Huawei Watch GT2 42 mm
recenze

Huawei Watch GT2 42 mm

Když se chytré hodinky promění v elegantní šperk
5

Valentýn už je sice za námi, ale ženy jistě uznají, že na pěkný šperk není nikdy příliš pozdě. Pokud navíc hledáte doplněk, který bude vypadat nejen dobře, ale pomůže vám zůstat v kondici a zároveň se stane prodlouženou rukou vašeho smartphonu, možná vás osloví právě chytré hodinky Huawei Watch GT2 v líbivé edici Elegant.

V říjnu loňského roku jsme testovali pánskou 46mm verzi chytrých hodinek Huawei Watch GT2, která nás potěšilá dlouhou výdrží, povedeným designem a špičkovým displejem. Jak je na tom jejich menší (dámská) varianta? To se dozvíte nyní.

Technické parametry Huawei Watch GT 2 42 mm

Kompletní specifikace
Konstrukce41,8 × 41,8 × 9,4 mm, 29 g, odolnost: ano
Pásekkovový, vyměnitelný: ano (20 mm), zapínání: motýlová spona
DisplejAMOLED, 1,2" (390 × 390 px), tvar: kruhový
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 5.1, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
PaměťRAM: 16 MB, vnitřní paměť: 4 GB, paměťové karty: ne
Akumulátor215 mAh, nabíjení: proprietární kolébka
Dostupnostříjen 2019, 3 670 Kč

Obsah balení: takto to má vypadat

Dámská verze hodinek Huawei Watch GT2 dorazila v líbivé bílé krabičce, ze které na vás vykouknou hodinky s již nasazeným milánským tahem. V krabičce dále najdete nabíjecí kabel typu USB-A/USB-C a bílou nabíjecí kolébku s dvojicí pozlacených pinů.

Huawei Watch GT 2

Konstrukční zpracování: Huawei Watch na tahu

Testovaná dámská varianta Huawei Watch GT2 v edici Elegant sází na narůžovělý nádech zlaté, která je v současnosti v módě a nutno dodat, že to hodinkám sluší. Hodinky jsou navíc velmi pohodlné na nošení a s nasazeným milánským tahem stejného odstínu vypadají opravdu elegantně. Skvěle se tak hodí například pro nošení do práce, kde působí náležitě reprezentativně. Zároveň však nepůsobí natolik konzervativně, abyste si je nemohli vzít k méně formálnímu outfitu. Pouze k návštěvě tělocvičny bychom doporučovali výměnu za jiný (ideálně silikonový) pásek, který z dlouhodobého hlediska pravděpodobně lépe odolá potu a vlhkosti. Výměna probíhá jednoduše pomocí praktického mechanismu, nasazení tak zabere pouze pár sekund. Použít lze přitom jakýkoliv pásek o šířce 20 mm.

Pásek lze snadno vyměnit během několika sekund.

Hlavním prvkem hodinek je zakřivené 3D sklo ciferníku, které propojuje lunetu s displejem. Obrazovka tak sice nedisponuje ochranou v podobě vystouplé lunety, ale ani po několikadenním používání jsme na těle nezaznamenali žádné škrábance. Na hodinkách dále najdeme dvojici tlačítek. Vrchním se lze dostat do menu, případně se vrátit na hlavní obrazovku, zatímco spodní je nastavitelné, takže se po jeho stisknutí spustí například vaše oblíbená sportovní aktivita.

S hodinkami lze rovněž plavat, takže vás nepřekvapí vodotěsnost do 5 ATM (hloubka 50 metrů) ani přítomnost různých senzorů (TruSeen 3.5), které zvládnou v reálném čase sledovat srdeční tep, a to i pod vodou. Senzor je na zadní straně, která je z plastu a najdeme na ní rovněž piny pro nabíjení. Díky tomu, že ostrůvek se senzory mírně vystupuje nad okolní povrch (při správném utáhnutí pásku), velmi dobře doléhá na zápěstí a měří spolehlivě. Hodinky změří rovněž maximální množství využitého kyslíku (VO2max), avšak pouze při venkovním běhání. Celkové rozměry 41,8 × 41,8 × 9,4 mm a hmotnost 29 gramů (bez pásku) lze považovat za zcela adekvátní.

Líbilo se nám
  • nízká hmotnost
  • reprezentativní vzhled
  • varianta s milánským tahem
  • snadná výměna pásků
  • vysoká odolnost

Displej: jednoduše špičkový

AMOLED displej o velikosti 1,2 palce dosahuje vysoké maximální svítivosti, takže nebudete mít problém s čitelností ani na přímém slunci. Také barevné podání i pozorovací úhly lze označit za prvotřídní. Displej navíc podporuje funkci Always-On, takže jej můžete nechat permanentně zapnutý a navolit si pohotovostní ciferník s ručičkovými/digitálními hodinami. Pokud si nastavíte ručičkové, hodinky vypadají jako klasické a je těžké rozpoznat, že se nejedná o běžné hodinky.

Špičková je i jemnost rozlišení 390 × 390 pixelů, pochválit lze také oleofobní vrstvu, díky níž se na displeji nedrží kapky vody. Rovněž při sprchování či obecně namočení hodinek jsem nezaznamenal problém s tím, že by displej registroval náhodné dotyky. Po několikadenním používání jsme na povrchu sklíčka nenašli žádné škrábance a odolnost je tedy příkladná.

Líbilo se nám
  • nadprůměrně jemné rozlišení
  • vysoká svítivost
  • podpora Always-On displeje
  • příkladná odolnost
Diskuze ke článku
Pesedm
Recenze velmi ok, ale asi krom rozdílu oproti 46 mm: barva, rozměr, kapacita baterie a že NEumějí telefonovat - čehož jsem si v textu nevšiml je vše stejné. Hlavně ale nemáme představu jak celkově hodinky působí, když není vidět slečna celá.. :))
Mi.
Elegantní šperk Huawei je něco jako luxusní auto Dacia.
Hakus von Tyros
Hakus von Tyros
Huawei ?
S ohledem na současnost situaci firmy ?
Ani omylem.
Zlatý Samsung !!!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze