Samsung Gear Fit 2 Pro
recenze

Samsung Gear Fit 2 Pro

Univerzální fitness společník
6

Samsung mírně vylepšil svůj loňský fitness náramek Gear Fit 2. Přídomek Pro ale slibuje, že by se náramek mohl stát vaším univerzálním fitness společníkem. Má integrovanou GPS, na interní paměť si můžete uložit i hudbu, díky odolnosti tlaku až 5 atmosfér je vhodný i na plavání, monitoruje spánek a mnoho dalšího. Zda je skutečně vhodným společníkem jsme zjišťovali v našem testu.

Oproti velkému mezigeneračnímu skoku mezi prvním Gear Fitem a druhou generací se toho nyní moc nezměnilo. Oproti loňskému Gear Fit 2 přibyla hlavně výrazně vyšší odolnost proti vodě. Certifikace IP68 přišla Samsungu málo, takže odolnost zvýšil na tlak 5 atmosfér, tedy do 50 metrů. To sice neznamená možnost potápění do velkých hloubek, ale zajistí bezproblémové nošení například při plavání či jiných vodních radovánkách. Kromě toho náramek splňuje i vojenský standard MIL-STD 810G. Změnilo se i zapínání a přibylo několik aplikací.

Samsung Gear Fit 2 Pro

Konstrukce25 × 51,3 × 11 mm, 34 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ano
DisplejSuper AMOLED, 1,5" (216 × 432 px)
SystémTizen, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.2, ne, Wi-Fi
Akumulátor200 mAh, nabíjení: proprietární kolébka

Konstrukční zpracování: pohodlí a odolnost

Design se oproti předchozímu modelu nezměnil. Ostatně nač měnit osvědčené. Konzervativní a účelový vzhled s elegantním zakřiveným displejem prostě funguje. Náramek je vzhledově i velikostně poměrně nenápadný a ostudu vám určitě neudělá, i když si jej vezmete ke košili,. Naopak pokud chcete, aby byl víc vidět, můžete si vybrat i verzi s červenými boky.

Ocenit musím nízkou hmotnost 34 gramů a velmi pohodlné nošení. Díky klasickému zapínání a mnoha zdířkám se přizpůsobí skutečně každé ruce. Nikdy mě v tomto směru neomezoval. Navíc lze pryžový pásek pohodlně odepnout a vyměnit za jiný. Žádnou velkou eleganci tedy nečekejte, ale má to svůj účel. Jde o fitness náramek, navíc určený pro plavání.

Samsung Gear Fit 2 Pro

To znamená, že náramek skutečně něco vydrží a skutečně ho můžete nosit pořád i na stavbě, ve sprše nebo v bazénu. Vnitřní strana náramku obsahuje senzor tepu a nabíjecí konektory, pravá strana pak hostí dvojici tlačítek pro procházení menu.

Líbilo se nám
  • vysoká odolnost
  • pohodlné nošení a praktické zapínání
  • přes integrovanou GPS relativně malé rozměry i hmotnost
Nelíbilo se nám
  • design zůstal oproti předchozí generaci stejný

Displej: zakřivený a jemný

Displej si rozhodně zaslouží pochvalu, i když je stejný jako u předchozí generace. Díky jeho zakřivení náramek tvarově lépe kopíruje vaši ruku, OLED technologie s dobrým jasem pak zajišťuje dobrou čitelnost i venku. Navíc je k dispozici režim maximálního jasu, kdy po dobu maximálně 5 minut displej doslova září. Na slunce ideální. Já jsem měl většinou jas nastaven na 7 z 11 možných úrovní a bylo to zcela dostatečné. Škoda že není k dispozici automatická regulace jasu. Okamžitě po sklonění ruky podél těla náramek zhasíná, někdy stačí i malý pohyb směrem ode mě a displej už zhasnul. Ano, hodně to šetří energii, ale menší citlivost bych uvítal. Nastavit bohužel také nejde.

Úhlopříčka 1,5 palce je akorát, velmi dobrá je pak jemnost díky relativně vysokému rozlišení 216 × 432 pixelů. Displej chrání odolné sklo a za celou dobu měsíčního testování se na něm neobjevily byť jen malé škrábance. Pokud se s náramkem chystáte plavat, potěší speciální režim, kdy můžete jednoduše deaktivovat dotykovou vrstvu. To aby se vám třeba v bazénu neukončilo měření vaší uplavané vzdálenosti. To by hodně naštvalo…

Líbilo se nám
  • dobrá čitelnost i na slunci
  • speciální režim plavání
  • dobrá jemnost
  • vysoká odolnost
Nelíbilo se nám
  • příliš brzké zhasínání displeje
Diskuze ke článku
Aloha
Náramek jsem koupil ve slevě na Amazonu při BlackFriday a spokojenost, ale jednu věc vnímám jako velké negativum a myslím, že by měla bvýt uvedena a to v souvislosti s notifikacemi, pokud obdržím pouze jednu zprávu tak je to ok, ale pokud vám člověk pošle více zpráv třeba přes WA, tak je nelze projít jednu po druhé na náramku, ale člověk musí vlézt do telefonu a tam je přečíst.
Kamil
Vlastnil jsem verzi bez Pro a velký problém byly měřené tepy a měření vzdálenosti také nesedělo. Tepy jsem porovnával s Garminem a opravdu tepy přes 200,to určitě ne....
Ondra
Mám koupený sportovní náramek Honor Band 3 a jsem s ním velice psokojený, vydrží strašně dlouho na baterii cca tři týdny a navíc stojí jen 1800
Daniel
To teď dávají k Honoru 9 zdarma v Prosinci, právě jsem o dostal a nevěděl jsem pořádně ani co to je :-D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze