Sony WF-XB700
recenze

Sony WF-XB700

Pro milovníky basů jako stvořená
2

Trh s opravdu bezdrátovými sluchátky nezanechal chladným ani japonského výrobce Sony, který nedávno představil cenově dostupný model Sony WF-XB700. Sluchátka za cca tři tisíce korun cílí na posluchače, kteří mají rádi výraznější basy a zároveň ocení zvýšenou odolnost. Jak sluchátka fungují a jaké jsou mé zkušenosti z dlouhodobého používání? To vám rád prozradím v této recenzi.

Hledáte sluchátka s dlouhou výdrží, zvýšenou odolností a kvalitním zvukem z dílny renomovaného výrobce? Nová Sony WF-XB700 představují zajímavou volbou a navíc nestojí mnoho. Bude to stačit na získání pozornosti zákazníků v záplavě dalších bezdrátových sluchátek?

Technické parametry Sony WF-XB700

Hmotnost (pouzdra/sluchátka) 46 g/8 g
Barevná provedení modrá, černá
Připojení Bluetooth 5.0
Kodeky SBC, AAC
Délka poslechu (dle výrobce) až 9 hodin hudebního poslechu, až 5 hodin hovoru
Celková délka poslechu (při dobíjení z pouzdra) 18 hodin poslechu, 10 hodin hovoru
Obsah balení sluchátka, USB-C/USB-A nabíjecí kabel, příručka pro rychlý start a silikonové náušníky několika velikostí
Výrobcem doporučená cena 2 499 Kč

Konstrukční zpracování: japonská kvalita

Sony WF-XB700 zaujmou originálním designem. Mají pouzdro s průhledným víkem a sluchátka jsou netradičního tvaru, který si můžete detailně prohlédnout na fotografiích. Na první pohled zajímavá konstrukce se zákonitě projeví na tom, jak nasazená sluchátka vypadají – mírně vyčnívají a kvůli hmotnosti 8 gramů mají občas (zejména při sportovních aktivitách) tendenci pomalu vyklouzávat z uší. Může se pochopitelně jednat pouze o můj případ, pokud však se sluchátky chcete primárně sportovat (nabízí výšenou odolnost IPX4), doporučuji si nejprve vyzkoušet, jak vám sedí. V případě použití v kanceláři u stolu nebo při běžné chůzi jsem pak nezaznamenal žádný problém. Oceňuji také, že při nasazení sluchátek s nimi nemusíte nijak kroutit a při krátkodobějším poslechu do jedné hodiny o nich v uších v podstatě nevíte a jsou pohodlná.

U sluchátek potěší zvýšená odolnost IPX4.

Samotné pouzdro je mírně baculatější a po otevření vám dá sluchátka na odiv v celé jejich kráse. V této cenové třídě výrobci často šetří na pantu víka, což naštěstí není případ Sony. Víko má ideální tuhost a nezdá se, že by se měl pant rozviklat po pár měsících. Díky průhlednému plastu máte navíc přehled o diodě v pouzdru mezi sluchátky a také o diodách ve sluchátkách samotných. Pokud se sluchátka nabíjí, svítí diody červeně. Jakmile jsou plně nabita, diody zhasnou. Sluchátka v pouzdru navíc přidržuje magnet, takže nevypadnou. Na zadní straně potom na uživatele číhá USB-C.

Líbilo se nám
  • kvalitní zpracování
  • originální design
  • zvýšená odolnost IPX4 (pouze sluchátek)
Nelíbilo se nám
  • v určitých situacích mají tendenci vyklouzávat z uší
Diskuze ke článku
Never Tell
Never Tell
Sluchátka jsem si koupil a zdaleka z nich nejsem tak nadšený, jako recenzent. V textu se nezmiňuje absence transparentního režimu ani vskutku nekvalitní zpracování hodinek (plast je levný, nevypadají pěkně a z uší poměrně dost trčí, ne, že by jenom lehce vyčnívaly.

Nikomu nedoporučuju rozhodovat se ohledně koupi právě díky této recenzi!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze