Huawei Mate X2 budeme skládat dovnitř. Displej by měl mít 8 palců

aktualizováno
1
Huawei Mate X2 budeme skládat dovnitř. Displej by měl mít 8 palců
  • První nákresy odhalují pravděpodobný vzhled 2. generace zařízení Mate X
  • Dočkáme se mnoha fotoaparátů a podpory sítí 5G

Aktualizováno 10. 8. 2020

Po půl roce se opět objevují velmi podobné informace o skládacím Huawei Mate X2. Dle Rosse Younga bude zařízení nabízet maximálně 8,03palcový displej, v tomto tedy změna nebude. Huawei však zřejmě skutečně nasadí ohnutí displeje směrem dovnitř ve stylu Samsungu a pravděpodobně sekundární displej z vnější strany. Uvádí se, že panely bude Huawei odebírat od BOE a Samsungu. Pokud však čekáte pokročilé UTG (Ultra Thin Glass) displeje, bohužel. Čínský výrobce zvolí technologii CPI (bezbarvý polyimid).


Původní informace ze 3. 2. 2020

Server 91mobiles.com přinesl nákresy chystaného Huawei Mate X2, které byly formou patentu podány k Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví. Díky nim máme možnost nahlédnout na design skládacího modelu. V roce 2020 se Huawei zřejmě rozhodne pro opačný směr skládání. Hlavní velký displej by se tedy ohnul a zařízení se zmenšilo. Dostane se také na postranní lištu, ve které mají být hlavní i čelní fotoaparáty, přičemž by se zde měl objevit i sekundární displej pro notifikace.

Huawei Mate X2

Do postranního pruhu by alespoň dle současných nákresů měl být integrován stylus, respektive jeho domovské místo. Huawei by tak svou novinkou mohl částečně konkurovat řadě Galaxy Note od Samsungu. Další informace prozatím nejsou známé, ale můžeme předpokládat, že výrobce nasadí Kirin 990 s podporou 5G. K představení Mate X2 by mělo dojít pravděpodobně až na podzim. Mnohem dříve bychom se měli dočkat inovovaného Mate Xs, ten by se mohl představit už na MWC 2020.

Diskuze ke článku
Alois Jirasek
Alois Jirasek
Takže až letos na podzim huawei představí svůj první skládací telefon? A do výroby nakonec někdy půjde nebo to zůstane jen na papíře jako ten huawei X? A fakt mě pobavila informace o Xs:o) Oni už fakt neví, co by ... tak bezbřehé opičení se po applu i v oblasti číslování telefonů je už fakt smutné ..... nejdřív to bylo vtipné, teď je to už fakt trapné ..... a co se týče toho, že mate X je pro prezentační účely, byť tvrdí něco jiného, ale ve skutečnosti se dokonce v číně rozjela pátrací akce po těch 200 000 zákaznících, co si mate X koupilo, čili aby se našel aspoň jediný uživatel, co dostal mate X jinak, než jako promo youtuber, aby tomu udělal reklamu ..... člověk by řekl, že huawei tohle zapotřebí nemá, ale asi má .... a vlastně s tristním názvem Xs, to dává i smysl, že jejich PR dělá hodně špatně vycvičená opice. Ale třeba se někdy svět toho X2 dočká, protože jak jinak, než displej otvíraný dovnitř. A jen si vzpomínám na ty články, kde se prý nějaký neznámý čínský model telefonu vyprodal za 4 vteřiny .... u takových článků jsem se za bříško popadal, stejně jako u 200k prodaných mate X, když doposud nenašli mezi lidma ani jeden:o)))

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze