mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

SimpleCell a T-Mobile u nás budují síť pro internet věcí

autor:
, vydáno:

SimpleCell Networks ve spolupráci s T-Mobile začala budovat celorepublikovou veřejnou komunikační síť pro Internet věcí (IoT). Globální síť SIGFOX, která překonává cenové a technické bariéry dosud zpomalující rozvoj internetu věcí, funguje ve 13 zemích světa.

Pomocí sítě SIGFOX mohou být věci, senzory a zařízení nezávislé na elektřině, vydržet na bateriích až patnáct let a komunikovat s velmi vysokou spolehlivostí i bezpečností. Zároveň cena modemů i komunikace v řádech desítek korun by měla usnadnit masové nasazení miliónů zařízení v České republice. Jednoduché programátorské rozhraní umožňuje nad daty postavit aplikace, či je integrovat do podnikových systémů v řádu hodin či dnů.

Síť pro IoT

Díky spolupráci s T-Mobile je síť budována rychlostí 40 základnových stanic měsíčně. Během tří měsíců by tak měla být pokryta většina území a do konce roku až 95 procent území České republiky.

Typickými oblastmi stovek aplikací sítě SIGFOX v Evropě jsou odečty vody, elektřiny, plynu, parkovací senzory, Industry 4.0, SmartCity, zabezpečovací zařízení, logistika, sledování teplot při transportu a uskladnění, péče o seniory, měření srážek a průtoků na záplavových tocích apod. Přehled senzorů a modemů je možno najít na webových stránkách simplecell.eu.

Zdroje: Tisková zpráva

Tagy článku: ,

Související články

Síť SIGFOX pro Internet věcí pokrývá už 3 300 měst a obcí v ČR | vydáno
3
Proč chtít 5G sítě? Pro auta, věci i umělou inteligenci | vydáno
9
Logitech se snaží zjednodušit ovládání chytrých domácností | vydáno

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

debilnejsi obrazek pouzit nesel ? spodni texty necitelne uplne... mrtvá žížala

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 1 příspěvek

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze7Recenze Sony Xperia X Compact: změna je život
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
V dnešním světě obrů je těžké najít zařízení, které by nedělalo mnoho kompromisů a přitom nabídlo malé rozměry. Jedním z posledních takových je Sony se svou sérií Compact. Letos však Sony novou Xperií X Compact tak trochu obrátilo koncept této řady vzhůru nohama a zasloužilo se tak o celkem rozporuplné přijetí. Zaslouží si zatracení či naopak chválu?
recenzeRecenze hry Dan The Man: reinkarnovaný Metal Slug
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Občas máte pocit, že jsou všechny dnešní hry stejné a kazí je free-to-play prvky. O to víc vás potěší, když narazíte na nějaké milé překvapení. Dan The Man při hraní evokuje skvělou sérii Metal Slug, především díky výborné kombinaci plošinovky s komplexním soubojovým systémem. Nechybí ani humor nebo hromady nepřátel.

 

Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.