Čeští operátoři spustili distribuci tzv. Welcome SMS, které souvisí s koronavirem

Čeští operátoři spustili distribuci tzv. Welcome SMS, které souvisí s koronavirem
Fotografie: Pixabay
  • Ministerstvo zdravotnictví požádalo APMS o informační podporu občanů vracejících se ze zahraničí
  • Cílem je doručit lidem, jejichž telefony se přihlásí po příjezdu ze zahraničí do domácí sítě, tzv. Welcome SMS
  • V SMS Ministerstvo zdravotnictví občany žádá o vyplnění Příjezdového formuláře

Současně je třeba zdůraznit, že mobilní operátoři nepředávají MZČR ani jiným složkám státu žádné lokalizační údaje občanů, kteří ze zahraniční přijíždějí. Na jejich telefony pouze v souladu s nařízením ministra zdravotnictví zasílají tzv. Welcome SMS.

Text Welcome SMS: „Ministerstvo zdravotnictvi: Vitejte v Cesku. Prosim nezapomente po prijezdu ze zahranici vyplnit prijezdovy formular na https://plf.uzis.cz. Dekujeme.


Stejně jako jsme státu pomáhali v informační podpoře občanů v průběhu celé pandemie v minulosti, snažíme se pomoci i nyní. Například v Německu Welcome SMS fungují už několik týdnů,“ říká Jiří Grund, prezident APMS.

Na základě aktuálně platného ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví vydaného pod č.j. MZDR 20599/2020-96/MIN/KAN ze dne 8. července 2021, platí při příjezdu do ČR povinnost elektronicky vyplnit tzv. Příjezdový formulář (na adrese https://plf.uzis.cz). „S ohledem na zvýšenou cestovatelskou aktivitu je potřeba zvýšit informovanost o této povinnosti mezi lidmi, kteří se vrací do ČR. Jsem rád, že čeští mobilní operátoři dokážou státu v takových situacích velmi profesionálně pomoci,“ říká Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví.

Distribuci SMS na základě požadavku ministra zdravotnictví zajišťují zdarma ve svých sítích všichni hlavní čeští mobilní operátoři T-Mobile, O2 a Vodafone jako součást své společenské zodpovědnosti.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze