Sony WF-1000XM3
recenze

Sony WF-1000XM3

Jen stěží najdou konkurenci
19

Společnost Sony patří mezi zavedené výrobce sluchátek, jejichž produkty si zaslouženě odnáší ta nejvyšší hodnocení. Jednou z hlavních kategorií, kde sluchátka od Sony vyčnívají, je schopnost potlačení okolního hluku. A tou nás uchvátila i dnes testovaná bezdrátová sluchátka Sony WF-1000XM3, která se řadí do kategorie „skutečně bezdrátových“. Další důvody, proč nás tato sluchátka zaujala, se dozvíte v následující recenzi.

Výdrž baterie: jednoduše excelentní

Výdrž je rozhodně jednou ze silných stránek testovaných sluchátek. Výrobce udává výdrž až 24 hodin při zapnuté funkci potlačení okolního hluku, kdy se počítá s tím, že sluchátka zvládnou až 6 hodin přehrávání a zároveň je můžete třikrát nabít v pouzdru, kdy jedno nabití zabere přibližně 90 minut. Při vypnutém potlačení okolního hluku byste se měli dostat až na celkovou hodnotu 32 hodin.

Sony WF-1000XM3

Z dlouhodobého používání mohu potvrdit, že pokud začnete poslouchat s plně nabitými sluchátky i pouzdrem, není problém se dostat na celkovou hodnotu přesahující 20 hodin se zapnutým potlačením hluku. Pochopitelně záleží rovněž na nastavené hlasitosti. Druhou uvedenou hodnotu s vypnutým potlačením okolního hluku bohužel nemohu potvrdit, neboť jsem se nikdy nepřinutil poslouchat hudbu se sluchátky po tak dlouhou dobu, aniž bych nevyužil jejich největší přednosti. Za zmínku ovšem stojí možnost si sluchátka během 10 minut nabít, což zajistí následný až 90minutový poslech.

Výdrž sluchátek je úctyhodná.

Nabíjení sluchátek probíhá skrze dodávané pouzdro, které plní rovněž ochrannou funkci. Do něj stačí připojit dodávaný USB-C/USB-A kabel, který následně připojíte k nabíjecímu adaptéru od telefonu. Nabíjení pouzdra pak zabere necelé čtyři hodiny. Jednou z mála věcí, které se dají sluchátkům vytknout, je absence bezdrátového nabíjení. S ohledem na velikost nabíjecího pouzdra by se snad pro cívku mohlo najít místo, a uživatelé by tak získali možnost sluchátka nechat nabíjet po odložení na bezdrátovou nabíjecí plochu doma nebo například v automobilu. Je to dvojnásobná škoda, neboť sluchátka po všech ostatních stránkách představují to nejlepší, co je na trhu možné sehnat. Snad se této možnosti dočkáme příště.

Zhodnocení: pro ty, kteří chtějí to nejlepší

Sluchátka Sony WF-1000XM3 mohu bez dlouhého přemýšlení označit za ta nejlepší bezdrátová sluchátka, která jsem měl doposud možnost vyzkoušet. Jejich koupi tak mohu vřele doporučit všem, kteří hledají to nejlepší na trhu, i těm, kteří se nemusí omezovat rozpočtem. Kromě několikrát vyzdvihované funkce aktivního potlačení hluku sluchátka skvěle drží v uších, perfektně hrají, mají dlouhou výdrž a doprovází je povedená aplikace. K úplné dokonalosti chybí snad jen bezdrátové nabíjení, které Sony opomnělo přidat i do letošní povedené vlajkové lodi Sony Xperia 1.

Konkurence

Mezi konkurenci můžeme zařadit nedávno otestovaná Sennheiser Momentum True Wireless, která se chlubí špičkovým zvukem, ale nepodporují potlačení okolního hluku.

Sennheiser Momentum True Wireless

Zajímavou alternativou mohou být rovněž Samsung Galaxy Buds, která jsou, co se rozměrů pouzdra týče, značně kompaktnější a skvěle si rozumí se smartphony Samsung. Podobně jako Sennheiser však nedisponují aktivním potlačením okolního hluku.

Samsung Galaxy Buds
Klady
 • líbivý design
 • precizní zpracování
 • nadprůměrná výdrž
 • velmi dobrá ergonomie sluchátek
 • špičková kvalita poslechu
 • aktivní potlačení okolního hluku
 • dedikovaná aplikace
 • sluchátka hrají nezávisle na sobě
 • bohaté možnosti nastavení
 • velké množství dodávaných nástavců
 • kvalitní spojení bez výpadků
Zápory
 • objemnější nabíjecí pouzdro
 • absence bezdrátového nabíjení
Diskuze ke článku
Tomason
Když stojí airpody 5 a půl tisíce, tak tyhle jsou vlastně zadarmo.
Dragereker
Škoda že sú tak drahé, hneď by som kúpil :D
Majky
Dnes si je jdu vyzvednout. Nemůžu se dočkat.
R
Jednou jsme nachytali jednoho audiofila, co si myslel, že značka a velká cena=špičková kvalita a ejhle. Půjčili jsme mu sluchátka za 50$ z Číny a jak si pomlaskával, takže tyhle předražený špunty ani nahodou.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze