Vybíráme nejlepší tablet s displejem nad 11 palců

Vybíráme nejlepší tablet s displejem nad 11 palců
1
  • Velké tablety s displejem nad 11 palců zpravidla nabídnou excelentní výkon, výborný displej i bohatou podporu nejrůznějšího příslušenství
  • Do výběru se dostala zařízení od společností Apple a Microsoft

Na co si dát pozor?

Tentokrát se podíváme na několik zajímavých tabletů s uhlopříčkou displeje přesahující jedenáct palců. V této kategorii se vyskytují zařízení, která neslouží pouze ke konzumaci mediálního obsahu, ale nabídnou i něco navíc – například v podobě podpory profesionálních grafických aplikací nebo chytrého pera. Výběr však začíná obdobně jako u každé elektroniky – doporučujeme se důkladně zamyslet nad tím, k čemu zařízení vlastně chcete používat a od toho se teprve odpíchnout.


Vybíráme nejlepší tablet nad 11 palců

Pokud byste chtěli nahradit váš notebook něčím kompaktnějším, ale nechcete se vzdát plnohodnotného operačního systému Windows, můžete sáhnout po tabletech od Microsoftu. Jestliže holdujete minimalistickému designu i ovládání, může pro vás být zajímavou alternativou třeba Apple iPad Pro.

Pro někoho může být zase důležitým rozhodovacím kritériem podpora příslušenství. V takovém případě je ideální zakoupit originální přímo od výrobce, u kterého máte garantovanou funkcionalitu a kompatibilitu a neméně důležitou roli zastává výbava, jako je displej, výkon nebo baterie.

Vesměs tedy platí to stejné, co jsme uváděli u menších tabletů s displejem do 11 palců. Náš výběr nabízí přehled toho nejzajímavějšího, co je momentálně na trhu. Chybu tedy neuděláte ani s jedním z těchto tabletů.

Apple iPad Pro 11"

Z portfolia Applu stojí za zmínku loni představené iPady Pro. Začněme tím menším, u kterého se podařilo vměstnat 11palcový displej do těla předchozího iPadu Pro s 10,5palcovým displejem s technologií Liquid Retina, kterou jsme mohli vidět i u iPhonu Xr – vše díky opravdu minimálním rámečkům. Zúžení si však vyžádalo daň v podobě absence Home Buttonu, který byl nahrazen podstatně pohodlnějším Face ID, což je podle Applu nejbezpečnější způsob přístupu k zařízení vůbec.

Apple iPad Pro (11\")

O výkon se stará A12X Bionic, který je ještě o něco výkonnější než procesory u poslední generace iPhonů a podle Applu by se měl vyrovnat grafickému výkonu, jaký nabízí herní konzole Xbox One S. Zpracování nových iPadů Pro je precizní, jak jsme u Applu zvyklí, a tělo je s šířkou 5,9 milimetrů opravdu tenké. Jen je potřeba si dát pozor, ať se tablet při takto nízké tloušťce neohne. Graficky založené uživatele zaujme podpora Apple Pencilu, a to dokonce vylepšené druhé generace, kterou z iPadu Pro bezdrátově necháte nabít. Základní varianta s úložištěm o velikosti 64 GB začíná na 22 990 Kč. Za podporu LTE si připlatíte dva tisíce korun. Pokud byste toužili po variantě s 1TB pamětí a podporou LTE, nachystejte si 45 990 Kč.

Microsoft Surface Pro 6

Pokud převážně pracujete s Windows, určitě byste měli zvážit koupi nového Surface Pro 6. Jedná se totiž o standardní Windows zařízení, akorát v kompaktním balení. Po přikoupení extrémně pohodlné klávesnice s volitelným alcantarovým povrchem, která zároveň slouží i jako kryt displeje, máte ze zařízení klasický tablet.

Microsoft Surface Pro 6

Díky 12,3palcovému displeji a hmotnosti přibližně 800 gramů se však stále jedná o relativně kompaktní přístroj. Samozřejmostí je rovněž kvalitní dílenské zpracování nebo podpora chytrého pera. Dostatek výkonu zajistí až 16 GB operační paměti, procesor Intel Core i7 osmé generace a SSD. Jedinou slabinou tohoto zařízení je snad pouze absence USB-C portu a celkově slabší konektorová výbava.

Apple iPad Pro 12,9" (2018)

Tím úplně největším tabletem, který vám doporučíme, je iPad Pro ve variantě s 12,9palcovým displejem. V mnohém je podobný jako iPad Pro 11. Oba dva nabízejí množství paměťových variant, za které si Apple nechá královsky zaplatit, jsou tenké pouhých 5,9 milimetrů, podporují Apple Pencil 2. generace a mají 4 reproduktory. Ke změně naštěstí přišlo i díky většímu displeji, na který Apple použil vyšší rozlišení, které činí 2 732 × 2 048 pixelů a výsledná jemnost 264 PPI je tak u obou stejná. S větším displejem se hmotnost ze 468 gramů u 11palcového modelu vyšplhala na 631 gramů.

Apple iPad Pro (12,9\") 2018

Po stránce výkonu jsou na tom oba dva tablety zcela stejně. V obou dvou se nachází 7nm procesor Apple A12X Bionic a 4 GB RAM. Pouze s výjimkou vrcholné 1TB varianty, kde je u obou modelů o 2 GB RAM více. Za variantu se základním 64GB úložištěm zájemci zaplatí 28 990 Kč a v případě, že vyžadují podporu LTE si připlatí další tisícovku. Vrcholná verze s 1TB úložištěm a podporou LTE vyjde na 49 990 Kč.


Diskuze ke článku
Porydge
Jakožto "hrdý" majitel iPadu Pro 11" (2018) je mohu jedině nedoporučit. Už je to můj druhý a opět trpí stejnou vadou a to tím, že jeho dotyková vrstva čas od času na pár sekund zamrzne a nereaguje na dotyk. Těžko se to reklamuje, protože to prakticky nelze předvést při reklamaci a videa zachycující tuto vadu prodejce zrovna nezajímají (děje se to náhodně v různých aplikacích, vše funguje ale prostě to neregauje na dotyk, jsou dny kdy vše funguje bezvadně a jsou dny kdy jde pěkně na nervy).

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze