mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

SimpleCell a T-Mobile u nás budují síť pro internet věcí

autor:
, vydáno:

SimpleCell Networks ve spolupráci s T-Mobile začala budovat celorepublikovou veřejnou komunikační síť pro Internet věcí (IoT). Globální síť SIGFOX, která překonává cenové a technické bariéry dosud zpomalující rozvoj internetu věcí, funguje ve 13 zemích světa.

Pomocí sítě SIGFOX mohou být věci, senzory a zařízení nezávislé na elektřině, vydržet na bateriích až patnáct let a komunikovat s velmi vysokou spolehlivostí i bezpečností. Zároveň cena modemů i komunikace v řádech desítek korun by měla usnadnit masové nasazení miliónů zařízení v České republice. Jednoduché programátorské rozhraní umožňuje nad daty postavit aplikace, či je integrovat do podnikových systémů v řádu hodin či dnů.

Síť pro IoT

Díky spolupráci s T-Mobile je síť budována rychlostí 40 základnových stanic měsíčně. Během tří měsíců by tak měla být pokryta většina území a do konce roku až 95 procent území České republiky.

Typickými oblastmi stovek aplikací sítě SIGFOX v Evropě jsou odečty vody, elektřiny, plynu, parkovací senzory, Industry 4.0, SmartCity, zabezpečovací zařízení, logistika, sledování teplot při transportu a uskladnění, péče o seniory, měření srážek a průtoků na záplavových tocích apod. Přehled senzorů a modemů je možno najít na webových stránkách simplecell.eu.

Zdroje: Tisková zpráva

Tagy článku: ,

Související články

Síť SIGFOX pro Internet věcí pokrývá už 3 300 měst a obcí v ČR | vydáno
3
Proč chtít 5G sítě? Pro auta, věci i umělou inteligenci | vydáno
9
Logitech se snaží zjednodušit ovládání chytrých domácností | vydáno

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

debilnejsi obrazek pouzit nesel ? spodni texty necitelne uplne... mrtvá žížala

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 1 příspěvek

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze1Recenze Asus ZenFone 3 Deluxe: návštěva lepší společnosti
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Absolutním vrcholem letošní nabídky Asusu na poli chytrých telefonů je model ZenFone 3 Deluxe. Vůbec poprvé se tak asijský výrobce pokusí proniknout do společnosti prémiových telefonů od Samsungu, Sony či Applu. Novinka klade důraz na elegantní design a nezanedbává výbavu, kde se minimálně po stránce hardwaru řadí k těm nejlepším.
recenzeRecenze hry Hop Swap: moderní plošinovka ze staré školy
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Nitrome v žádném případě nebrzdí a připravili pro nás další hru. I přes rychlé tempo vydávání nemůže být o snižování kvality řeč. Hop Swap přichází se skvělým nápadem prolínání dvou světů, mezi kterými hrdina umí přeskakovat. Je to ale právě kvalitní zpracování a design úrovní, proč hra stojí nad konkurencí.