Mapy.cz představují turistické mapy ve formě plastického 3D modelu pro zimu i léto

Mapy.cz představují turistické mapy ve formě plastického 3D modelu pro zimu i léto
4
  • Nejoblíbenější česká turistická aplikace Mapy.cz společnosti Seznam.cz dnes spustila další novinku pro svoji webovou verzi
  • Interaktivní 3D zimní lyžařské a letní turistické mapy pro Českou republiku i celý svět lidem nabídnou pohled na reálný plastický terén

Mapy.cz tak po integraci 3D zobrazení měst České republiky, které je vytvořeno z leteckých snímků, rozšiřují trojrozměrnou vizualizaci také na své turistické mapy pro zimní i letní sezónu. „Turisté si mohou na našich mapách hledat a plánovat pěší i cyklistické výlety nebo horské túry a prozkoumat trasy v téměř reálném podobě. Lidem tímto zobrazením zároveň chceme nabídnout možnost dopředu odhadnout rizika například ohledně výškových převýšení, která by je mohla na cestě potkat,“ říká Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz, a dodává, že v praxi se uživatelům u lyžařské mapy zobrazí lepší výšková orientace, tedy sklon svahu, a u sjezdovek ještě i jejich obtížnost. Ovládání je velmi intuitivní, jednoduše se 2D i nové 3D mapy přepínají mezi sebou prostřednictvím označených ikon umístěných v levé horní části obrazovky.

Seznam.cz na tvorbě 3D map spolupracuje se společností Melown Technologies SE. Ta vytváří software pro rekonstrukci trojrozměrných modelů měst a obcí z leteckých snímků a technologie pro streaming a rendering digitálních modelů krajiny.

Mapy.cz svým uživatelům umožňuje vyhledat atraktivní místa v jejich okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu denně využije 750 tisíc lidí.

Stáhnout Mapy.cz

Google Play (zdarma) App Store (zdarma) Microsoft Store (zdarma)

Diskuze ke článku
Alois Jirasek
Alois Jirasek
Teda na webu nevidim jak to zapnout ..... je tam normalne 3D pohled, ktery je dost o nicem .... urcite o hodne horsi nez google earth, kde je mozne si tu krajinu jakstak zobrazit a i "proletet"
Lord
Počítač, počítač. Hlavně aby to šlo na telefoně!
Citelis
Hmm, a modré zóny na Břevnově stále nic ...
Martin
njů jórk, valmez - umí :-)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze