LG G2
recenze

LG G2

Návrat mezi elitu

Jihokorejské LG už má i na našem trhu špičkový telefon s těmi nejmodernějšími funkcemi, který se směle může rovnat s těmi úplně nejlepšími. V mnohém je i předčí. Dorazil vlajkový model G2, který může zaujmout velkým displejem s tenkými rámečky či špičkovou výbavou. Nejvíce se nám však zaryje do paměti tlačítky, která jsou nezvykle umístěna na zadní straně.

Telefonní funkce

Mezi telefonními funkcemi netřeba hledat něco inovátorského. Společné prostory sdílejí ikonky Telefon a Kontakty. Ty se dělí na pět záložek. Na první najdete prostor k vytočení čísla, na druhé protokoly volání, třetí je vyhrazena kontaktům, čtvrté vašim oblíbeným číslům a v páté se sdružují případně vámi vytvořené skupiny volajících. Adresář je provázaný se sítí Google +, ze které čerpá fotografie s Facebookem ve výchozím stavu nikoliv. Zajímavostí je možnost si ke každému kontaktu kromě vyzvánění přiřadit také různobarevné blikání LED diody. Na výběr je devět barev. Můžete tedy rovnou poznat, od koho máte zmeškaný hovor, což je velmi praktické.

Kvalita hovoru je na velmi dobré úrovni, ani jedna strana neměla problémy se srozumitelností. Při hovoru se ke slovu dostávají také tlačítka na zadní straně. V tento moment je snad jediná chvíle na jejich obhajobu. Změna hlasitosti při volání je takto pohodlná. Zmínit můžeme i gesto automatického přijmutí hovoru, kdy telefon jen zvednete, čímž se utlumí vyzvánění, a když jej přiložíte k uchu, dojde k přijetí hovoru. Ne vždy to ale funguje dostatečně rychle a občas vám telefon ještě vteřinku u ucha vyzvání, to by ještě chtělo doladit.

Zprávy

Tvorba jakýchkoliv textů probíhá na dotykové QWERTY klávesnici. Česká QWERTZ alternativa k dispozici není. Přepnout však lze ve vertikální poloze na klávesnici alfanumerickou. Potěší, že LG využilo místo a dostalo se i na samostatný řádek s číslicemi. Každá klávesa pak obsahuje ještě druhotné znaky, což zrychluje proces tvorby textu. Nejčastěji používaná tečka s čárkou mají vyhraněné vlastní klávesy. Psaní je tedy pohodlné, potěší i odpočítávání napsaných znaků a také informace o počtu zpráv, do kterých se váš text rozdělí. Větší pohodlí zajistí i možnost přichytit klávesnici k levé nebo pravé straně tahem prstu po klávesnici daným směrem. Moc se nám líbí i funkce Text Link, kdy můžete pouhým kliknutím automaticky uložit například schůzku do kalendáře z SMS.

O e-maily se stará klasická dvojice klientů – Email a Gmail. Nastavení je velmi snadné, pokud nemáte nějaký exotický e-mail, stačí zadat jen adresu s heslem a vše ostatní už zařídí sám telefon. V případě E-mailu si aktualizaci provádíte ručně nebo v navolených intervalech, přičemž nejkratší činí 5 minut. Zvolit lze také automatické stahování příloh, jste-li zrovna na Wi-Fi. Sociální sítě jsou zastoupeny klientem pro Google+. Nechybí ani chatovací aplikace Hangouts, která nahradila aplikace Talk a Pokec.

Organizace času a GPS

Kalendář se částečně inspiroval u Samsungu. Alespoň to se mi vybavilo ve chvíli, kdy jsem zjistil, že mezi volbami návrhu figuruje také zobrazení všech 12 měsíců najednou. Měsíční náhled je poměrně přehledný. Zhruba na polovině displeje jsou jednotlivé dny, u každého pak vidíte události i jejich část popisu. Podrobněji se vše vypisuje pod kalendářem, kde je vždy soupis všech událostí aktuálně vybraného dne. Týdenní náhled je tradičně nepřehledný. Při tvorbě nové události lze připojit i odkaz na dříve vytvořenou poznámku v samostatné aplikaci.

Kalendář

Pokročilými funkcemi překypuje kalkulačka, avšak jen v momentě přetočení do horizontální polohy. Poté můžete využívat mocniny, odmocniny, goniometrické funkce, závorky či logaritmy. Samozřejmostí je několik opakovaných budíků, stopky, minutku či aplikace pro světový čas. V telefonu se dále nacházejí dvojí poznámky. Kromě klasických i v podobě aplikace Notebooks, která umožňuje nejen psát, ale také kreslit, případně k poznámkám vkládat obrázky, fotografie, videa či GPS souřadnice. Nechybí ani úkolovník či aplikace Polaris Office 5. Ta je však jen v omezené verzi umožňující čtení dokumentů. U nejvybavenějšího telefonu výrobce je to poměrně zarážející. Výčet uzavřeme aplikací QuickRemote, která slouží k ovládání vaší televizi či další elektroniky v domácnosti.

Fixace polohy pomocí GPS zabere bez asistence internetu zhruba dvě minuty, což není vyloženě oslňující výkon. S pomocí internetu se dostanete na čas blížící se jedné minutě, což také není příliš dobrá hodnota. S GPS se samozřejmě pojí Google Mapy a Google Navigace, která dokáže při plánování trasy nabídnout alternativy, vyhnout se dálnicím či placeným úsekům a také na mapě zobrazit aktuální dopravní omezení, jako jsou uzavírky či výkopové práce. Nevýhodou je naopak nutnost být vždy on-line.

Diskuze ke článku
stolc
Telefon by mal i potencial, ale ta mala pamet a integrovana baterka ho zabija.
Baterka by este isla prekusnut, ale 10GB volna pamet bez karet je sialene malo...
Noxius
preklikol som si rovno recenziu na baterku a až tam začal čítať :

- Opomenout třetí nevýhodou konstrukce LG G2

- Naopak pokud telefonu naložíte více, budete nuceni dobíjet každý večer, jeden telefon dá ale telefon až na výjimky vždy, výdrž lze tedy hodnotit jako dobrou.

. to čo sú za bludy preboha ? to po sebe ani nekontrolujete čo píšete ?
Andreas Deutscher
Andreas Deutscher
Boha jeho, proč , když někdo pochválí, se hned musí projevit nějaký troll a hanět? Po pravdě, četl jsem na mobilenet i lepší recenze, alei tak se sem rád podívám a vždy rád pochválím dobrou práci,protože pochvala je motor a dává druhým lidem chuť a motivaci do práce. A když budou mít motivaci, třeba se zlepší i to,co dnes není zcela dokonalé. Prudit umí každý. P.S. Která konkurence u nás je daleko před mobilenetem? Snad ne mobilmania? Já jen aby mi něco neuniklo.
appletractor
Jen je nechte hádat se,je to velká legrace
a zpestření po obědě.Ostatně,...uvítal bych nějakou Mobilenet klubovnu, kde by si to mohli dotyční pánové vyříkat ručně a my ostatní bychom je mohli nad zákuskem sledovat, např. přes novou G2.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze