mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

SimpleCell a T-Mobile u nás budují síť pro internet věcí

autor:
, vydáno:

SimpleCell Networks ve spolupráci s T-Mobile začala budovat celorepublikovou veřejnou komunikační síť pro Internet věcí (IoT). Globální síť SIGFOX, která překonává cenové a technické bariéry dosud zpomalující rozvoj internetu věcí, funguje ve 13 zemích světa.

Pomocí sítě SIGFOX mohou být věci, senzory a zařízení nezávislé na elektřině, vydržet na bateriích až patnáct let a komunikovat s velmi vysokou spolehlivostí i bezpečností. Zároveň cena modemů i komunikace v řádech desítek korun by měla usnadnit masové nasazení miliónů zařízení v České republice. Jednoduché programátorské rozhraní umožňuje nad daty postavit aplikace, či je integrovat do podnikových systémů v řádu hodin či dnů.

Síť pro IoT

Díky spolupráci s T-Mobile je síť budována rychlostí 40 základnových stanic měsíčně. Během tří měsíců by tak měla být pokryta většina území a do konce roku až 95 procent území České republiky.

Typickými oblastmi stovek aplikací sítě SIGFOX v Evropě jsou odečty vody, elektřiny, plynu, parkovací senzory, Industry 4.0, SmartCity, zabezpečovací zařízení, logistika, sledování teplot při transportu a uskladnění, péče o seniory, měření srážek a průtoků na záplavových tocích apod. Přehled senzorů a modemů je možno najít na webových stránkách simplecell.eu.

Zdroje: Tisková zpráva

Tagy článku: ,

Související články

Síť SIGFOX pro Internet věcí pokrývá už 3 300 měst a obcí v ČR | vydáno
3
T-Mobile plánuje letní sérii odstávek. Dotkne se i virtuálů | vydáno
T-Mobile v červenci: novinky od Sony, Huawei a zajímavé slevy navrch | vydáno
4

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

debilnejsi obrazek pouzit nesel ? spodni texty necitelne uplne... mrtvá žížala

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 1 příspěvek

další zajímavé články na mobilenet.cz

Asus představil ZenPad 3S 10: tablet s 10palcovým displejem
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Největší popularitu tabletů máme zřejmě za sebou, ale neznamená to, že by najednou zcela zmizely. Důkazem může být i žhavá novinka od Asusu. ZenPad 3S 10 přináší 10palcový displej, šestijádrový procesor od MediaTeku, 4GB operační paměť a lákat jistě bude také na stereo reproduktory. Zaujmout bude moci i opravdu velmi malá tloušťka.
4Už v pátek mění O2 pravidla FUPu. Jak se bránit?
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Počínaje 15. červencem vstoupí u O2 v platnost nové podmínky, které mění pohled na používání mobilního internetu. Jste zvyklí využívat zpomalený internet i po vyčerpání datového limitu? Nově na to můžete zapomenout, internet se zkrátka zastaví a jedinou možností obnovy bude platba za další data nad rámec balíčku.

 

Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.