Essential skončil. Jejich jediný telefon již nebude dostávat další aktualizace

Essential skončil. Jejich jediný telefon již nebude dostávat další aktualizace
8
  • Společnost oficiálně oznámila ukončení své činnosti
  • Její jediný telefon tento měsíc obdržel poslední aktualizaci
  • Zajímavý projekt GEM se nikdy vyrábět nebude

9. listopadu 2015 byla oficiálně založena společnost Essential Products, za níž stál Andy Rubin, který v minulé dekádě dohlížel na vývoj operačního systému Android v jeho samotných počátcích. O necelé dva roky později, na podzim roku 2017, společnost představila svůj první telefon Essential Phone PH-1. Nabídl špičkovou výbavu, kvalitní displej a vůbec prvně jsme mohli spatřit výřez v displeji. Lákadlem byl samozřejmě zcela čistý Android, který byl aktualizován v podstatě stejně rychle jako Pixely od samotného Googlu. Mnozí z vás si na něj ale asi ani nevzpomenou, šlo totiž o obtížně dostupný telefon, který se masového rozšíření nikdy nedočkal.

Dlouho se spekulovalo o druhé generaci, avšak k jejímu představení nikdy nedošlo. Loni na podzim nás Essential pokusilo ohromit zajímavým konceptem Project GEM, který ztělesňoval podivný telefon vzhledem připomínající dálkové ovládání k TV s displejem. Ani tento projekt nikdy nebude dotažen ke zdárnému konci.

Výrobce nyní oficiálně oznámil na svých stránkách definitivní ukončení činnosti, což znamená, že se nedočkáme žádných novinek. Dopad to samozřejmě má i na jediný představený telefon. Tomu únorem 2020 končí jakákoliv podpora od výrobce. Právě v tomto měsíci dorazila poslední aktualizace s únorovými bezpečnostními záplatami. Sám výrobce uvádí, že telefon bude samozřejmě fungovat dále, ale uživatelé se již nebudou mít možnost obrátit na podporu, případně doufat v jakoukoliv aktualizaci.

Související články
Diskuze ke článku
Offečka Jablečna
Drojd, který nedostává aktualizace. Skandál! Jsem naprosto šokována! Asi omdlím!
.
Co je ty špageto
Libor
Celý projekt nepůsobil kdoví jak důvěryhodně a prodeje musely být slabé. To se udržet při životě nedá. Zajímavé, že jejich jediný model, byl vlastně první telefon, u kterého se objevil výřez. Přesně ta věc, které mě na dnešních telefonech tak vadí a dělají to prakticky všichni výrobci. Tak, další prosím!
bubla
to je tak kdyz nekdo ma vize a nic jineho...a nejake money... no manik ted nema lautr skoro nic, kdyby si to cele odpustil, zilo by se mu daleko lepe...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze