Where Shadows Slumber
recenze

Where Shadows Slumber

Působivá hra světel a stínů

Where Shadows Slumber je izometrická logická adventura a v jistém ohledu připomíná geniální sérii Monument Valley. Zatímco v té byla hlavní neznámou perspektiva, dnes recenzovaná hra nabídne především hru světel a stínů.

Where Shadows Slumber – videorecenze

Svět se propadl do temnoty a pouze světlo lucerny má schopnost ho znovu osvobodit. Hlavním hrdinou jste vy, Obe, a musíte projít nástrahami a vrátit svět do pořádku. Světlo a stín je ústředním tématem této hry. Světlo má totiž magickou schopnost měnit pořádek světa. Vysvětlím to na příkladu ze hry. Přijdete k rozpadlému mostu, přes který potřebujete přejít. Obejdete sloup a vrženým stínem vrátíte most do původní, opravené podoby.

Where Shadows Slumber

Logické rébusy se tak nabízí úplně samy. Důležitá je vždy cesta. Jak kličkujete mezi sloupy, vrháte okolo sebe stíny a odhalujete nebo skrýváte části úrovní. Jednou to jsou dveře vedoucí k další místnosti, jindy spínač, jenž vám odhalí novou část bludiště. Autoři ukazují, že jsou schopni vymyslet dostatek variací, a u některých úrovní se dokonce můžete zaseknout.

Vyjma pohybu vlastní postavy nesoucí lucernu máte ještě možnost prstem táhnout vybrané objekty a tím si buď tvořit vhodné překážky pro vrhání stínu, nebo přímo stavíte cestu. Musím říci, že titul má velmi svérázný vizuální styl, který mnohým bude připadat hrubý. Vypadá však osobitě a hru si zapamatujete. Drobný problém mám se stíny, které u komplexnějších struktur vypadají trochu rozbitě.

Pakliže hledáte zajímavou adventuru s logickými prvky, hezkou grafikou a působivým světem, Where Shadows Slumber bude výbornou volbou. Má to však jeden háček. Hra zatím vyšla jen pro iOS, kde si ji můžete koupit za 130 Kč. Na Androidu se musíte zatím spokojit s demoverzí, která vám ukáže několik prvních úrovní. Za zkoušku jistě stojí.

Stáhnout Where Shadows Slumber

Google Play (zdarma) App Store

Hodnocení
80%
Klady
  • svérázná grafika
  • zábavný princip
  • zajímavě vystavěný svět
Zápory
  • stíny leckdy působí rozbitě
  • pro Android zatím jen krátké demo
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze