Vyzkoušeli jsme za vás. Jak dlouho se nabíjí Google Pixel 4a 5G?

5
Vyzkoušeli jsme za vás. Jak dlouho se nabíjí Google Pixel 4a 5G?
Fotografie: Michal Pavlíček, mobilenet.cz
  • Telefon je osazen baterií s kapacitou 3 885 mAh
  • Nabíjecí výkon 18 W však příliš neoslní
  • Kompletní nabití telefonu zabere více než hodinu a půl
Za zapůjčení Pixelu 4a 5G děkujeme společnosti CZC.cz, kde si telefon můžete rovněž zakoupit.

Řada Pixel od Googlu nikdy nenabízela revoluční řešení a neoslňovala těmi zcela nejlepšími parametry. Google ji používá jako prezentaci operačního systému Android. Z tohoto pohledu nepřekvapí, že nový Pixel 4a 5G nemá například vyloženě velkou baterii. Kapacita 3 885 mAh spadá do běžného průměru. Ve stejných kolejích se pohybuje i nabíjecí výkon, který činí skrze dodávanou nabíječku maximálně 18 W. Připomeňme, že i mnohem levnější telefony nabídnou dvojnásobný výkon. Na druhou stranu, o moc lépe než Pixel si nevedou ani vrcholné modely od Samsungu či Applu.

Google Pixel 4a 5G

Test rychlosti nabíjení probíhal s výrobcem dodávanou nabíječkou. Na ni byl telefon umístěn v momentě, kdy stav baterie klesl na 1 %. Nabíjení je zpočátku poměrně svižné a například během prvních 10 minut telefon dočerpá pětinu kapacity baterie, tedy 20 %. Přesně po půl hodině vás mobil informuje o tom, že je baterie nabita ze 45 %. Polovinu kapacity telefon dočerpá za další tři minutky. Hodina v nabíječce dnes znamená, že je většina moderních telefonů plně nabita. Bohužel nikoliv Pixel 4a 5G, který má po 60 minutách 78 %.

Průběh nabíjení Pixelu 4a 5G

Lze však říci, že až do 90 % kapacity baterie je nabíjení konstantě rychlé. Poté již telefon velmi výrazně brzdí a dočerpat posledních 10 procentních bodů mu zabere bez minutky půl hodiny. Vás ale jistě zajímá celkový čas nabíjení. Ten činí 1 hodinu a 43 minut. Za výhodu lze ovšem považovat, že se Pixel 4a 5G během nabíjení téměř vůbec nezahřívá. Teplota vzroste zhruba 25 °C na maximálně 40 °C, avšak běžně se pohybuje pod touto hranicí.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 5 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 11 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 18 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 25 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 33 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 45 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 53 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 62 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 74 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 104 minut

Google Pixel 4a 5G pro vás v redakci nadále testujeme. Pakliže vás cokoliv zajímá, zeptejte se nás v diskuzi přímo pod článkem.

Google Pixel 4a 5G

Rozměry153,9 × 74 × 8,2 mm, 168 g
DisplejOLED, 6,2" (2 340 × 1 080 px)
Fotoaparát12,2 Mpx, video: 3 840 × 2 410 px, 60 FPS
ProcesorQualcomm Snapdragon 765G, 1×2,4 GHz + 1×2,2 GHz + 6×1,8 GHz
PaměťRAM: 6 GB, úložiště: 128 GBne
Akumulátor3 885 mAh, doba nabíjení: 1:43 hodin
Za zapůjčení Pixelu 4a 5G děkujeme společnosti CZC.cz, kde si telefon můžete rovněž zakoupit.
Související články
Diskuze ke článku
Jaromír Klein
Jaromír Klein
Zdravím, mohli byste proverit jak je to u telefonu Pixel s VoLTE a VoWifi? Co jsem zjistoval, je to zacarovany kruh. Google tvrdi, ze vse je z jeho strany v poradku a telefon tyto sluzby umi a ze problem je na strane operatoru ze nemaji nastavenou konfiguraci vuci telefonum Pixel a napr. cesky TMobile mi zas odpovedel, ze chyba je na strane Googlu, ze v jeho ROM neni konfigurace pro jejich sit. Dekuji.
Jaromír Klein
Jaromír Klein
Stejna situace je v pristupu k 5G siti. Telefon bez provedeni root a nasilnou upravou nastaveni site, se k 5G nepripoji ani nevola pres LTE a co jsem zjistoval, tak s tom zapasi uzivatele po cele evrope.
Radek Neužil
Radek Neužil
Jsem vlastníkem Pixelu 3XL a Pixelu 5 a u obou provozuji u TM VoLTE a u pětky funguje i 5G. Ale je nutný ROOT jelikož opravdu Google odmítá povolit podporu pro české operátory. Ale kdyby naši operátoři si vyndali hlavu z pr... tak by mohli přidat podporu pro Německo a vše by hned fungovalo jak má. Jenže ani jeden se nehne takže se nikdy nic nezmění. Jinak Pixely jsou super founy ale bez Rootu jsou v ČR nepoužitelné (teda pokud telefon nepoužíváte na telefonování).
Petr Ossendorf
Petr Ossendorf
Dobrý den. Dostal jsem Pixel 4A jako služební a chci se zeptat na toto: Už jsem zkoušel několik nabíječek do automobilové zásuvky, ale nikdy se mi nepodařilo tenhle telefon nabít. Jelikož originál kabel je 2x USB C nelze ho tedy použít pro nabíjení ze standardních autonabíječek s USB. Koupil jsem už 3 typy autonabíječek s kabelem USB C, s nabíjecím proudem 2,4Ah a přesto telefon nezaregistruje, že je nabíjen a neindikuje nabíjení. Existuje nějaký důvod proč se mi nedaří nabít tenhle telefon v autě přes neoriginální kabel USB C? Jakou nabíječku tedy potřebují pro dobíjení, když ty běžně prodávané na pumpách to nenabíjí?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze