T-Mobile se pochlubil čerpáním neomezených dat. 50 nejlepších využilo 30 tisíc GB

16
T-Mobile se pochlubil čerpáním neomezených dat. 50 nejlepších využilo 30 tisíc GB
  • T-Mobile se dnes rozpovídal o nabídce neomezených dat na léto
  • Využilo je více než 750 tisíc klientů, přičemž většina měla tarif
  • Rekordman spotřeboval zhruba 1 151 GB, průměrná spotřeba činila asi 12,6 GB

Na dnešní speciální tiskové konferenci nás T-Mobile detailněji obeznámil s čerpáním balíčku Neomezená data na léto zdarma. Dozvěděli jsme se například, že Neomezené léto od T-Mobile zaujalo velké množství zákazníků, přesto se nenaplnily původní obavy. T-Mobile chtěl touto akcí zároveň zjistit, jaká je reálná spotřeba zákazníků v momentě, kdy se nemusí omezovat.

A teď konečně čísla. Nabídku využilo téměř 775 tisíc zákazníků, přičemž 93 % z nich už bylo u T-Mobile, 7 % bylo nováčků, většina z nich nabídky využila skrze předplacenou kartu Twist. Tarifních zákazníků byla většina, konkrétně 565 tisíc. TOP 50 zákazníků spotřebovalo celkem 30 tisíc GB, přičemž rekordman vyčerpal zhruba 1 151 GB. Průměrná spotřeba běžného zákazníka činila 12,1 GB, na Twistu šlo o zhruba 17,2 GB. Twist nováčci, tedy ti, kteří si SIM kartu pravděpodobně koupili jen pro účely akce, vyčerpali 25,5 GB. A ti s modemem? Ti v průměru vyčerpali 53 GB.

A zahraničí? 36 % zákazníků, kteří využili akci, byli v zahraničí, přičemž mezi nejvytíženější destinace patřilo Německo, Chorvatsko, Itálie, Slovensko a Rakousko. 10 % neomezených dat pocházelo právě z roamingu, přičemž zde zákazník v průměru spotřeboval 1,4 GB. Nejvíce dat zákazníci celkově prosurfovali skrze YouTube, ten si z celkového počtu dat ubral 34 %, Instagram je na druhém místě, a to se 14 %.

T-Mobile v rámci akce získal 46,6 tisíc nových zákazníků, kteří začali datovat. Co se týká Twistu, tam se objevilo 33 tisíc nových zákazníků, kteří v rámci akce začali datovat. Aplikace Můj T-Mobile toho opravdu musela vydržet hodně. Během hodiny (20. 6. 19:00 hod.) si balíček aktivovalo téměř 20 tisíc uživatelů, během toho samého dne si nabídku celkem aktivovalo zhruba 190 tisíc lidí. Nápor jsme pocítili i my, když jsme vás informovali o nutnosti být trpěliví, protože mnoha zákazníkům nešel v té době balíček aktivovat.

Zajímá vás průměrná spotřeba dat? Před létem byla 3,3 GB, během léta vzrostla na 12,6 GB. V případě, že bychom vynechali TOP uživatele, kteří prosurfovali nejvíce dat, činila by zhruba 6,5 GB.

Diskuze ke článku
Semirozzak
Semirozzak
Jakože, 1151 GB? Celkem by mě zajímalo, co ten "rekordman" s těmi daty dělal, šílený číslo :DD
ted
no ja mam 386 gb ani nevim jak. asi se do toho vrhnu a zkusim ho dohnat :-) staci v onedrive nastavit offline synchronizaci a pak ji zase vypnout a zapnout a tak dokola a za par hodin to trumfnu :-)
Porydge
To stáhnul celej Pronhub, ne? :DD
Anunak
Vsechen ten objem, ktery stahli byl v siti prenesen behem nekolika sekund. Ale to uz nezni jako neco, za co se musi platit tak silene prachy.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze