Vodafone dokončil pokrytí České republiky sítí pro internet věcí

Vodafone dokončil pokrytí České republiky sítí pro internet věcí
2
  • Vodafone dokončil celonárodní pokrytí sítí NB-IoT pro internet věcí
  • Technologii úzkopásmového internetu věcí nasadil Vodafone na téměř čtyři tisíce stávajících LTE vysílačů
  • Pokrývá se téměř 100 % plochy a signálem uvnitř budov více než 94 % populace České republiky

Právě vysoká dostupnost služby uvnitř objektů a bezpečné licencované spektrum zaručuje zákazníkům Vodafonu nejkvalitnější službu na českém trhu. K dalším výhodám technologie NB-IoT patří energetická nenáročnost, nízká cena koncových zařízení a také možnost zapojit do technologie velké množství zařízení najednou.

„Našim zákazníkům nabízíme nejmodernější a nejrychlejší síť v České republice a nyní i celonárodní pokrytí nejkvalitnější sítí pro internet věcí. Mnoha firmám tím dáváme náskok před konkurencí a otvíráme jim zcela nové obchodní příležitosti,“ říká Jiří Švarc, ředitel rozvoje sítě Vodafonu a doplňuje: „Někteří naši zákazníci technologii testují již několik měsíců, další ji budou moci využívat od prosince, kdy plánujeme komerční spuštění.“

NB-IoT je proto zajímavou technologií pro společnosti, které vyvíjejí například dálkově ovládané měřiče vody, plynu či elektřiny, automatické osvětlení, zabezpečovací techniku, distanční léčbu, parkovací systémy či nejrůznější typy senzorů a monitorovacích zařízeních a alarmů.

Internet

„Výhodou při integraci NB-IoT do sítě Vodafone byl standard 3GPP, který zajišťuje vysokou míru kompatibility, zabezpečení a synergie s dalšími mobilními technologiemi a umožňuje začlenit NB-IoT prakticky na jakoukoli LTE základovou stanici,“ říká Jiří Švarc a pokračuje: „Díky tomu jsme v relativně krátkém čase a velmi efektivně dokázali pokrýt Česko deset krát hustější sítí NB-IoT než v současnosti nabízejí konkurenční sítě pro internet věcí.“

Integrace NB-IoT na stávající LTE vysílače probíhala softwarovou aktualizací nejmodernější technologie rádiové přístupové sítě Single RAN. Vedle technologií 2G, 3G a 4G/LTE nyní Vodafone na vysílačích provozuje také technologii NB-IoT. Na technickém zajištění nové služby spolupracoval Vodafone se společností Huawei.

Z pohledu bezpečnosti patří NB-IoT mezi ty nejlépe zabezpečené LPWA technologie. Jednak je NB-IoT provozován v licencovaném pásmu a jako standard 3GPP přebírá od LTE i bezpečnostní mechanismy.

Technologie NB-IoT je napojena na globální Vodafone IoT platformu, která se skládá z pokročilého softwaru pro správu konektivity integrovaného do páteřní sítě a globální SIM karty společnosti Vodafone. K dalším přednostem patří webový portál, který informuje zákazníka o využívaných službách a poskytuje mu technická data ke spravovaným SIM kartám. Ty navíc může zákazník spravovat přímo přes aplikační rozhraní svého firemního systému.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
rolf
Zákazníkem Vodafone již 8 let ale stále se zhoršuje signál o internetu ani nemluvit,mám ho přes centropol v síti vodafone s kvalitním mobilem a nic.Jsem 7km od Milevska směr Hrejkovice.Přeji hezký den.
loko
jasně.. Vodafone má dlouholetý problém s pokrytím pohraničí(například) a bude tady tvrdit jak má 100% území IoT. Nevěřím ani náhodou

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze