Vodafone Smart speed 6
recenze

Vodafone Smart speed 6

Velmi levně a velmi rychle
12

Vodafone letos řádně zatápí zavedeným výrobcům, díky své armádě smarpthonů nesoucích jeho logo. Nejnověji to zkouší mezi telefony okolo 2 000 Kč a opět to vypadá na značný úspěch. Novinka Smart speed 6 disponuje 4,5palcovým displejem, čtyřjádrovým procesorem, dokonce nejnovějším Androidem 5.1 Lollipop a navrch přidává úplnou podporu sítí LTE.

Hardware: solidní základ

Pod kapotou se skrývá překvapivě schopný hardware čítající čtyřjádrový procesor MediaTek 6735M a 1 GB operační paměti, ze které zůstává běžně až 600 MB volných. Hrubý výkon měřený benchmarkem AnTuTu vykázal výsledek lehce nad 20 000 body, což není vyloženě špatné. Interní paměť má velikost 8 GB, avšak reálně počítejte s necelými 4 GB pro vaše data, avšak naštěstí nechybí podpora paměťových karet, na které lze přenášet také aplikace.

Uživatelské prostředí: je libo to nejnovější?

V případě prostředí nás Vodafone překvapil, neboť Speed 6 je osazen nejnovější verzí Androidu 5.1 Lollipop a nutno podotknout, že takřka v čisté podobě. Přibylo jen několik tapet a aplikací od Vodafonu. Tapety však jdou smazat a aplikace odinstalovat. To potěší všechny, kteří doprovodné služby Vodafonu nevyužijí.

Ovládání prostředí tedy zvládnete většinou za okamžik, pomoci může úvodní tutoriál a pokud ani ten nepostačí, lze si zapnout zjednodušené zobrazení. Navzdory slušnému výkonu je chod prostředí mírně trhaný. Při běžném procházení prostředí si ničeho nevšimnete, avšak již při spuštění i základních operací lze pozorovat drobné záseky, čekání nebo velmi krátkou neochotu prostředí provést úkon, na který jste ťukli.

Fotoaparát: raději na něj zapomeňte

Fotoaparát vypadá papírově velice slušně. 5megapixelové rozlišení v kombinaci i přisvětlovací LED diodou, to rozhodně není obvyklý jev u levných telefonů. Chybí všem automatické ostření. Prostředí je přehledné, chválím využití barevných prvků. Bohužel kvalita výsledných fotografií je velmi špatná. Snímky postrádají ostrost a pokulhává i barevné podání. Zejména na displeji vypadají fotky zcela vybledle, nicméně při prohlížení na počítači je situace o něco lepší. Zapomeňte také na fotografování makro snímků.

Prostředí fotoaparátu

Ukázkové fotografie

Ukázkové snímky
Ukázkový snímek z čelní kamerky

Video je umožněno zaznamenávat pouze v HD rozlišení (720p), avšak jeho kvalita opět neuchvátí. Čelní 2megapixelová kamerka je tu pak pouze pro účely videohovorů, kvalitní snímek nepořídí.

Vodafone Smart speed 6 (testovací video) – 720p, 30 FPS

Diskuze ke článku
kvakykvak
Děs.
Jaroslav Loskot
Jaroslav Loskot
Za 2300,- s dvou letou zárukou a čistým Androidem? Já si myslím, že pro nenáročného uživatele dostačující.
Viktor
Smart prime 6 zůstává poměrem výbava/cena neohrožen. Smart ultra 6 mohl být ještě zajímavější nebýt nepochopitelné absence pásma LTE 2100MHz! Recenzovaný mobil se ale bohužel už řadí do kategorie "odpad".
kvokykvok
Myslím a proto s tebou nesouhlasím.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze