mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Recenze hry Super Cat Tales: kočičky s novými triky

| autor:
, vydáno:
permalink product

Není pochyb o tom, že roztomilá videa s kočičkami válcují internet. Mohlo by to fungovat i ve hrách? Nenechte se však hned odradit. I přes roztomilé hlavní hrdiny hra stojí na pevných základech. Představuje obtížnou plošinovku, která zkouší přijít s vlastní vizí pohodlného ovládání. Nezapomíná ani na chytrý design úrovní a speciální dovednosti.

Vydání Maria pro iOS vzbudilo na herní scéně slušný ohlas. Plošinovky v tradičním pojetí však nejsou úplně předurčeny pro dotykové displeje, protože počítají s komplexním a poměrně přesným ovládáním. To znamená buď spoustu virtuálních tlačítek na displeji, nebo opravdu zjednodušené ovládání. Některé hry se snaží pracovat s gesty a dnes recenzovaný titul Super Cat Tales (na Androidu Super Cat Bros) k tomu má také co říci.

Super Cat Tales – videorecenze

Ambivalentní ovládání

Spojte kočky a internet a máte z toho hit. To je ověřený recept, který už fungoval v mnoha případech. Tato hra však nevsází jen na roztomilost, ale snaží se přijít i s vlastní koncepcí toho, jak mohou obtížné plošinovky na telefonech a tabletech vypadat. Jistě, najdete mnohem těžší, ale ty většinou postrádají svobodu pohybu. Na druhou stranu, Super Cat Tales si rozhodně jednou rukou nezahrajete, na rozdíl třeba právě od Maria.

Super Cat Tales Super Cat Tales Super Cat Tales Super Cat Tales Super Cat Tales Super Cat Tales

Prsty ve výsledku potřebujete dva. Podržení na pravé nebo levé straně displeje znamená základní pohyb. Nic neobvyklého. Pro sprint už ale musíte před podržením ještě rychle do displeje klepnout. Odtud se to opravdu začíná komplikovat. Po rozeběhnutí může vaše kočička narazit do zdi a tím ochromit nepřátele. Jinak ale po zdi vyleze a klepnutím na druhou stranu skočí. Pokud se pak rozeběhnete k propasti, skočí automaticky. Zprvu je trochu problém to dostat do ruky.

Kooperace

I to je důvod, proč obtížnost stoupá velmi pomalu. Zpětně si říkám, že mi hra mohla komplexnější překážky představit dříve, ale vlastně si nejsem jistý, jestli bych se pak stihl naučit hru ovládat. Po chvíli se to skutečně naučíte a stojí to za to. Druhá polovina kampaně totiž představuje skvělou výzvu. Ani u chytrého ovládání ale tvůrci neskončili. Čekal jsem, že různé kočky budou představovat jen kosmetickou změnu, která z vás má vylákat peníze. Ale to je zásadní omyl.

Super Cat Tales Super Cat Tales Super Cat Tales

Nejenže každá z koček má vlastní osobnost díky jedinečnému vzhledu a unikátní sérii animací, ale zároveň představuje nějakou speciální schopnost. Zatímco ta první umí skvěle lézt po stěnách, druhá prorazí zdi a další se lépe pohybuje pod vodou. V pozdějších úrovních se neobejdete bez jejich přepínání. Vaším cílem je totiž sbírání zvonků, které jsou mnohdy velmi dobře schovány.

Chytrý design

Často se kvůli zvonkům budete muset v kampani vracet do starších úrovní. Kočku, která pro něj zvládne zajít, si totiž odemknete třeba až v pozdějších úrovních. Neslaně a nemastně působí pak souboje s bossy, které jsou mnohdy méně nebezpečné než běžní nepřátelé v úrovních. Kampaň navíc zvládnete projít celkem rychle, ale znovuhratelnost podporují jak skryté zvonky, tak snaha úroveň pokořit v co nejkratším čase.

Super Cat Tales

Titul si stáhnete zdarma a vyjma občasných reklam vás hra nebude příliš limitovat. Ke konci můžete narazit na problém s omezenými životy, které se obnovují časem (forma energie). Za sebrané mince si pak koupíte jednorázové „pomocníky“, kteří vám průchod usnadní třeba tím, že zlikvidují některé nepřátele. Jejich užitečnost ale fakticky oceníte až v posledních úrovních. Většinu free-to-play prvků navíc odstraníte zakoupením prémiového balíčku za 130 korun.

Závěr

I přes zdánlivou snahu vydělat hlavně na roztomilých kočičkách v hlavní roli titul exceluje hned v několika oblastech. Předně představuje nový způsob ovládání plošinovky na dotykových zařízeních. Zprvu se to zdá obtížné, ale ve výsledku celý systém skvěle funguje. Zároveň kombinuje chytrý design úrovní s různými hrdiny a jejich unikátními schopnostmi. Hezké animace s příjemným free-to-play modelem z toho dělají velmi dobrou zábavu.

Stáhnout Super Cat Tales

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)

Hodnocení

80%

Plusy

  • osobité postavy
  • chytré ovládání
  • povedený design úrovní

Mínusy

  • nezajímavé souboje s bossy
  • krátká kampaň

Tagy článku: ,

Související články

Česká hra Tiny Miners ve světě slaví úspěch | vydáno
Zahrajte si českou hru WarFriends v předběžném přístupu | vydáno
1
Recenze hry Tiny Miners: ne úplně malé, ale stále roztomilé | vydáno

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

4Odhalují se nové chytré hodinky s Android Wear 2.0. Vyrobí je LG
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Pár hodin po prozrazení termínu vydání Android Wear 2.0 se objevují i první informace o chytrých hodinkách, které chystá Google. Tyto nové hodinky vyrobí společnost LG a ponesou již nejnovější operační systém. Kromě toho se můžeme těšit na zajímavé funkce a příjemný design. Na podrobnosti si musíme počkat do 9. února.
recenze1Recenze hry Mini Metro: pánem podzemní dopravy
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Co se skrývá za těmi složitými a spletitými plány metra? V této hře si vyzkoušíte navrhnout vlastní podobu podzemní dopravy v těch největších městech světa. Povede se vám překonat původní návrhy, nebo se váš systém zhroutí pod náporem cestujících? Mini Metro je minimalistický titul s překvapivou hloubkou i výzvou.
21Samsung Galaxy S7 dostal Android 7.0 Nougat: přehled novinek
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Android 7.0 čeká v příštích statistikách využívání jednotlivých verzí systému výrazná vzpruha. Nougat totiž konečně dorazil na oblíbený a skvěle prodávaný Samsung Galaxy S7. Sedmičkový Android jsme mohli vyzkoušet také na našem redakčním telefonu a vy se nyní ve formě galerie můžete podívat, jak se povedl. Samsung si připravil dokonce i změnu vzhledu svého prostředí.