Skládací Samsung Galaxy X by měl do roka dorazit. Připravte si 50 tisíc

Skládací Samsung Galaxy X by měl do roka dorazit. Připravte si 50 tisíc
13
  • První skládací Samsung má mít OLED displej o 4,5palcové úhlopříčce v zavřeném stavu
  • K představení by mělo dojít zkraje roku 2019
  • Cena se má pohybovat nad hranicí 50 tisíc korun

O ohebném či lépe řečeně skládacím Samsungu slýcháme s menšími odmlkami již několik let. Nyní se však přeci jen zdá, že jsme velmi blízko finálnímu produktu. Jihokorejský výrobce za poslední roky investoval nemalé částky do vývoje a navíc v letošním roce už vývojovou fázi skládacího telefonu ukázal. Stalo se tak na lasvegaském veletrhu CES 2018. Bohužel jen za zavřenými dveřmi pro hrstku vyvolených. Jde však o jasný signál, že se vše blíží k toužebně vyhlíženému cíli.

Samsung Galaxy X
Schéma možné podoby skládacího telefonu Samsung

Aktuálně si můžeme říci, že skládací Samsung bude zřejmě označen jako Galaxy X. V zavřeném stavu by mohlo jít o nečekaně kompaktní zařízení, protože displej bude mít úhlopříčku pouze 4,5 palce. Po rozložení se však úhlopříčka navýší na již velice velkorysých 7,3 palce. Panel bude typu OLED a je téměř jisté, že se Samsungu zcela podaří vyřešit problém s přechodem. Jednotlivé části displeje by tak na sebe měly těsně navazovat, aby si lidské oko ničeho nevšimlo. Představení se v tuto chvíli očekává buď na veletrhu CES 2019, nebo o něco později v Barceloně.

Předem je jasné, že půjde o vyloženě prémiový telefon, který bude nabízet špičkový hardware. Jelikož půjde o specialitu, nechá si Samsung za vše řádně zaplatit. Objevily se spekulace, že by se cena telefonu mohla vyšplhat k hranici 2 tisíc dolarů, což je v přepočtu více než 50 tisíc korun s daní. Jednoznačně by se jednalo o nejdražší smartphone na českém trhu, který by cenou překonal nejen iPhone X (či případného nástupce), ale i exkluzivitu v podobě Huawei Mate RS Porsche Design. Pokud se však skládací konstrukce osvědčí, bude v následujících letech ruku v ruce s přibývajícími modely klesat i jejich cena.

Diskuze ke článku
Blue Sun
moc se my to lýbý právje sem se vistříkal do kalhod
Blue Sun
Blue Sun
Dva tisíce dolarů jsou za exkluzivitu trošku moc. Navíc to tak moc exkluzivní není, i jiní výrobci už nějakou dobu testují ohebné či skládací displeje. Moc velký úspěch nečekám.
Lolek
To je děsná picovina
YodaSoda
Za ty peníze si myslím, že to nebude úspěch. Ale budoucnost v ohebných telefonech vidím.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze