Huawei Color Band A1
recenze

Huawei Color Band A1

Elegán na cvičení
8

Monitorovací náramky jsou neustále obohacovány o více užitečných funkcí a společně s tím roste i zájem zákazníků. Proto se do tohoto odvětví nedávno pustil i jeden z největších výrobců telefonů Huawei se svým Color Bandem A1, který se snaží jít cestou pěkného designu a extrémní výdrže baterie. Dokáže však obhájit svou cenu 2 tisíce korun?

Huawei není ve wearables úplným nováčkem. Před více jak rokem vypustil do světa své chytré hodinky Huawei Watch, které si po celém světě vysloužily spoustu chvály a patří dodnes mezi jedny z nejlepších a především nekrásnějších chytrých hodinek. Není tedy překvapením, že to chce tento čínský výrobce vyzkoušet i v podobné, ale mnohem levnější kategorii fitness náramků. Tak se zrodil nový Color Band A1. Náramek s pěkným designem, který nikoho neurazí, pro daný typ zařízení klasickou výbavou funkcí a především extrémní výdrží na jedno nabití, jež atakuje hranici jednoho měsíce. Navíc je v současné chvíli Color Band přibalován k telefonu Huawei P9 Lite jako příslušenství zdarma. Podíváme se tedy, jak velkou přidanou hodnotu zdarma dostáváte a především to, zda stojí náramek i za samostatnou koupi. Při ceně 2 tisíc korun je totiž konkurence skutečně neúprosná a už si na nováčka brousí zuby.

Huawei Color Band A1

Technické parametry Huawei Color Band A1

Kompletní specifikace
Konstrukce245 × 20 × 7,4 mm, 20 g, odolnost: IP57
Pásekumělý, vyměnitelný: ano, zapínání: přezka
Displej?, ?" (? × ? px), tvar: ?
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.2, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: ?
Akumulátor70 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 1:02 hodin
DostupnostQ4 2016,

Design a zpracování: stylové a jednoduché

Design náramku je skutečně jednoduchý, což ovšem rozhodně není na škodu. Máme tu tenký hlavní modul s veškerou elektronikou (LED dioda, baterie, vibrační motorek, akcelerometr), který je schovaný pod samotným řemínkem, což nám dohromady dává vcelku zajímavý design. Náramek je navíc při váze 20 g velmi lehký, takže jej prakticky na ruce necítíte, a velikost si můžete přizpůsobit, jak jen chcete. Zamrzí však, že v ČR seženete jen námi testovanou variantu s černým páskem z gumy. Elegantnější kožená verze nám bohužel zůstává zapovězena. Náramek vypadá díky zajímavému vzoru i tak dobře, ale třeba k takovému obleku by se hodila spíše ta kůže. Pokud se vám však podaří jiný řemínek sehnat, není problém jej vyměnit.

Vespod modulu nalezneme pouze magnetický konektor pro připojení k nabíjecí kolébce, kterou dostanete v balení. Ta je plastová a rozhodně vám na stolku mnoho místa nezabere. Naopak navrchu najdeme drobnou LED diodku pro různá upozornění, jejíž viditelnost zajišťuje maličká dírka v řemínku. Huawei Color Band se rovněž chlubí zvýšenou odolností v podobě certifikace IP57. Co přesně tato certifikace znamená? Inu, pětka zde figuruje z důvodu částečné ochrany proti prachu (až šestka znamená úplnou odolnost) a sedmička na druhé pozici nám potom určuje ochranu vůči vodě. Konkrétně v tomto případě náramek odolá ponoření do maximální hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Můžete tedy s náramkem bez problému do sprchy nebo si s ním i zaplavat. To sice rozhodně většině kupujících postačí, ale konkurence nabízí klidně i vyšší stupeň ochrany.

Huawei Color Band A1

Připnout si náramek na zápěstí je velmi jednoduché a nošení pohodlné, takže ani při spaní vám na ruce nijak nevadí. Gumový řemínek navíc působí kvalitním dojmem, takže by se jen tak zničit neměl. Jen provlékací očko za dva týdny nošení velmi změklo a už nepůsobí příliš spolehlivě. Pokud se vám tedy má někde řemínek poničit či rovnou přetrhnout, bude to patrně právě tady. Pokud bych měl zmínit pár věcí, které mi chybí, byl by to alespoň malinký displej pro zobrazení času či kroků přímo na ruce nebo alespoň senzor srdečního tepu, jelikož tyto vlastnosti konkurence nabízí i za mnohem nižší cenu.

Líbilo se nám:

  • příjemné nošení
  • pěkný design
  • nízká hmotnost
  • certifikace IP57

Nelíbilo se nám:

  • absence senzoru srdečního tepu či menšího displeje

Baterie a výdrž: měsíc sem, měsíc tam

Baterie má kapacitu bohatých 70 mAh, což tu trochu elektroniky v modulu bude bez problému pohánět klidně i proklamovaných 28 dní. Osobně se mi náramek za celou dobu testu nepodařilo vybít a dostal jsem se za nějakých 16 dní lehce pod 60 % baterie. Během toho jediného zapojení do kolébky, které jsem absolvoval, dobití proběhlo relativně rychle, takže s baterií zkrátka problémy patrně nikdy mít nebudete.

Huawei Color Band A1

Pokud energie i tak klesne pod 10 %, vypnou se automaticky veškeré vibrační funkce pro prodloužení výdrže a navíc vám začne červeně blikat LED dioda. Škoda jen absence nabíjecího microUSB kabelu a adaptéru do elektrické sítě v balení. Najdete tam pouze náramek a samotnou kolébku, takže musíte využívat nabíječku od vašeho telefonu nebo nějakou náhradní. Při výdrži jednoho měsíce to ale nikoho nijak zvlášť zlobit nemůže.

Líbilo se nám:

  • extrémní výdrž
  • funkce šetření baterie

Nelíbilo se nám:

  • v balení nedostanete kabel

Konektivita: věrné Bluetooth postačí

Náramek má uvnitř Bluetooth čip ve verzi 4.2, který zprostředkovává veškerou komunikaci s telefonem až na vzdálenost 10 metrů. Párování navíc probíhá přes aplikaci Huawei, kterou lze stáhnout zdarma z Google Play či App Storu, takže abyste náramek mohli plně používat, nemusíte vlastnit telefon od Huawei. Color Band je přitom kompatibilní se zařízeními s Androidem 4.4 a vyšším a iOS 7.0 a vyšším. Prvotní synchronizace pomocí Bluetooth vám sice nějakou minutku zabere, ale následně synchronizace zabere cca jen 7 sekund.

Huawei Color Band A1

Takovou GPS nebo NFC čip tu rozhodně nenajdeme. Zároveň upozorňuji na nutné zrušení spárování v aplikaci při přechodu na jiné zařízení. Pokud tak neučiníte, nebude se chtít druhý smartphone s náramkem spárovat.

Líbilo se nám:

  • velmi slušný dosah Bluetooth
Diskuze ke článku
Jaroslav
Náramek jsem dostal k p9 lite. Vzhled hodnotím kladně, stejně tak pohodlnost nošení, přesnost měření a výdrž baterie. To je ale vše, náramek ve spojení s p9lite neupozorňuje na volání ani sms, resp. upozorňuje chvíli po spuštění aplikace. Po delší době telefonu se zhasnutým displejem prostě náramek vytuhne. Nastavením v telefonu to není, nepohl ani nedávno uvolněný nový FW pro telefon. Chová se to stejně všem lidem, co znám. Možná s jiným telefonem funguje správně, ale ten bundle co dávali je pěkná ostuda. A taky si myslím, že za plnou cenu je to vzhledem ke konkurenci neprodejné.
petr
Na Mate 7 fungují vibrace spolehlivě, zatím na každou sms i hovor, na ten vibruje dokonce dříve, než začne reagovat mobil. Aplikace mi ani jednou nepadla. Bohužel kolo nerozezna, zatím mi na kole nenamerila ani metr, dokonce kolega s pohonem má v menu o kolonku na aktivaci kola navíc.
petr
Kolega s iphonem
Jiří Schindler
Jiří Schindler
No, umí to v podstatě to, co Mi Band 1 za 550 Kč. Jen vám závidím 2 a čtvrt hodiny tvrdého spánku, mám problém se dostat přes 1h 20 min. :D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze