Chystané Pixely 4a od Googlu budou výkonné. Jeden nabídne i 5G

Chystané Pixely 4a od Googlu budou výkonné. Jeden nabídne i 5G
18
  • Design se bude držet dnešních trendů, dojde například na průstřel v displeji
  • Na těle nemá chybět 3,5mm jack
  • Na zadní straně bude možná jen jeden fotoaparát

Aktualizováno 17. 1. 2020

V loňském roce Google vůbec prvně představil i dvojici levnějších Pixelů 3a a 3a XL. Ve stejném duchu by se měl nést i letošní rok a výhledově bychom na trhu mohli přivítat duo Pixelů 4a. Dle informací xda-developers.com mají novinky označení Redfin a Bramble.

Doposud byly prozrazeny informace o procesorech, které se nyní opět potvrzují. Pixel 4a si vystačí s procesorem Snapdragonem 730 a zřejmě maximálně sítěmi 4G. Oproti tomu větší Pixel 4a XL by měl být osazen zbrusu novým Snapdragonem 765G, díky kterému by měl oslnit i podporou 5G. Google by tak mohl směle konkurovat dalším cenově dostupnějším telefonům se sítěmi 5G, které se v letošním roce ve velkém dostanou do prodeje. Další informace prozatím nejsou k dispozici.

Původní informace z 30. 12. 2019

Google v letošním roce vůbec poprvé ukázal cenově dostupnější řadu Pixelů: modely 3a a 3a XL. Oba přináší výhody referenčního telefonu Googlu, slušný hardware a především pak špičkový fotoaparát. Dle 91mobiles.com to vypadá, že se v příštím roce dočkáme nástupců. Aktuálně uniká pravděpodobná podoba Pixelu 4a, který se bude držet dnešních trendů. Například v levém horním rohu bude mít malý průstřel pro čelní fotoaparát. Modul fotoaparátu na zádech pak připomíná řešení Pixelu 4. Z renderu je vidět, že na zádech je pouze jeden fotoaparát, nicméně se spekuluje, že by kolem mohly být pomocné senzory, například ToF.

Google Pixel 4a
pravděpodobná podoba

Pod kapotou by se mohl objevit buď Snapdragon 730, nebo novější Snapdragon 765. V rámci úspor Google ponechá čtečku otisků prstů na zadní straně. Potěší nejen USB-C, ale především přítomnost 3,5mm jacku. K představení Pixelu 4a by mohlo dojít na Google I/O 2020, které se bude konat zřejmě začátkem května.

Diskuze ke článku
uzenáč
to se jim hodi do kramu... 4k/60 to umet nebude, takze nemusi ani umele vypinat :o) Jen proboha at vyndaj hlavy z prdelí a nedelaj sami sobe ostudu se smesnyma 64/128GB pameti, kdyz konkurence ma 512GB - 1TB a casto + karta. Proste Google si hraje na jakysi Androidí Apple, ale ve vysledku to vypada jako tezce nepovedeny vtip.
Lukes
Bude plastový a cena 20 tisíc - to opravdu chceš za vydělané peníze! :-D
xxx
Úžasný dokonalý až na ten jack, to je obludnost co na moderní elektronice nemá co dělat.
Vojtěch Hamerník
Čtečka otisků prstů na zádech za spekulovanou podobnou cenu Pixelu 3a? Hloupý vtip i přesto že tvrdím že Pixel Experience a Google telefony jsou zajimavé a určitě dobré tak todle je za mě moc přestřel a nedivím se že sám osobně podporuji a preferuji Apple či Xiaomi. Google o nás vše ví a vydělává hromadu peněz z našich dat tak by jsi mohl uvědomit že cena za kterou telefony nabízí je přehnaná.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze