Google přináší (r)evoluci ve volání na tísňovou linku. Nejprve se dostane na Pixel

Google přináší (r)evoluci ve volání na tísňovou linku. Nejprve se dostane na Pixel
  • Funkce je určená volajícím na tísňovou linku, kteří v danou chvíli nemohou verbálně komunikovat s operátory
  • Volající takto může informovat o druhu nebezpečí, které mu hrozí a zároveň sdělit svou lokalitu zasláním GPS souřadnic nebo takzvaným plus kódem
  • Nová funkce bude nejprve dostupná v USA majitelům Pixelů

Možná jste v poslední době zaregistrovali množící se zprávy o tom, jak chytré hodinky Apple Watch díky EKG a detekci pádu zachránily život. Ani Google však nechce zůstat pozadu a rozhodl se jít bezpečnosti uživatelů naproti. Nově představená funkce sice na první pohled nepůsobí tak efektně jako u hodinek od Applu, ale přesto má potenciál zachraňovat lidské životy a nevyžaduje žádný speciální hardware.

Představená funkce řeší jeden zásadní problém, který může nastat během volání na tísňovou linku. Někteří lidé nacházející se v mimořádné situaci totiž s operátory nemohou verbálně komunikovat, což může být zapříčiněno druhem poranění, bezprostředně hrozícím nebezpečím nebo třeba vadou řeči, která jim znemožňuje se vyjádřit. Právě v takových případech může vše značně ulehčit nová funkce integrovaná do aplikace volání od Googlu.

Google tísňové volání

Při volání na tísňovou linku nově aplikace nabídne možnost komunikovat s operátorem, aniž by musel volající promluvit. Operátor v takovou chvíli uslyší syntetický hlas, který ho obeznámí s tím, že se volající nachází v situaci, kdy nemůže mluvit. Nová funkce zároveň umožní operátorovi okamžitě získat lokalitu (GPS souřadnice nebo takzvaný plus kód), kde se volající nachází a typ události, o kterou se jedná (vyžadující ambulanci, hasiče či policii).

V případě, že již volající z jakéhokoliv důvodu mluvit může, dá se tato funkce okamžitě deaktivovat a přepnout na běžnou komunikaci mezi operátorem a volajícím. Důležité je rovněž uvést, že všechny informace zůstávají pouze mezi telefonním zařízením, ze kterého se volá, a operátorem tísňové linky. K tomuto typu spojení navíc není potřeba ani datové připojení.

Google tísňové volání

Novinka bude nejprve zpřístupněna majitelům Pixelů ve Spojených státech. Postupně však stane dostupnou i dalším uživatelům, kteří k volání používají aplikaci volání od Googlu.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze