Alza během Black Friday prodala zboží za 2 miliardy korun

9
Alza během Black Friday prodala zboží za 2 miliardy korun
  • Obrat 2 miliardy korun a téměř 2,4 miliony prodaných kusů zboží – to je bilance letošního Black Friday na Alza.cz
  • Největší český online prodejce letos odstartoval tradiční slevovou akci 12. listopadu
  • Nejsilnějším dnem byl přitom právě „Černý Pátek“ 23. 11., kdy denní tržby atakovaly hranici čtvrt miliardy korun
  • Zájem byl hlavně o mobilní telefony, noteboooky a domácí elektroniku

Pro letošní Black Friday připravila podle tiskové zprávy Alza zatím nejširší sortiment v historii firmy – cca 2,5 tisíc unikátních produktů se slevami i přes 80 %. Nabídku si během 14 dnů prohlédlo na českém e-shopu přes 5 milionů lidí, na Slovensku 1,6 milionu a výborně si vedlo Maďarsko – přes 1,2 milionu uživatelů, což je nárůst oproti loňsku o téměř 100 %.

Vnímáme, že stále více lidí vyčkává s nákupem vánočních dárků právě na Black Friday, kdy mohou nakoupit s výraznou slevou. Svědčí o tom 2,4 milionu prodaných kusů zboží za rekordní 2 miliardy korun. To je mimo jiné i skvělá vizitka toho, že vybrané produkty měly u zákazníků úspěch. Největším hitem se letos stala bezdrátová sluchátka AirPods, kterých se prodaly tisíce kusů, dále také hry a herní konzole PlayStation 4 a Xbox, kde byl růst víc než dvojnásobný oproti loňsku,“ shrnuje marketingový ředitel Alza.cz Jan Sadílek.

Velký zájem byl také o notebooky, televize (zejména o velké úhlopříčky), bílé elektro, domácí spotřebiče, hračky nebo sportovní vybavení. Nejrychleji se pak vyprodaly některé druhy mobilů iPhone – díky atraktivní slevě zmizely z nabídky v řádu hodin. Pro ty, kdo nestihl nakoupit v hlavní vlně předvánočních slev, prodloužil e-shop akci Black Friday až do první adventní neděle 2. prosince. Nové produkty však už přibývat nebudou.

Černý pátek znamená pro Alzu tradiční zátěžový test před vrcholem sezóny, kdy obrat firmy roste o desítky procent oproti zbytku roku a návštěvnost stránek přesahuje 1,5 milionu návštěv denně. Na letošní Vánoce je však firma dobře připravena a pro zákazníky má aktuálně na skladech zboží za 4,7 miliardy korun, což je bezmála 6 milionů kusů produktů.

tisková zpráva
Diskuze ke článku
Ondra
Alza (a určitě nejen ta, ale je snad nejvíc do očí bijících) to dělá naprosto krásně a geniálně... :)
Prostě vezmou x let starý produkt, jako původní cenu napíšou tu, která byla při uvedení na trh před x lety, a jako novou "BLACK FRIDAY SUPER MEGA VÝPRODEJ MUST-HAVE" cenu dají částku, která i tak převyšuje současnou běžnou prodejní cenu. A lidi jim to žerou jak slepice.
Neskutečný :D
Jiří
Black friday v česku ? Až na vyjímky - >VÝSMĚCH.
Vojta Vilímec
Vojta Vilímec
O kterým letošním Black Friday v Alze mluvíte?
q2
V ČR je Black Friday parodie.

Poradny BF je holt za hranicemi.

Příklad, kupoval jsem na Black Friday Huawei Mate 20 Pro... sleva po přepočtu cca 5,9 tisíc Kč a počet kusů nebyl 10.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze