mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Využíváte Spotify zdarma? Některá nová alba si neposlechnete

autor:
, vydáno:

Hudební streamovací služby jsou na vzestupu a mnohé se vezou na úspěšné vlně Spotify. Právě tato švédská společnost dost možná přehodnotí svou dosavadní politiku a uživatelům, kteří využívají bezplatnou verzi, neumožní přístup k vybraným albům.

Spotify

V současné době využívá Spotify více než 100 miliónů uživatelů, přičemž platících je 50 miliónů. Ti mají možnost poslouchat hudbu bez reklam a současně také libovolně přeskakovat skladby na všech platformách. Uživatelé využívající verzi zadarmo naopak musí akceptovat občasné reklamy a další omezení. Dle počtu uživatelů se zdá, že bezplatný model mnohým velmi vyhovuje. Brzy má však dorazit změna, která neplatící uživatele omezí o něco více. Nově vydaná alba vybraných interpretů budou zpřístupněna pouze platícím uživatelům.

TIP! Spotify se integruje do navigační aplikace Waze od Googlu

Dosavadní nabídka hudby zůstane nezměněna a případné omezení se bude týkat nových alb a vybraných umělců. Typicky půjde o ty, kteří svou hudbu na Spotify neumísťují z důvodů, že ji nechtějí nabízet zadarmo. Jmenovat můžeme zpěvačku Taylor Swift, Beyoncé, Rihannu nebo rapera Kayneho Westa. Kdy se dohoda s vydavatelstvími zastupujícími například zmíněné interprety projeví, není v tuto chvíli jisté. Pravděpodobně však první změny můžeme očekávat již v letošním roce.

Stáhnout Spotify

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)Windows Phone (zdarma)

Zdroje: phonearena.com

Tagy článku: ,

Související články

Spotify představuje Release Radar: váš nový personalizovaný playlist | vydáno
Spotify vás zahltí reklamami na míru | vydáno
20
Spotify dosáhlo mety 100 miliónů uživatelů | vydáno
15

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Jakožto uživatel bezplatné verze toto vítám, protože takový odpad stejně neposlouchám :-P Anonymní jméno

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 1 příspěvek

další zajímavé články na mobilenet.cz

GadgetMix: klávesnice pro staromilce a inteligentní ukulele
vydáno |
Pavel Škopek
| článek
V dnešním díle našeho pravidelného seriálu potěšíme všechny hipstery a obecně milovníky retra. S klávesnicí lofree získají zážitek jako při psaní na starých mechanických psacích strojích. Zároveň však disponuje i moderní technologií a připojením přes Bluetooth. Druhým gadgetem je pak chytré ukulele, které vás naučí hrát pomocí rozsvěcujících se LED na hmatníku.
recenze108Recenze Huawei P10: duální evoluce
vydáno |
Jiří Vencl
| recenze
Nové vlajkové lodě od Huawei přicházejí na český trh a ambice mají vskutku vysoké, nuž posuďte sami: vylepšený duální fotoaparát Leica s portrétním režimem, vysoký výkon, rychlé nabíjení, krásné tělo nebo v neposlední řadě nová čtečka otisků prstů. Jak to funguje v reálu a co na to konkurence? To prozradí naše recenze, kde jako obvykle nechybí ani videopohled.
2Apple aplikace týdne: National Geographic World Atlas
vydáno |
Michal Marek
| článek
Aplikací týdne jsme tento týden zvolili šikovný kapesní atlas světa od National Geographic. Ten přináší interaktivní mapu celého světa a zároveň je studnicí užitečných zeměpisných informací. Potěší i možnost pracovat se špendlíčky, měřit vzdálenosti nebo si procházet zajímavé statistiky. Aplikace vyniká i krásným uživatelským rozhraním.