mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Studenti ČVUT dostali od Samsungu 50 tabletů pro testy aplikací

autor:
, vydáno:

Společnost Samsung a České vysoké učení technické společně představily projekt „Budoucnost virtuálně –usnadnění života“, v rámci něhož budou studenti ČVUT vyvíjet aplikace pro mobilní zařízení s operačním systémem Android. Pro zahajovací semestr je zvoleno téma „Ulehčení života studentům“.

srovnání cen
Samsung Galaxy Tab 10.1 P7500 16GB

ČVUT logo Samsung logo

Tip: přečtěte si také článek - HTC v Praze ve spolupráci s ČVUT otevírá mobilní laboratoř

Česká pobočka společnosti Samsung předala Českému vysokému učení technickému v rámci projektu „Budoucnost virtuálně – usnadnění života“ 50 kusů tabletů Samsung GALAXY Tab 10.1, které mají studentům napomoci při vývoji aplikací pro operační systém Android. Studenti Fakulty elektrotechnické v rámci předmětu Vývoj internetových aplikací budou rozděleni do skupin a pro zdárné zakončení předmětu musí jimi vyvinuté aplikace odprezentovat a ukázat jejich funkčnost právě na tabletech Samsung GALAXY Tab 10.1.

Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 10.1

50 těchto kousků je nově k dispozici studentům ČVUT ( foto: recenze Samsung Galaxy Tab 10.1)

Čtěte - Recenze Samsung Galaxy Tab 10.1: brána do nového světa

Pro ČVUT je spolupráce se společností Samsung velkou příležitostí, protože se odhaduje, že v roce 2015 bude internet navštěvován více právě z tabletů, než z klasických stolních počítačů,“ říká Jan Šedivý, předseda Správní rady Nadace ČVUT Media Lab, FEL a ředitel této Nadace. „Téma Ulehčení života studentům je stanoveno pouze pro letošní rok. Do budoucna plánujeme zaměřit se při vývoji aplikací také na oblasti, které budou mít maximální přínos pro veřejnost. Mohou jimi být například cestování, doprava, moderní domácnost, volnočasové aktivity, či komunikace jako taková,“ dodává Šedivý.

„Spolupráce s Českých vysokým učením technickým je podporována celosvětovou strategií společnosti Samsung, kdy vyhledáváme příležitosti zapojit se do spolupráce s prestižními univerzitami po celém světě,“ říká Zdeněk Paškevič, produktový manažer divize Telco společnosti Samsung. „Studenti kybernetiky na ČVUT pro nás tvoří velmi důležitou komunitu, se kterou chceme nadále spolupracovat,“ odhaluje plány do budoucna Paškevič. Každý semestr vznikne v rámci předmětu Vývoj internetových aplikací 14 nových aplikací, přičemž ty nejlepší aplikace mohou být ke stažení zdarma v obchodě Samsung Apps.

Zdroje: TZ Samsung

Tagy článku: , , , ,

Související články

Recenze Samsung Galaxy Tab 10.1: brána do nového světa | vydáno
23
Video srovnání: Acer Iconia Tab A500 vs. Samsung Galaxy Tab 10.1 | vydáno
3
Samsung Galaxy Tab - vyzkoušeli jsme HDMI a USB host | vydáno
15

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz