Android v dubnu: šestková verze dosáhla na 7,5% podíl

5

Stejně jako se začátkem každého měsíce v roce je tu pravidelná statistika podílů jednotlivých verzí operačního systému Android. Tentokrát je jedinou verzí, která si polepšila, ta vůbec nejnovější. Všechny ostatní podíl ztrácejí, případně stagnují na hodnotách z minulého měsíce.

Android Marshmallow

Začněme od nejstarší verze, která se ještě v přehledu vyskytuje. Připomeňme však, že verze 2.1 a starší již Google neměří, neboť nepodporují nejnovější verzi obchodu Google Play, podle kterého Google statistiku vytváří. Se zanedbatelným podílem se v žebříčku drží prastará verze 2.2 Froyo, konkrétně s podílem 0,1 % a pokud dojde ještě k dalšímu poklesu, z přehledu definitivně zmizí. V podstatě totéž lze říci i o verzi 2.3 Gingerbread, jejíž podíl pomalými krůčky klesá, aktuálně již spadl téměř ke 2 %. Zásadně jinak na tom není ani verze 4.0 Ice Cream Sandwich.

TIP! Google Play vám ukáže přesněji velikosti aktualizací

K hranici 7 % klesl také kdysi nejpopulárnější Android 4.1 Jelly Bean. Na 10 % zařízení se ještě vyskytuje Android 4.2 a ačkoliv to zní poměrně neuvěřitelně, stále se jedná o čtvrtou nejrozšířenější verzi systému Android. Nejmladší Jelly Bean s označením 4.3 se pak již pomalu vytrácí a drží takřka 3% podíl. Naopak ještě velmi dlouho se budeme setkávat s Androidem 4.4 KitKat, který funguje na bezmála třetině všech zařízení.

Svého vrcholu už dosáhly pětkové verze Lollipop. Ta starší mírně klesla, zatímco verze 5.1 stagnuje na podílu 19,4 %. Naopak nadále posiluje nejnovější Android 6.0 Marshmallow, který drží 7,5% podíl. I přes růst však nejde o nijak zázračné číslo a je vidět, že výrobci své modely na nejnovější verzi aktualizují velmi pozvolna. Nutno zmínit, že samotný Google své zástupce řady Nexus aktualizoval již v říjnu loňského roku.

Verze Označení Podíl v březnu Změna podílu
Android 2.2 Froyo 0,1 % beze změny
Android 2.3 Gingerbread 2,2 % -0,4 p.b.
Android 4.0 Ice Cream Sandwich 2,0 % -0,2 p.b.
Android 4.1 Jelly Bean 7,2 % -0,6 p.b.
Android 4.2 10,0 % -0,5 p.b.
Android 4.3 2,9 % -0,1 p.b.
Android 4.4 KitKat 32,5 % -0,9 p.b.
Android 5.0 Lollipop 16,2 % -0,2 p.b.
Android 5.1 19,4 % beze změny
Android 6.0 Marshmallow 7,5 % 2,9 p.b.

Zdroje: developer.android.com

Diskuze ke článku
MG
Hlavně Honor je slibotechna a brzda v aktualizacích!!!!Katastrofa....
ANO
Mi reknete jak je to mozne? To lidi kupujou stale dokola nove a nove androidi telefony??? Ja chapu, ze si nekdo koupi jeden, kdyz to vidi, ze je to v kazdem obchode ...... ale dvakrat snad soudny clovek nenaleti ne? Aby po par mesicich kupoval novy telefon, protoze na stary se vyrobce vysral? Ti lidi maj v hlavach fakt nasrano ....

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze