Nokia 2
recenze

Nokia 2

Levně a elegantně
18

Levný smartphone nemusí nutně znamenat špatný smartphone. O tom se snaží vybrané skupiny uživatelů přesvědčit finská Nokia s novým modelem 2. Ten vypadá překvapivě dobře, když nabízí kvalitní displej, aktuální software a silnou baterii. Cenovka hluboko pod třemi tisíci však věští i ústupky, a to zejména v oblasti hardwaru. Přesto nejde o telefon, který by měl být předem zatracován.

Základ nabídky finské Nokie od února zastává model 2. Tento vcelku sympaticky vypadající telefon míří na nenáročné uživatele, kteří by mohli ocenit nízkou cenu startující pod hranicí tří tisíc. Ta je však vykoupena mnohdy zásadními ústupky ve výbavě. Přesto novinka nejde do předem prohraného boje, což naznačuje například povedený design nebo silná baterie.

Nokia 2

Rozměry143,5 × 71,3 × 9,3 mm, 161 g
DisplejTFT TN, 5" (1 280 × 720 px)
Fotoaparát8 Mpx, video: 1 280 × 720 px, 30 FPS
ProcesorQualcomm Snapdragon 212 8909, 4×1,3 GHz
PaměťRAM: 1 GB, úložiště: 8 GB, microSDXC
Akumulátor4 100 mAh, doba nabíjení: 2:38 hodin

Nokia 2 – videopohled

Obsah balení

Nokia 2 se dodává v malé krabičce, do které se na výšku vměstná přesně akorát. Kromě samotného telefonu v ní objevíte koncovku nabíječky, USB kabel pro nabíjení a spojení s počítačem a dostalo se také na základní pecková sluchátka, která mohou posloužit i jako handsfree.

Nokia 2

Konstrukční zpracování: příjemné překvapení

Nokia 2 na první pohled vypadá jako obyčejný zástupce střední třídy. Může za to především poměrně masivní hliníkový rám a netradiční barevné kombinace, například bílo-černá. Náš testovací kus míchá oranžové nebo chcete-li měděné boky s tmavými a mírně měkčenými plasty na zadní straně. Výsledek sice asi neohromí, ale u levných telefonů jde o příjemné oživení.

Velmi pohodlně se drží, do dlaně padne jako ulitá.

Zaoblení telefonu neuvěřitelně prospívá ergonomii. Nokia 2 se velmi pohodlně drží, do dlaně padne jako ulitá. Nijak nevadí ani 9,3milimetrová tloušťka, případně o něco vyšší hmotnost 161 gramů. Nezbytné klávesy po pravém boku se jistě tisknou. Posledními prvky po obvodu jsou konektory. U levného zástupce nepřekvapí starší microUSB.

Výtek nemáme ke kvalitě konstrukce, spíše naopak. Nokia 2 je bytelná, nikde nic nevrže a působí dojmem, že přežije i nějaký ten pád. Překvapila certifikace IP52, což znamená, že dvojkovou Nokii nerozhází slabý déšť.

Nokia 2

Přes to všechno můžeme již prozradit, že zadní kryt lze uživatelsky odejmout. Na první pohled byste to však téměř nepoznali. Důvodů k sejmutí zadního krytu mnoho není, maximálně pokud budete chtít vložit paměťovou kartu nebo jednu ze dvou možných nanoSIM karet, přičemž slot není hybridní a telefon tak pojme paměťovku i dvě SIM karty naráz.

Líbilo se nám
  • kvalitní konstrukce
  • dobře padne do ruky
  • bytelné zpracování
Diskuze ke článku
bbb32
Opravdu byste nemohli do přehledu parametrů telefonu v článcích přidat údaj o paměti?
Kunťa Punťa
Kunťa Punťa
Takže se opět máme "těšit" na vlnu takto "objektivních" recenzí Nokie? Jaký máme rok, že displej s technologií TFT TN ještě není jasný nedostatek telefonu? Nejsem konspirativní teoretik, ani náhodou, ale takový odpad jste už dlouho nenapsali - pročpak?
Blue Sun
Blue Sun
Na našem trhu naprosto zbytečný telefon. To měli nechat pro rozvojové trhy.
Plasťáček se 160 gramy, strašné. Foťák je vyloženě tragický, displej slabý, procesor z pravěku a paměti to doráží. Aktualizace systému už to nezachrání.
Za tři tisíce jsou na trhu lepší volby, tady je skutečně lepší sáhnout po Xiaomi.
Pesedm
A i tak si své majitele najde.
Telefon využijí hlavně operátoři a budou ji udávat s tarifem a nebo se zvýhodněnou cenou starším uživatelům.
Za ty kov konstrukce a aktuální FW zasluhuje Nokia pochvalu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze