Náramek Lenovo Vibe Band VB10 s e-ink displejem naživo z CES

2

Na veletrhu CES v Las Vegas vystavovalo čínské Lenovo jeden ze svých prvních příspěvků do rychle se rozvíjejícího segmentu wearables, který pravděpodobně právě tento rok zažije největší boom. Novinkou je malý náramek s e-ink displejem a dobrými funkcemi, který potěší především až týdenní výdrží na baterii a stylovým vzhledem.

Vibe Band VB10 určitě zaujme ty, kteří chtějí mít na zápěstí něco stylovějšího, než nevzhledný černý kus plastu. Lenovo náramek vyrábí ve dvou variantách – s koženým páskem s jednoduchým uchycením nebo sportovněji vypadající pryžovou variantu s páskem přiléhajícím k tělu modulu náramku, který je také voděodolný se specifikací IP x7.

Lenovo Vibe Band VB10

Náramek umí celý den počítat kroky a kalorie i u dalších sportovních aktivity, dokáže vás také upozornit na volání, SMS či e-maily a je kompatibilní se systémy iOS a Android ve verzi 4.3 a novějšími.

Zaujme zejména úsporný e-ink displej, který spotřebovává energii pouze při překreslování. Díky tomu vydrží náramek až týden na jedno nabití, což je v dnešní době jedno, maximálně dvoudenního příslušenství výjimečná hodnota.

Lenovo Vibe Band VB10 – první pohled z CES 2015

Displej je také jemný, na 1,43 palcích má rozlišení 296 × 128 pixelů. Bohužel ale není dotykový a ovládání pomocí bočních tlačítek chce chvilku cviku a čtení návodu. Zajímavý náramek Lenovo Vibe Band VB10 by se měl na trhu objevit v průběhu dubna za doposud nespecifikovanou cenu.

Technické parametry Lenovo Vibe Band VB10

Kompletní specifikace
Konstrukce60 × 23,8 × 9,5 mm, 30 g, odolnost: IPx7
Pásekumělý, vyměnitelný: ?, zapínání: přezka
DisplejE Ink, 1,43" (296 × 128 px), tvar: hranatý
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: ?
Akumulátor? mAh, nabíjení: micro USB
DostupnostQ2 2015, ?
Související články