Avast spouští bezpečnostní aplikaci pro iPhony

9
Avast spouští bezpečnostní aplikaci pro iPhony
  • Aplikace Avast Mobile Security pro iOS zašifruje fotografie, upozorní na únik hesel a rozezná nebezpečné Wi-Fi sítě
  • Nabízí se jak v bezplatné, tak i prémiové verzi

Avast spouští novou aplikaci Avast Mobile Security pro telefony a tablety s operačním systémem iOS. Aplikace podle tiskové zprávy společnosti poskytuje veškerou ochranu, kterou uživatelé iPhonů a iPadů potřebují, včetně ochrany identity, bezpečného a soukromého prohlížení webů, připojování se k zabezpečeným Wi-Fi sítím a ochrany osobních údajů a dat, jako jsou například fotografie. K dispozici je v bezpatné i v prémiové verzi.

Avast Security & Photo Vault

Panuje přesvědčení, že uživatelé iPhonů a iPadů jsou imunní vůči bezpečnostním rizikům, ale ve skutečnosti tomu tak není. Každé mobilní zařízení je ohroženo, bez ohledu na to, na jakém operačním systému běží, ať už síťovým útokem, nechtěným sledováním nebo narušením soukromí,“ popisuje hlavní produktový manažer v mobilní divizi Avastu Gagan Singh a dodává: „Mobilní telefony používáme denně pro vyřizování osobních i pracovních věcí, a proto je víc než dřív důležité, aby byly bezpečné a chránily naše soukromí, bez ohledu na operační systém. Naše nová bezpečnostní aplikace přináší funkce, které komplexně pokryjí všechny bezpečnostní potřeby uživatelů.

Bezplatná verze Avast Mobile Security poskytuje uživatelům:

  • Ochrana identity: upozorní uživatele, pokud byly odcizeny jejich přihlašovací údaje, jako například heslo k e-mailovému účtu, ale i například hesla k jejich oblíbeným službám, které tento e-mail využívají pro přihlášení. V bezplatné verzi mohou uživatelé používat tuto funkci pro jeden účet, v prémiové je možné přidávat neomezený počet e-mailových účtů. Tato funkce kontroluje největší úložiště kradených přihlašovacích údajů na temném webu, což znamená více než 9 milionů online účtů z tisíců napadených webových stránek. Ve srovnání s konkurencí, která pokrývá jen několik stovek zdrojů, jde o největší databázi svého druhu, která se s každým novým narušením dat aktualizuje.
  • Wi-Fi test: bezplatná funkce, která více způsoby ověří, zda je Wi-Fi síť bezpečná, a upozorní uživatele na případné zranitelnosti. Dokáže identifikovat problémy, jako například hacknutý DNS server, který přesměrovává internetovou komunikaci uživatele na falešné stránky. Umí také zjistit, zda je Wi-Fi plně zabezpečená nebo zda má síť či router slabé, a tedy snadno prolomitelné heslo.
  • Foto trezor: zašifruje fotografie do virtuálního trezoru, v bezplatné verzi 40 snímků a v prémiové verzi neomezené množství. Přístup do úložiště je chráněn prostřednictvím PIN kódu, Face ID nebo Touch ID.

V prémiové verzi Avast Mobile Security je k dispozici navíc:

  • Bezpečné prohlížení: virtuální privátní sítě (VPN) ochrání soukromí, takže nikdo nemůže sledovat, co iPhone nebo jeho majitelé dělají na internetu. VPN automaticky vybere nejrychlejší server, který je nejblíže, aby si mohl uživatel prohlížet internet pohodlně.

Aplikace Avast Mobile Security for iOS je k dispozici ke stažení v Apple App Store za 129 Kč/měsíc nebo 539 Kč/rok. Je k dispozici v češtině, angličtině, portugalštině, francouzštině, španělštině, ruštině, němčině, italštině, holandštině a japonštině.

Stáhnout Avast Security & Photo Vault

App Store

Související články
Diskuze ke článku
Offečka Jablečna
Co to je za kokotinu? Radši udělejte dalších deset antiviráků čističků a tunítek pro Androjid, ať si puberťáci můžou parádně vyladit tři roky neupdatovaný děravý operační systém.
Petr
Už dlouho sem se tak nepobavil :D

Rychle utíkám svěřit svá hesla a osobní údaje a fotky tak pochybné firmě. Celej nažhavenej. A jako třešnička na dortu je to, že bych jim za to měl ještě zaplatit.

Ano jsme iOvce, ale nejsme blbý :D

Celé úložiště v iPhone je šifrované, v iOS je bezpečný správce hesel, Safari nabízí bezpečné anonymní prohlížení webu - není jediný důvod na nějaké kokotiny typu Avast.

Vraťte se na Android, tady vám pšenka nepokvete.

A Mobilenet by se měl stydět za takovou reklamu, kam až hodláte upadnout....?
Xwert Is
Xwert Is
Toto si nikto nenainštaluje ani na Android takže pochybujem, že by niekoho napadlo si to dať na iOS a ešte za to platiť.
Areon
Antivir na mobil je jen zbytečně systém zpomalující hovadina a to i na androidu. Stačí stahovat jen ověřené aplikace a žádný virus nehrozí. Google play si to celkem hlídá a když přece jen něco projde, tak je to jen připláclé na nějaké chabé kopii offi aplikace. Pokud ho sám uživatel nepotvrdí nemůže se do telefonu dostat.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze