Samsung Galaxy Fit
recenze

Samsung Galaxy Fit

Povedený náramek s odvážnou cenou
5

Samsung Galaxy Fit představuje vybavenější verzi dříve testovaného Galaxy Fit e. Náramek si tak zachovává minimalistický design či nízkou hmotnost, ale zároveň nabídne větší barevný displej, podporu měření více sportovních aktivit nebo baterii s vyšší kapacitou. Jestli se vyplatí novinku zakoupit si zodpovíme v následující recenzi.

Systém a výkon: není co vytknout

Uvnitř náramku najdeme operační systém s názvem FreeRTOS, který představuje proprietární řešení od Samsungu. Dobrou zprávou je, že u Galaxy Fit nabídne dostatek možností a snadno se ovládá. Významnou roli zde hraje fyzické tlačítko, kterým lze po delším stisknutí zapnout měření vybrané sportovní činnosti nebo se vrátit na domovskou obrazovku. Ta může zobrazovat údaje jako čas, aktuální tepová frekvence či nejbližší událost v kalendáři. Nastavení probíhá přes aplikaci Galaxy Wear, kde si lze vybrat s množství widgetů nazvaných jako „pomůcky“. Zároveň si zde můžete nastavit rychlé odpovědi pro případ, že potřebujete odpovědět na zprávu přímo z náramku.

Pohyb v prostředí náramku zajišťuje opět primárně svajpování, a to téměř do všech stran. Náramku nechybí ani miniaturní obdoba notifikační roletky se základním nastavením, kterou intuitivně stáhnete shora a najdete zde možnosti jako nastavení jasu, vypnutí oznámení nebo zapnutí vodního režimu, kdy displej nebude reagovat na dotyky.

Náramek nemá problém se zobrazováním české diakritiky.

Aplikace zároveň poslouží k aktualizaci firmwaru náramku, nastavení budíků nebo přes ni můžete najít náramek, který v takovou chvíli začne vibrovat. Stejně tak lze z náramku vyvolat funkci najít můj telefon. Na rozdíl od konkurence nemá náramek problém ani se zobrazováním české diakritiky. Aplikaci i systém tedy hodnotím kladně a nic podstatného mi nechybělo.

Stáhnout Galaxy Wearable

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Líbilo se nám
  • pohodlná navigace v systému
  • dostatečné možnost nastavení

Výdrž baterie: na týden bez nabíječky

Baterie o kapacitě 120 mAh mi zajistila přibližně pětidenní až šestidenní používání, během něhož jsem měl spuštěné notifikace, měření srdečního tepu a párkrát využil měření sportovní aktivity. Rozhodně se tak nejedná o žádného rekordmana a výdrž by mohla být lepší. Na druhou stranu je podle mě pro většinu uživatelů dostačující a pokud nejste příznivci měření délky a kvality spánků, není nic snadnějšího, než dát přes noc náramek nabíjet.

Díky nabíjení pomocí dodávané magnetické kolébky nemusíte ztrácet čas s nasazováním kolébky na náramek a jednoduše jej necháte přicvaknout k nabíječce, která slouží zároveň jako miniaturní podstavec. Co bych rozhodně ocenil, je kratší čas nabíjení. Zcela vybitý náramek jsem přes adaptér z elektrické zásuvky nabil až za necelé tři hodiny, což mi přijde na 120mAh baterii poměrně hodně.

Líbilo se nám
  • dostatečná výdrž
  • magnetická nabíjecí kolébka
Nelíbilo se nám
  • dlouhé nabíjení
Diskuze ke článku
Jan Rejlek
Jan Rejlek
Hezká recenze i náramek ????
Kdybych o něm věděl dříve byl by to asi favorit. Takhle jsem z Číny pořídil Honor band 5.
Jsem s ním taky spokojenej, jen se mi na tom Samsungu hodně líbí to tlačítko. Pouze dotyk není úplně ideální.
Ale zase ta cena... Z. Číny za 700,- a s češtinou. Doporučuju.
Kunťa Punťa
Kunťa Punťa
Miluju ten váš eufemismus - odvážná cena.
Honza
Máte to špatně. Pásek je vyměnitelný. Tělo náramku je kovové a pásek je do něho zacvaknutý.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze