Samsung Galaxy J5 (2017)
recenze

Samsung Galaxy J5 (2017)

Zasluhuje pozornost
50

Samsung samozřejmě není jen o těch nejdražších telefonech, o kterých neustále slyšíme. Nesmíme zapomínat, že tu máme i levnější modely, mezi které nepochybně patří i dnes recenzovaný Galaxy J5 (2017), tedy zařízení, které míří do – v poslední době nelítostné – střední třídy, kde dominují čínští výrobci, avšak Samsung má přeci jen co nabídnout.

Fotoaparát: vůbec ne zlý

Zapomenout nesmíme ani na 13Mpx fotoaparát se světelností f/1.7, jaký používá třeba i LG G6. Ten pořídí za dobrých podmínek na svou třídu velmi dobré snímky, kterým nechybí detaily a pěkně živé barvy. Jen při přiblížení zamrzí občas výraznější postprocessing a telefon si často neví rady ani s menším protisvětlem. Celkově však vypadají fotky skutečně dobře, pokud svítí světlo za vámi. Ale v interiérech či za horšího světla už to není žádná sláva – šum, horší ostření a ztráta detailů jsou tu běžné.

Vyzdvihnout však opět mohu fotoaplikaci, která se na třídu telefonu vcelku rychle zapne dvojitým zmáčknutím domovského tlačítka, velmi rychle vyfotí a uloží snímky a je přehledně rozvržena. Dále můžete natáčet přinejlepším průměrně vypadající video až ve Full HD při 30 FPS, ale přední kamerka náladu zase zpraví. Má 13 Mpx, světelnost f/1.9 a vlastní LED přisvětlení, což je vskutku velmi dobrá výbava a za ostré a detailní fotky se rozhodně nebudete stydět.

Líbilo se nám
 • hezké snímky za dobrých podmínek
 • povedená fotoaplikace
 • rychlost focení a otevírání aplikace
 • velmi dobrá přední 13Mpx kamerka
Nelíbilo se nám
 • občas výraznější postprocessing
 • i přes danou světelnost horší výsledky za tmy
 • přinejlepším průměrné Full HD video

Konektivita: vše potřebné

Samsung dal nové J5 do vínku vše potřebné a krom infraportu nám tu tak nic nechybí. Pro bezdrátové propojení zařízení poslouží Bluetooth 4.1 či NFC, zatímco o připojení k internetu se postará rychlá Wi-Fi ac či kompletní podpora našich LTE pásem. Pro samotné prohlížení webu poslouží vlastní prohlížeč přímo od Samsungu, který ovšem není z nejrychlejších, nebo rovněž předinstalovaný Chrome od Googlu. Samozřejmě nemůže chybět ani A-GPS, ke které se tu dokonce přidávají i ruský GLONASS a čínské BeiDou. Nutno dodat, že navigace tu funguje opravdu skvěle a svou pozici našel telefon vždy rychle a přesně. I kvalita hovorů byla na obou stranách dobrá a se signálem také problémy nebyly.

Samsung Galaxy J5 (2017)
Líbilo se nám
 • rychlá Wi-Fi ac
 • výborné navigační schopnosti
 • NFC
Nelíbilo se nám
 • vlastní internetový prohlížeč by tu být nemusel
Diskuze ke článku
Kulhavec
Vždycky mě pobavěj lidi co tady budou srovnávat nějakou čínu třeba s timhle samsungem. S mobilama dělám už fakt dlouho a troufám si tvrdit že mám dost zkušeností. J5 2017 je novinka a cena je možná trochu přestřelená ale na druhou stranu je to opravdu kvalitní telefon s dobrou konstrukcí, kvalitním displejem, slušnym fotoaparátem a i celkem dobrou výdrží baterky. Papírový parametry nejsou všechno. Radši kvalitní displej s nižším rozlišením než FHD na kterym neni na slunci nic vidět atd... Tohle neni telefon pro nadšence co si budou provnávat pinďoury přes antutu ale pro obyčejnou maminu co chce pěknej telefon od prověřený značky.
Pesedm
Samsung nejenže nebrat, ale rovnou v EU i zakázat.
Važte si každého lidského života †
Alesk6510
Samsung bez notifik.diody, a nebo aod, a za to 7000kc?? A s16gb???to ne. Katda cina je lepsi, a v ty cene,nebo i nizsi, treba xiaomi redmi note4global,4x global. Daleko lepsi. Samsung hruza!!!
Tonda
2 gb ram, dobrej joke

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze