MediaTek chystá rychlonabíjení: z nuly na 70 % za 20 minut

2

Dnešní chytré telefony toho umí skutečně hodně, avšak vše si vyžaduje stále větší přísun energie. Větších baterií se dočkáváme jen zřídkakdy, a tak nastupuje alternativní cesta v podobě rychlého nabíjení. To ještě letos chystá nasadit tchajwanský MediaTek.

MediaTek

TIP! Připravovaný MediaTek Helio X30 prý poráží v AnTuTu Snapdragon 820

Nejde o první počin tohoto druhu. Například konkurenční Qualcomm aktuálně nabízí vlastní technologii Quick Charge 3.0, se kterou mnohé telefony nabijete zhruba za hodinku. S rychlonabíjením koketuje také čínský výrobce Oppo. Do hry se nyní vkládá také další silný hráč, kterým je MediaTek. Oznámil novou technologii Pump Express 3.0, která slibuje nabití chytrého telefonu z 0 % na 70 % za pouhých 20 minut. Jde o působivou hodnotu a je velká škoda, že MediaTek nespecifikoval, na jaké kapacitě baterie byl test prováděn. Je totiž jasné, že doba nabíjení u baterie s 2 500 mAh bude značně rozdílná, než ta u baterie například s dvojnásobnou kapacitou.

Naopak pozitivní zprávou je, že se technologie Pump Express 3.0 má objevit v prvních telefonech ještě na sklonku roku 2016. Obsahovat ji má procesor MediaTek P20 Helio a samozřejmě i budoucí vrcholné modely výrobce.

Zdroje: mediatek.com, pocketnow.com

Diskuze ke článku
vaclaf
To ty telefony za chvilku nebudeme moct nabíjet na nočním stolku. Až to někdy selže, tak to bude fičák. Už dnes se má S6 edge při nabíjení pěkně zahřeje a což potom, když to nabíjení půjde skoro jednou tak rychleji. Třeba se budou nabízet dusíkem chlazený nabíjecí stojánky. :D :D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze