Nejlepší síť pro sledování videa přes telefon? Je v Česku!

Nejlepší síť pro sledování videa přes telefon? Je v Česku!
3
  • Z měřených 69 zemí celého světa se Česká republika umístila na prvním místě
  • Matadoři v oblasti mobilních datových služeb jako Finsko či Estonsko se nedostali ani do první desítky
  • Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti OpenSignal

Pouze 11 ze 69 zemí světa získalo hodnocení „Velmi dobré“ v oblasti uživatelské zkušenosti při sledování videa v mobilním telefonu. Česká republika se umístila na prvním místě, následovalo Maďarsko, Norsko, Belgie, Spojené Arabské Emiráty a Singapur. V testu byla posuzována zejména rychlost a kvalita přehrávání. V 11 zemích s nejlepší kvalitou se video spustilo na mobilním telefonu velmi rychle a málokdy se zastavilo i při vyšší kvalitě rozlišení. Zajímavé je, že v první jedenáctce byly kromě dvou asijských zemí zastoupeny pouze evropské země, a to zejména ze střední a východní Evropy.

České mobilní sítě patří dlouhodobě k nejkvalitnějším v Evropě. Mezinárodní srovnání potvrzuje, že jsme premianti i v celosvětové konkurenci,“ říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.

Uživatelská zkušenost s videem

Měření uživatelské zkušenosti se zaměřovalo zejména na kvalitu obrazu, rychlost spuštění a celkovou stabilitu přehrávání videa. Data byla získána z celkového počtu 87 miliard měření na celkem 8 milionech mobilních zařízení v rámci 69 zemí světa. Test probíhal od půlky května do půlky srpna roku 2018. Více si můžete přečíst zde.

Diskuze ke článku
ANO
A to se nekdo divi? Ono to uzce souvisi s FUPem, kdy lidi datove narocne veci vubec nepouzivaji a proto kdyz pak nekdo pusti video, tak aby jeste nejelo:o) Nebo kdovi jak to testovali .... taky mozna ani netestovali na mobilnich sitich, ale mobilech obecne. A diku FUPu u nas lidi pousteji video vyhradne pres WIFI, kdezto v rozvinutych zemich si to muzou v klidu dovolit i pres mobilni site, ktere jsou tim padem zahlcenejsi, tak to pro CR vyznelo dobre. Cimz je to asi tak prukazna statistika jako souvislost prodeje novych skodovek vuci mnozstvi monzunovych destu v jizni americe:o)))
Carda
Když není za co koukat na videa tak tohle vychvalovaní jde trochu mimo.
mava
To je moc hezké FAKENEWS

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze