mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Tesco Mobile nabídne předplacenku s balíčkem pro členy Clubcard

autor:
, vydáno:

Na český trh vstupuje další virtuální operátor pro rezidentní zákazníky Tesco Mobile. Na rozdíl od stávajících Blesk Mobil a Mobil.cz, kteří spíše připomínají rebrandované předplacenky, se jedná o plnohodnotného virtuálního operátora, který svým zákazníkům nabídne zatím pouze předplacenku s balíčky služeb. Své služby spustí 29. května.

Britské Tesco má s provozováním virtuálních mobilních operátorů bohaté zkušenosti. Svou telekomunikační divizi založilo již v roce 2003 a ve Velké Británii využívá služeb jeho virtuálního operátora Tesco Mobile na tři milióny zákazníků. Tesco Mobile se nicméně neomezuje pouze na Velkou Británii, ale úspěšně působí i v dalších zemích z nichž nejbližší k našim hranicím je sousední Slovensko, kde využívá síť tamní Telefónicy O2.

Tesco Mobile ČR

Základními cenami na předplacence Tesco Mobile je 1,50 Kč do vlastní sítě (O2 je bráno jako cizí), 2,90 Kč za minutu do ostatních sítích a 1,50 Kč za SMS. MMS do všech sítí pak vyjdou na 5 Kč. Pokud máte kartu Clubcard, tak si můžete aktivovat za 300 Kč na 30 dní balíček Clubcard. V jeho rámci dostanete neomezené volání a SMS v rámci sítě Tesco Mobile, 120 minut do ostatních sítí a 60 SMS. S jednou kartou Clubcard je možné tento balíček aktivovat až pro 10 telefonních čísel. Balíček se vám automaticky obnoví, pokud máte dostatek kreditu.

Cena balíčku Volání do Tesco Mobile Volání mimo Tesco Mobile Cena SMS do všech sítí v ČR Cena MMS do všech sítí v ČR
Základní cena - 1,50 Kč/min 2,90 Kč/min 1,50 Kč 5,00 Kč
Clubcard balíček 300 Kč na 30 dní neomezeně 120 volných minut poté 2,90 Kč/min 60 volných SMS* poté 1,50 Kč 5,00 Kč
* SMS do Tesco Mobile v rámci Clubcard balíčku jsou zdarma

Co se týče datových služeb, tak Tesco Mobile nabízí tři datové balíčky: 150 MB za 150 Kč na 30 dní, 400 MB za 250 Kč a 1 GB za 350 Kč. Pokud balíček ještě před skončením jeho platnosti vyčerpáte, tak pomocí SMS INTERNET R ho můžete za jednorázový poplatek 100 Kč restartovat. Nicméně i po vyčerpání FUP máte stejně jako u O2 stále rychlost 200 kb/s. Také v tomto případě se tyto balíčky sami obnoví, pokud máte dostatek kreditu. Jednorázové připojení k internetu do konce dne s FUP 50 MB a rychlostí stahování 8 Mb/s pak vyjde na 20 Kč.

Tesco Mobile Internet na měsíc FUP na 30 dní Cena za 30 dní Nulování FUP Rychlost stahování Rychlost nahrávání
INTERNET150 150 MB 150 Kč 100 Kč 8 Mb/s 2 Mb/s
INTERNET250 400 MB 250 Kč 100 Kč 20 Mb/s 2 Mb/s
INTERNET350 1000 MB 350 Kč 100 Kč 20 Mb/s 2 Mb/s

České Tesco Mobile je joint venture podnik Tesco Stores a Teléfonicy O2, ve kterém má každá firma poloviční podíl. Tesco Mobile bude nicméně vystupovat jako nezávislý virtuální operátor, který nabízí telekomunikační služby pod vlastní značkou. SIM karty budou k dostání ve všech obchodech Tesco a Žabka a také prostřednictvím služby Potraviny on-line na stránkách www.itesco.cz. V hypermarketech Tesco, kde se prodává elektronika, si budou moci zákazníci vybrat i z nabídky zvýhodněných telefonů. Vrcholem je Samsung Galaxy S III mini. Kredit bude možné dobíjet nejen v prodejnách Tesco a Žabka, ale také v terminálech Sazky, na čerpacích stanicích a v trafikách.

Tesco Clubcard

Pokud srovnáme předplacenku českého Tesco Mobile se sousedním Slovenskem, tak u tamní předplacenky vyjde minuta hovoru do cizí sítě na 10 centů za minutu (cca 2,60 Kč), což je jen o 30 haléřů méně než u nás. V případě vlastní sítě vyjde minuta na 1 cent za minutu (cca 0,26 Kč). Členové Clubcard mají pak volání do vlastní sítě zadarmo a při dobití od pěti eur výše, dvojnásobek kreditu. SMS vyjde na 5 centů (cca 1,30 Kč a MMS na 25 centů (cca 6,50 Kč). Balíček 500 MB vyjde k předplacence na 5 euro (cca 130 Kč) a za jeden den bez balíčku zaplatí tamní zákazníci 50 centů (cca 13 Kč).

Na Slovensku Tesco Mobile nabízí na rozdíl od České republiky i jeden jednoduchý paušál tri100, v němž mají slovenští zákazníci za 10 euro (cca 260 Kč) k dispozici 100 minut do vlastní sítě, 100 minut do cizí sítě a 100 SMS. Navíc se jim připíše každý měsíc 100 bodů na jejich Clubcard. Ceny po vyčerpání volných minut a SMS a internetu jsou stejné jako u předplacenky. Obdobou tohoto paušálu je pak český Clubcard balíček. Z tohoto srovnání vyplývá, že český Clubcard balíček je výhodnější než slovenský tarif tri100, základní ceny na předplacence však mají na Slovensku výhodnější.

Tagy článku: ,

Související články

Tesco Mobile zlevní, minuta do všech sítí vyjde na 1,25 Kč | vydáno
22
Tesco Mobile překonalo hranici 200 tisíc zákazníků | vydáno
13
Tesco Mobile prodlužuje nabídku dvojnásobného kreditu o dva roky | vydáno
34

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Chci rychlejší internet mira
Dobrý den, lze přes Tesco Mobile platit jako m-platba ve Windows Phone Store přes O2 ?? Tomáš
Mužů zakoupit si kartu u vas blanka
Zdravím,nikde jsem se nedočetl,zda lze přenést tel.číslo ? ( z T-mobile) Jardaj
Balíček za 300 + internet 150 = 450 a za to jen 120 minut do sítí mimo tesco mobile. To určitě přešvihnu...takže žádná pecka to není...škoda Petr
Tak pro mě osobně je to zatím nejlepší nabídka a asi přejdu. Teď mám Vodafone Karta do všech sítí+600MB dat za 315,-. Jelikož měsíčně mě volání a SMS stojí max. 50,- ale data skoro vždy překročím, takže 1GB za 350,- je skvělá nabídka (ještě mám T-Mobile, kde jsem data zrušil, protože dát pro Twist max.300MB a za 239 je fakt hrůza). Juras
Tesco Mobile s výší cen za volání do cizí sítě velmi zklamal. Miloš
A kde je nejaka analyza? Tabulky s tarify si muzu precist sam na Tesco Mobile, k tomu nepotrebuju mistni kostrbaty vyklad od redaktoru. Ale proc neudelate srovnani vsech virtualu, pekne prehledne a nedoporucite co je pro koho nejlepsi? Jenom kopirovat nabidky od operatoru, to by vam slo, ale vytvorit neco vlastniho. No jo pisalkove, odjakziva lina havet.. richiis
Zdravím já vám tedy můžu nabídnout daleko lepší tarify a balíčky. Stačí se jen ozvat na lastanek@gmail.com další informace zašlu. Marek Laštovička
Zatim u me vede Mobil.cz. Ale je fajn, ze se ten nas zatuchly trh trosku luftuje... petr

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 28 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
15Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.