Etalon střední třídy? Nejen to jsme zjišťovali ve videorecenzi Samsungu Galaxy A55

8
Etalon střední třídy? Nejen to jsme zjišťovali ve videorecenzi Samsungu Galaxy A55
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Samsung se ve střední třídě drží osvědčených postupů
  • Novinka je odolná, má kvalitní displej i foťáky
  • Změně se bohužel příliš nedotkla designu ani rámečků

Letos představený Samsung Galaxy A55 míří na pomezí střední a vyšší střední třídy. Minimálně cenou, která startuje na zhruba 12 tisících korunách. Jihokorejský výrobce se snaží udržet úspěch této řady, která patří mezi ty nejprodávanější v dané kategorii. Můžete se proto spolehnout na kvalitní displej, dostatečný výkon i sestavu tří schopných fotoaparátů. Silnou stránkou Galaxy A55 je také prostředí, které je nejen aktualizované, ale pyšní se i dlouhou podporou, která si nic nezadá i s vlajkovým i modely různých výrobců. V tomto ohledu se jihokorejský výrobce může pyšnit přímo značnou konkurenční výhodou. Netřeba také dodávat, že je Galaxy A55 pro Samsung nesmírně důležitá, protože se zpravidla jedná o jeden z nejprodávanějších přístrojů střední třídy.

Samsung Galaxy A55

Na druhou stranou je na první pohled zřejmé, že se Samsung nechce pouštět do větších designových změn a nebýt nového ostrůvku pro boční tlačítka, byla by novinka k nerozeznání od loňských či předloňských modelů. Nepotěší ani velké rámečky kolem displeje, které má konkurence výrazně větší. Odůvodnění Samsungu, že jejich důvodem je výraznější odolnost, spíše neobstojí. Prachu i vodě odolává i některá konkurence, která si přitom vystačí s výrazně menšími rámečky kolem displeje. V recenzi se dozvíte, jak si novinka stojí vůči mnohé konkurenci.

Samsung Galaxy A55 je nudná jistota (RECENZE)

Samsung Galaxy A55 256 + 8 GB

Rozměry161,1 × 77,4 × 8,2 mm, 213 g
DisplejSuper AMOLED, 6,6" (2 340 × 1 080 px)
Fotoaparát50 Mpx, video: 3 840 × 2 160 px, 30 FPS
ProcesorSamsung Exynos 1480,
PaměťRAM: 8 GB, úložiště: 256 GB, microSDXC
Akumulátor5 000 mAh, doba nabíjení: 1:37 hodin
Diskuze ke článku
janek Kulow
janek Kulow
Úspěch řady... No.. Tak jim s tím úspěchem řady držím palce. Protože žena má a53, stál 11.000, a celou svoji existenci se to pořád seká. Za ty peníze je to takový luxus, že uživatel jako ona přechází na iOS, bravo..

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze