Samsung Galaxy A8 (2018)
recenze

Samsung Galaxy A8 (2018)

Bez větší snahy za úspěchem
33

V posledních letech oblíbená řada Galaxy A se v letošním roce vcelku výrazně mění. Zásadně se inspirovala u svých vybavenějších bratříčků a model A8 přebírá vzhled s Infinity displejem, byť bez zakřivení. Podobný je i celkový vzhled zařízení. Ve výbavě však Samsung řádně škrtal. Došlo sice ke snížení ceny, jenže za logo Samsung si přesto zaplatíte.

Displej: užší, ale velký

Přejděme ale k Super AMOLED displeji. Ten narostl na úctyhodnou úhlopříčku 5,6 palce a dostal poměr stran 18,5:9. Zobrazení je díky rozlišení 2 220 × 1 080 pixelů dostatečně jemné. Jas má velký rozsah, vyhovuje všem podmínkám a s nastavením pomáhá dobře fungující čidlo. Ačkoliv byste mohli čekat opravdu malé rámečky, nejsou zcela zanedbatelné, ale i tak menší než u starších modelů.

Samsung Galaxy A8 (2018)

V nastavení si můžete upravit barevných nádech či odfiltrovat agresivní modré světlo. Dostalo se také na ambientní displej a vy tak máte neustále přehled, zda jste něco nezmeškali. Při zamčeném displeji se ve spodní části objeví softwarové tlačítko. Majitelé modelů S8 již tuší, oč jde. Zde také slouží k odemčení, tentokrát však formou dvojitého stisku. Oblast citlivou na tlak bychom u levnějšího modelu hledali marně.

O ochranu displeje se stará sklíčko Corning Gorilla Glass, avšak konkrétní verzi výrobce nespecifikuje. Během běžného používání se na čelní ani zadní straně neobjevily škrábance. Zbývá doplnit, že Galaxy A8 (2018) nepostrádá informační LED diodou, avšak tu lze případně jen deaktivovat a nikoliv podrobně nastavit.

Líbilo se nám
 • kvalitní displej
 • malé rámečky
 • podrobné nastavení displeje
 • informační dioda

Zvuk: příjemné překvapení

Jak jsme si řekli již výše, hlasitý reproduktor se nachází v horní části pravého boku. Méně tradiční místo, avšak nebudeme bazírovat na umístění, pakliže není přímo nevhodné. Ačkoliv se dostalo jen na jeden reproduktor, budete příjemně překvapeni, jak hlasitý dokáže být. Rozhodně se nestane, že byste například přeslechli vyzvánění. Současně si pochvalujeme i celkovou kvalitu výstupu, kdy lze skrze repráček i poslouchat oblíbenou hudbu. Kvalitní výstup skrze 3,5mm jack uspokojí většinu uživatelů.

Samsung Galaxy A8 (2018)
Líbilo se nám
 • hlasitá a kvalitní reprodukce
 • vcelku kvalitní dodávaná sluchátka

Výkon hardwaru: pouze obyčejný průměr

Pod kapotu Samsung zabudoval osmijádrový procesor Exynos 7885 a 4GB operační paměť. Vypadá to vcelku dobře, ale u telefonu za 13 tisíc bychom čekali více. Dokazuje to například i výsledek kolem 83 tisíc bodů v benchmarku AnTuTu. Galaxy A8 (2018) tak zaostává nejen za dražšími modely Galaxy S8, ale i staršími Galaxy S7. Nemusíte se však bát, že byste si například nezahráli hry. Spustíte i ty náročnější, jen musíte počítat s nižší snímkovací frekvencí.

Benchmark testy

Interní paměť má standardní velikost 32 GB. Po prvním spuštění na vás čeká přibližně 25 GB pro vaše data. Prostor můžete snadno rozšířit paměťovou kartou. Telefon pojme nejen tu, ale také dvě nanoSIM karty.

Líbilo se nám
 • velká RAM
 • dostatečně velké úložiště
Nelíbilo se nám
 • pouze průměrně výkonný procesor

Výdrž baterie: běžný standard

Samsung do modelu Galaxy A8 (2018) nasadil baterii s kapacitou 3 000 mAh. Solidní kapacita, která však vybledne při pohledu na velikost displeje. Výdrž nás proto nijak zásadně nenadchla. Telefon bylo nutné při středně náročném používání, kdy nebylo nijak omezováno internetové připojení, nabíjet každý večer, tedy zhruba po 12 hodinách používání, kdy úroveň nabití baterie klesala ke 20 %.

Samsung Galaxy A8 (2018)

Již druhým rokem čekáme na to, až se Samsung osmělí a nabídne bezdrátové nabíjení i do vyšší střední třídy. Čekat budeme nadále, neboť modelu Galaxy A8 (2018) chybí. Malou náplastí budiž rychlé nabíjení. Telefon z nuly dobijete za přibližně 1 hodinu a 20 minut. Pakliže vám bude stačit jen 80 %, počítejte přibližně s hodinkou na nabíječce.

V našem testu výdrže, kdy telefon přes Wi-Fi streamuje video ve Full HD kvalitě, se Galaxy A8 (2018) vyšvihl časem 8 hodin a 19 minut.

Líbilo se nám
 • svižné nabíjení
Nelíbilo se nám
 • nepodporuje bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
Oto
hrozny dizajn
Carda
To už radši s7 edge než tuhle obludu :D
#TFS
ta cena je docela raketa :D
Lukáš
Platí, že u operátorů se prodává Single Sim verze? Vadí mi totiž vzadu nápis DUOS..

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze