Sony WF-SP800N
recenze

Sony WF-SP800N

Špunty, které drží a nepustí

Skutečně bezdrátová sluchátka špuntového typu má ve své nabídce v několika variacích také Sony. My se dnes blíže podíváme na letošní novinku WF-SP800N, která cílí především na sportovněji zaměřené jedince. Speciálně se nosí v uších, nabízí aktivní potlačení okolního hluku, jsou odolná a s ohledem na vyšší cenu již přináší dotykové ovládání.

Sportovat se sluchátky je v posledních letech běžný jev. V poslední době však výrazně vzrostla touha po tom, oprostit se od zavazujících drátů. Jsme tak svědky přívalu bezdrátových sluchátek s Bluetooth. Při tréninku však jistě nechcete řešit, jak sluchátka sedí a zda je máte zcela správně v uších. Právě tento problém se pokouší řešit letošní novinka od Sony. Model WF-SP800N pořídíte za zhruba 5 tisíc korun a v rámci bezdrátových špuntových sluchátek by měl patřit jednoznačně k tomu lepšímu.

Technické parametry Sony WF-SP800N

Hmotnost (pouzdra/sluchátka) 59 g/9,8 g
Barevná provedení modrá, černá, bílá
Připojení Bluetooth 5.0
Kodeky SBC, AAC
Délka poslechu (dle výrobce) až 13 hodin hudebního poslechu, až 8 hodin hovoru
Celková délka poslechu (při dobíjení z pouzdra) 26 hodin poslechu, 16 hodin hovoru
Obsah balení sluchátka, USB-C/USB-A nabíjecí kabel, příručka pro rychlý start a silikonové náušníky několika velikostí
Výrobcem doporučená cena 5 499 Kč

Konstrukční zpracování: ostudu vám neudělají

Sony WF-SP800N patří spíše mezi větší špunty, které se rozhodně neschovají do vašich uší a netváří se maximálně nenápadně. Avšak to zřejmě vůbec nebyl cíl výrobce. Sluchátka mají primárně dobře hrát, pěkně vypadat a sedět v uších. Pro tyto účely jsou vybaveny tzv. závěsnými oblouky. V balení dostanete hned dvě různé velikosti a k nim ještě tři velikosti samotných špuntů. Závěsné oblouky vyplní prostor ve vašem ušním boltci tak, aby sluchátka pevně seděla v uších a nevypadávala.

Myšlenka je to dozajista ušlechtilá, leč realita není tak úžasná, jak hlásá samotné Sony. Dvě velikosti závěsných oblouk stačí, to ano. Jenže sluchátka v uších bezpečně drží pouze, pokud jste v klidu, případně se věnujete běžné chůzi. Běh nebo chůze po schodech již může způsobit, že sluchátka mají tendenci vypadávat. Zde je samozřejmě nutné dodat, že vždy půjde o konkrétní tvar uší. Konkrétním člověku sluchátka sedět mohou, ale přesto doporučujeme je vyzkoušet. Jestli hledáte taková, která vás při sportu nezklamou, jistě nechcete šlápnout vedle.

Sony WF-SP800N

U závěsných oblouků a samotných špuntů ještě zůstaneme. Jelikož jsou obě části výměnné, nesedí na samotném sluchátku zcela pevně. Občas se tak stalo, že mi po vyjmutí z uší spadl špunt na zem. Netřeba dodávat, že si toho nemusíte všimnout. Možná by bylo lepší, kdyby byl špunt se závěsným obloukem spojen a výměna by probíhala jednodušeji.

Sluchátka můžete klidně opláchnout vodou.

Samotný vzhled se mi líbí. Výrobce kombinuje matný plast s lesklou plochou, skrze kterou se sluchátka ovládají. Kromě námi testované černé varianty můžete sáhnout ještě po bílé a modré. Barevně se samozřejmě liší i pouzdro, ve kterém sluchátka přebývají, když je zrovna nepoužíváte. Pouzdro je oproti sluchátkům až příliš obyčejné. Sony vsadilo na matný a nepříliš vzhledný plast. Mám rovněž obavu, že bude časem trpět na škrábance, což také nepotěší.

Chuť si lze závěrem spravit zvýšenou odolností. Sluchátka se pyšní certifikací IP55, což znamená, že nevadí, když je polijete nebo zmoknou. Výrobce přímo vybízí k tomu, že je lze například po sportu opláchnout.

Líbilo se nám
  • kvalitní zpracování
  • povedený design
  • zvýšená odolnost IP55
  • snaha o lepší držení v uších
Nelíbilo se nám
  • při větších otřesech mohou z uší vypadnout
  • riziko ztráty výměnných špuntů
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze