivita: Smartphony podporují širokou škálu aplikací a mají přístup k internetu, což umožňuje stahování aplikací a surfování na sociálních sítích. Nokia 6300 má omezený přístup k aplikacím a internetovým službám.
 6. Baterie: Nokia 6300 je známá pro dlouhou výdrž baterie, zatímco smartphony obvykle vyžadují častější nabíjení kvůli vyšší spotřebě energie.
 7. Cena: Nokia 6300 je obvykle cenově dostupnější než moderní smartphony, což ji činí atraktivní volbou pro ty, kteří nepotřebují rozsáhlé funkce.

Výhody

 1. Má dlouhou historii spolehlivosti a trvanlivosti, což ji činí ideální volbou pro ty, kteří hledají telefon, který vydrží.
 2. Snadno vejde do kapsy a je pohodlná k nošení.
 3. Nokia 6300 je známá pro svou dlouhou výdrž baterie, což znamená, že nemusíte často nabíjet.
 4. Pokud preferujete jednoduché ovládání a nejste závislí na množství aplikací, může být Nokia 6300 ideální volbou.
 5. Obvykle je cenově dostupnější než moderní smartphony, což je výhodou pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze.

Nevýhody

 1. Nemá širokou škálu funkcí, které nabízejí moderní smartphony, což může být nevýhodou pro ty, kteří vyžadují více možností.
 2. I když novější verze Nokia 6300 podporují 4G síť, stále mají omezený přístup k internetu a aplikacím ve srovnání s smartphony.
 3. Fotoaparát nemá pokročilé funkce a nízké rozlišení, což může být nevýhodou pro ty, kteří rádi fotí.
 4. Nemusí dostávat tak časté aktualizace softwaru jako smartphony, což může ovlivnit bezpečnost a výkon.
 5. Nepodporuje širokou škálu aplikací, což může být nevýhodou pro ty, kteří potřebují specifické aplikace pro své potřeby.

Nejvýhodnější ceny na Allegro

Vybrat si můžete ze dvou variant - zlatá a stříbrná.