Huawei spouští druhou generaci mobilní AI platformy pro vývojáře

Huawei spouští druhou generaci mobilní AI platformy pro vývojáře
  • Společnost Huawei představila na třetím ročníku konference Eco-connect Europe platformu HiAI 2.0 určenou pro vývoj umělé inteligence
  • Aktualizovaná verze platformy poskytuje vývojářům otevřený ekosystém pro tvorbu mobilních aplikací, které využívají umělou inteligenci

V dubnu 2018 uvedla společnost Huawei HiAI 1.0, mobilní počítačovou platformu pro umělou inteligenci. Tím, že poskytneme vývojářům knihovnu API pomůžeme snížit čas potřebný na vývoj aplikací a celkově proces zjednodušíme. HiAI 2.0 přinese ještě lepší výpočetní sílu, bohatší rozhraní API a podporu širší škály zařízení. Výrazně tak redukuje překážky při tvorbě AI aplikací,“ říká Lu Wenyu, vedoucí oddělení produktového managementu Huawei Consumer Business Group.

Vyšší rychlost a hladký chod aplikací

Nová platforma HiAI nabízí vývojářům lepší přístup k funkcím čipsetů, zařízením a cloudovým službám společnosti Huawei. Zahrnuje HiAI Foundation, HiAI Engine a HiAI Service. Tyto tři služby úzce spolupracují tak, aby vyhovovaly všem potřebám vývojářů.

HiAI poskytuje přístup k funkcím čipsetové sady, kterými jsou například podpora několika frameworků, anebo vysoká výpočetní kapacita. Platforma využívá možnosti čipsetu Kirin 980 k dosažení dvojnásobné rychlosti rozpoznávání obrazu v porovnání s jeho předchůdcem – až 4 500 obrázků za minutu. Podporuje také několik vývojových modelů a funkcí, čímž vytváří prostředí, ve kterém AI aplikací běží plynuleji a s lepším uživatelským zážitkem.

Jedním z nejnovějších příkladů praktického využití HiAI Engine je nedávno představená řada smartphonů Mate 20, včetně vlajkové lodi Mate 20 Pro. Ten umělou inteligenci využívá například k optimálnímu nastavení fotoaparátu při focení, pokročilé video efekty nebo na automatické vytvoření 10sekundového klipu z celé galerie fotografií, na kterých se vyskytuje předem zvolená osoba. Nejen o tom si můžete přečíst v naší recenzi.

Čeká AI ve smartphonech masové rozšíření?

Služba HiAI dle vyjádření společnosti tvoří most mezi potřebami uživatele a službami, které mohou nyní vývojáři nabízet zákazníkům proaktivně a v momentě, kdy je člověk potřebuje.

V současnosti zahrnuje ekosystém Huawei HiAI více než 1 000 aktivních partnerů, 450 000 vývojářů a využívá jeho služby přes 300 milionů uživatelů na celém světě. V rámci programu provozuje společnost Huawei 13 výzkumných center a dvě Open Labs po celém světě. Tyto laboratoře mají úlohu odrazového můstku pro úspěšné vývojáře, kteří díky nim mohou představit své projekty na globální úrovni. Huawei nakonec v tiskové formě uvádí, že plánuje pokračovat spolu s partnery v budování AI ekosystému a vylepšování AI mobilních aplikací.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze