Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Realme 7 5G
recenze

Realme 7 5G

Když se dílo podaří
1

Řada Realme 7 se krátce po svém uvedení rozrostla o novinku s přídomkem 5G. Ta primárně cílí na uživatele hledající levné řešení s podporou nejmodernějších sítí. Výrobce však vylepšoval i zbylou výbavu. Například displej patří k absolutní špičce v dané třídě a totéž lze říci o novém procesoru Dimensity 800U. Telefon láká také na čtveřici zadních fotoaparátů.

V posledních týdnech můžete z mnoha stran slyšet o nové řadě Realme 7. Dosavadní dva členové dostali mladšího sourozence, který si do názvu přidal 5G. V jeho výbavě se však událo mnohem více změn, než je „pouhé“ přidání podpory nejnovějších mobilních sítí. Těšit se můžete na ještě lepší displej nebo výkonnější procesor. A samozřejmě také na nadále příznivou cenu.

Technické parametry Realme 7 5G 128+6 GB

Kompletní specifikace
Konstrukce162,3 × 75 × 9,1 mm, 194 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 6,5" (2 400 × 1 080 px)
Fotoaparát48 Mpx, LED dioda, video: 3 840 × 2 160 px, 30 FPS
ChipsetMediaTek Dimensity 800U, CPU: 2×2,4 GHz + 6×2 GHz, GPU: ano
PaměťRAM: 6 GB, vnitřní paměť: 128 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkceHSPA: ano, LTE: ano, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 10
Akumulátor5 000 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 1:03 hodin
Dostupnostlistopad 2020, 7 499 Kč

realme 7 5G – videorecenze

Obsah balení

V zářivě žlutém balení naleznete vyjma samotného telefonu také USB kabel, který má na jedné straně USB-C a na druhé USB-A. Dále nechybí rychlonabíječka a silikonové ochranné pouzdro.

Realme 7 5G

Konstrukční zpracování: věrný svému druhu

Vzhledově svou příslušnost k řadě Realme 7 novinka s přídomkem 5G rozhodně nezapře. Základnímu Realme 7 je podobná takřka jako vejce vejci. Osvědčené oblé boky a matný povrch plastových zad vypadá nadále velmi dobře. V tomto ohledu nám nijak nevadí, že se výrobce neodvážil k radikálnější změně.

Nové Realme 7 5G poznáte podle modulu fotoaparátů.

Možná si ale kladete otázku, jak poznat, že v ruce držíte Realme 7 5G. Naštěstí se jedna podstatná a na první pohled viditelná odlišnost najde. Jde o modul fotoaparátů, který je u 5G verze kratší a širší, trochu připomíná Realme 7 Pro. Oproti tomu běžné Realme 7 má modul s fotoaparáty užší a delší.

V ruce se novinka drží poměrně pohodlně, nijak zásadně neklouže a mírně vás může trápit jen ostřejší přechod na čelní straně v místě, kde končí ochranná fólie displeje. A to zejména v případě, že budete stejně jako já využívat ovládání prostředí formou gest.

Na pravém boku nadále je čtečka otisků prstů, která bohužel nefunguje zcela spolehlivě. Jsou případy, kdy vše proběhne ihned, jindy můžete prst přikládat jak chcete a telefon vás vesele ignoruje. Zajímavostí je, že problémy se čtečkou jsou jen u odemknutí. Pokud čtečku používáte jinde, třeba u bankovních aplikací, funguje vždy spolehlivě. Jsme tak alespoň rádi, že výrobce na těle zachoval 3,5mm jack. Nadále se nám líbí kvalitní zpracování telefonu, navzdory tomu, že je celý plastový. Pokud jej chcete chránit ještě lépe, přibalil výrobce i ochranné silikonové pouzdro. Pro úplnost dodejme, že zvýšenou odolností se telefon nechlubí, avšak ve střední třídě nejde o nic překvapivého.

Líbilo se nám
  • originální vzhled zadní strany
Nelíbilo se nám
  • ostré hrany čelní strany (kvůli fólii)
  • občas zlobí čtečka otisků prstů
Diskuze ke článku
Jiří Mg Fans club
Jiří Mg Fans club
Nešlo by zpracování popsat trošku více? Třeba mnou vlastněný X3 superzoom trpí při bližším ohledání vylézajícími plastovými otřepy, sem tam je ze spár vytlačené lepidlo ven, při rozsvícení telefonu v noci různě prosvítá světlo ven...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze