OnePlus 6T
recenze

OnePlus 6T

Z dravce se stala kořist
25

Zabiják vlajkových lodí už možná nepůsobí tak drsně jako před lety, přesto jeho aktuální vlajková loď OnePlus 6T dokáže vystrčit růžky a zatopit věhlasné konkurenci. Má výkonný hardware, solidní fotoaparáty i dobře poskládané prostředí. Navrch zde máme i příznivou cenu. Jde o jasnou volbu, nebo můžete značku OnePlus opomíjet?

Displej: velký a kvalitní

Dominantou čelní strany je 6,4palcový AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, který zabírá drtivou většinu čelní plochy. V horní části to sice kazí výřez, ale jde o malou kapku, která nepůsobí nijak rušivě. Displej je perfektně čitelný ze všech úhlů a špatné to není ani na slunci, avšak mohlo to být i o něco lepší. Ačkoliv zde máme AMOLED panel, funkce Always-on chybí. Místo té zde máme ambientní displej, na kterém můžete mít hodiny, zmeškané události a praktickou poznámku. Stavová LED chybí. Velmi praktický je také silný noční režim, kdy si můžete sami intenzitu zoranžovění nastavit. O ochranu displeje se stará sklíčko Gorilla Glass 6.

Přímo v displeji se nachází optická čtečka otisků prstů. Musíte silně zatlačit, aby váš prst zaregistrovala. Úspěšnost rozeznání otisku bohužel není uspokojivá a pokud bych telefon běžně používal, tuto metodu ověření bych rozhodně deaktivoval. Časté nerozpoznání se děje i při zcela suchém prstu a očištěném displeji. Jakmile se vám prst zpotí, případně máte lehce mokrý displej, čtečka prakticky nefunguje.

OnePlus 6T
Líbilo se nám
 • velký a jemný displej
 • funkce ambientního displeje
Nelíbilo se nám
 • nepříliš spolehlivá čtečka otisků prstů
 • chybí informační dioda

Zvuk: hlasitě i kvalitně

V případě zvuku jsme zhýčkáni dvojicí reproduktorů u vlajkových lodí, a tak nás překvapilo, že si OnePlus vystačí jen s jedním na spodní hraně. Ten nás ale mile překvapil svou hlasitostí i snahou o hluboké tóny.

OnePlus 6T

Výstup do sluchátek má zcela běžnou kvalitu a nenáročného posluchače uspokojí, ovšem musíte využít redukci na 3,5mm jack.

Líbilo se nám
 • poměrně schopný hlasitý reproduktor
Nelíbilo se nám
 • chybí 3,5mm jack
 • hodilo by se stereo

Výkon hardwaru: slušný standard

Hardware stojí na výkonném Snapdragonu 845 a v našem případě i 8GB operační paměti. Vaše data můžete ukládat do 128GB interní paměti, která uživateli poskytne zhruba 109 GB. Existuje i verze s 256 GB úložného prostoru a vaše volba musí být pečlivá – na levém boku se sice nachází šuplíček, avšak jen pro dvě nanoSIM karty. Paměťovky tak OnePlus 6T nepodporuje.

Benchmark testy
Líbilo se nám
 • výkonný hardware
Nelíbilo se nám
 • nepodporuje paměťové karty

Výdrž baterie: spokojenost

Pokud se v dnešním světě smartphonů něco cení, je to výdrž. A v té patří aktér dnešní recenze k těm lepším. Baterie má kapacitu 3 700 mAh a takřka bez problémů se lze dosáhnout dvoudenní výdrže. Při našem testu výdrže se OnePlus 6T při přehrávání streamovaného videa v kvalitě 1080p dostal na čas 9 hodin 23 minut.

Nabití za hodinku a čtvrt je vyloženě svižné. Opět si však jako u předchůdců musíme postesknout, že chybí podpora bezdrátového dobíjení.

Líbilo se nám
 • slušná výdrž
 • velmi rychlé nabíjení
Nelíbilo se nám
 • chybí bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
Tečka
Bohužel, absencí 3.5 jacku a chybějícímu IP se jen řadí po bok dalších, nevýrazných tuctovek...
Lukáš
Také jsem váhal, nakonec jsem vzal S9 a dobře jsem udělal. OnePlus telefony umí, ale vzhledem k mínusům bych očekával nižší cenu. Dřív to šlo tolerovat, ale právě díky ceně. Osobně se mi nejvíce zamlouval OnePlus X.
Jarkavlhká
Nevím no.. za podobné peníze si koupím Galaxy S9Plus s lepším zpracováním, diaplayem, stereorepro, foťákem.. pokud někomu nevadí nástavba One UI, pak je pro něj Samsung lepší volba..
Ťap ťap
Tento stroj jsem chtel, ale tech nevyhod bylo vice nez vyhod, tak snad priste.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze