Air Telecom oddlužil operátora U:fon. Brzy představí nové tarify

7

Operátor U:fon dokončil svoji restrukturalizaci bez vlivu na služby zákazníkům a zbavil se tak insolvenčního řízení. K novému rozvoji U:fona na českém trhu dopomohou nové tarify a razantní restart prodeje.

Air Telecom a.s. se 1. prosince 2012 stal novým vlastníkem čtvrtého mobilního operátora, působícího u nás pod značkou U:fon. Převzetí majetku a kompletní agendy minulého vlastníka U:fona, akciové společnosti MobilKom, předcházel prodej operátora U:fon jako celku v insolvenčním řízení. Air Telecom složením kupní ceny ukončil řízenou insolvenční správu. Již v prosinci tak U:fon plánuje nabídnout zcela nové služby akcentující současné potřeby českých zákazníků na hlasové a internetové služby, jaké jsou běžné na západě Evropy.

Z insolvenčního řízení vyšel U:fon bez dluhů

Původní vlastník U:fona, společnosti MobilKom, a.s., prošel v roce 2012 restrukturalizací s cílem zbavit se dluhové zátěže a nevýhodných smluv z minulosti. Proces ozdravění, jenž byl plně řízen vedením MobilKom, nyní vyvrcholil úspěšným prodejem firmě Air Telecom a.s. Veškeré smlouvy společnosti MobilKom, a.s., zůstávají v platnosti a automaticky přecházejí na nový subjekt. Pro stávající zákazníky ani dodavatele se tímto krokem nic nemění.

„Koupili jsme zdravou společnost, která i v řízené insolvenci dokázala prokázat svou životaschopnost. I nadále chceme razit filozofii společnosti U:fon a svým zákazníkům nabízet kvalitní, přitom však dostupné telekomunikační služby,“ řekl k nové akvizici Martin Hes, předseda představenstva společnosti Air Telecom a.s.

U:fon na Vánoce s novými tarify

S příchodem nového vlastníka představí U:fon v předvánočním období i nové tarify. Navazují na velmi úspěšný hlasový tarif „Volání za korunu“, označovaný masmédii jako přelomový. Jako první a zatím jediný tarif umožnil neomezené volání za jednu korunu za minutu do všech sítí v ČR a do vybraných sítí v zahraničí, v kteroukoliv denní dobu. „Pro nové i stávající zákazníky máme již teď připraveny tarify a produkty, které dále zlevní volání na úroveň běžnou na západ od České republiky. Obnovili jsme také jednání s ostatními mobilními operátory o podmínkách další spolupráce,“ uvádí k plánovaným tarifům Martin Hes, předseda představenstva společnosti Air Telecom a.s.

Nové tarify mobilních internetových a hlasových služeb představí mobilní operátor U:fon ještě před letošními Vánoci.

Zdroje: ufon.cz

Diskuze ke článku
Martin Bárta
No tak na tohle jsem zvědavý, snad jim to napodruhé vyjde.
rtepp
Já už jim nevěřím, 4 roky jsem jim věřil a skoušel jsem to s nima. Internet je tam opravdu pomalý. Jsem rád, že už používám něco jiného a levněji.
nevěřím v restart
Pokud budou mít v nabídce mobil s androidem, tak snad.
Durus
A co data? Tam je buducnost...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze