Android a jeho verze v červnu: ICS přichází velmi pomalu

1

Přesně podle tradice uvolňuje Google měsíční statistiky operačního systému Android, které poukazují na pomalý, ale stabilní růst Ice Cream Sandwich.

Sony Ericsson pracuje na vývoji komunikátoru s Androidem

Vezmeme to popořadě. Využití verze Ice Cream Sandwich roste a ačkoliv se nejedná o raketový skok, zvedlo se využití za jediný měsíc o tři procenta, což je slušné. Děkovat můžeme především novým smartphonům, jež se objevily na trhu, a také některým starším sériím, které konečně dostaly vytouženou aktualizaci. Mluvíme tu především o celé rodině Sony Ericssonů z roku 2011.

Android

Verze Označení Podíl v červnu Změna podílu
Android 1.5 Cupcake 0,2% -0,1%
Android 1.6 Donut 0,5% -0,1%
Android 2.1 Eclair 4,7% -0,5%
Android 2.2 Froyo 17,3% -1,8%
Android 2.3 Gingerbread 64,0% -1,0%
Android 3.1 Honeycomb 0,5% -0,2%
Android 3.2 Honeycomb 1,9% -0,1%
Android 4.0 Ice Cream Sandwich 10,9% 3,8%

To samozřejmě nemění nic na faktu, že je 10% za více jak osm měsíců života stále žalostně málo, především vezmeme-li v úvahu, že je za rohem další verze systému. Naopak neprolomitelnou pozici má na trhu Gingerbread s celkem 64%, což se asi jen tak nezmění. Slušných 17,3% uživatelů mají na přístrojích Froyo, zbytek pak stařičký Eclair.

TIP: Přečtěte si také, jak si Android vedl v květnu.

Android

Verze Donut a Cupcake již prakticky vymřely a dohromady zabírají méně než jedno procento. Rozhodně nás ale zajímá, jak si ve svém začátku povede Jelly Bean.

Zdroje: gsmarena.com, phandroid.com

Diskuze ke článku
Norek
Já nevím, já včera aktualizoval xperii mini na ICS a dnes už mám zpátky GB. Takových chyb, že to u sony snad nikdo netestoval. Mizerné notifikace, mizerná kvalita fotek, mono zvuk u videa, atd. Naštěstí jsem si prošel systém a zjistil jsem, že žádnou zásadní novinku nepřináší. Takže bych řekl, že kolem nejaktuálnějšího androidu je mnoho povyku pro nic.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze